×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas vēstniecība nosūtījusi notu ĀM par LTV sižetu par iespējām karot Ukrainā (Video) (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas vēstniecība Latvijā nosūtījusi notu Ārlietu ministrijai (ĀM) par Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Panorāma” sižetu, kurā vairāki Latgalē sastapti iedzīvotāji norādījuši, ka iespēju karot Ukrainā Krievijas pusē var nokārtot ar Krievijas vēstniecības starpniecību.

Vēstniecība norādījusi, ka raidījuma sižets ir provokatīvs, godu aizskarošs un apmelnojošs, kā arī paudusi cerību, ka ĀM un Latvijas drošības dienesti tiks ar to skaidrībā un veiks nepieciešamos pasākumus, lai sauktu pie atbildības tā pasūtītājus un veidotājus.

Savukārt ĀM preses sekretārs Kārlis Eihenbaums norādīja, ka ministrijas rīcībā nav informācijas par raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem.

“Tas ir Latvijas drošības iestāžu kompetences jautājums. Uz jebkuras ārvalstu diplomātiskās pārstāvniecības darbību ir attiecināma Vīnes konvencija par diplomātiskajiem sakariem, kura cita starpā nosaka cienīt uzņemošās valsts likumus un noteikumus un uzliek par pienākumu neiejaukties tās iekšējās lietās,” skaidroja Eihenbaums.

Drošības policijā aģentūra LETA uzzināja, ka tā regulāri no dažādiem avotiem, tostarp sabiedrības, iegūst informāciju par Latvijas iedzīvotāju iespējamiem plāniem doties uz Ukrainu nolūkā iesaistīties tur nelikumīgās aktivitātēs, kā arī citām ar Ukrainas konfliktu saistītām prettiesiskām darbībām.

Pamatojoties uz iegūtās informācijas analīzi, tiek identificētas operatīvo interesi izraisošas personas. Informācija par DP operatīvo interešu objektiem vai plānotajiem operatīvajiem pasākumiem ir valsts noslēpumu saturoša, tāpēc tā netiekot publiski komentēta.

Patlaban DP nav sākusi jaunus kriminālprocesus par Latvijas iedzīvotāju izplatītiem aicinājumiem pievienoties nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem un iesaistīties teroristiskās aktivitātēs.

Jau ziņots, ka, visticamāk, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem ir vismaz trīs Latvijas iedzīvotāji. Nesen internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, sniedz savu motivāciju karošanai un aicina doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem.

DP noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi un viens ir nepilsonis. Vīrieši jau agrāk bijuši Drošības policijas redzeslokā kā personas, kurām ir saikne ar nacionālboļševiku kustību.

DP pagājušajā nedēļā pret trijotni sākusi kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Par publisku aicinājumu uz terorismu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat astoņiem gadiem. Tā ir pirmā reize Latvijā, kad sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu.

Šajā lietā DP ir veikusi kratīšanas un izņēmusi vairākus šaujamieročus un munīciju. DP pagaidām atturas precizēt kratīšanas vietas, vai ieroči varētu būt piederējuši trim ludzāniešiem un kāda veida ieroči atrasti.

DP turpina veikt izmeklēšanas darbības. Pamatojoties uz to rezultātu, tiks pieņemti procesuāli lēmumi, tostarp par procesuālo statusu, piemērojamajiem drošības līdzekļiem un izsludināšanu meklēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav saprotams, kāpēc jāsūta nota Latvijai, ja netiek atspēkots karotāju apgalvojums, ka ar Krievijas vēstniecības Latvijā palīdzību var nokārtot jautājumu par karošanu separātistu rindās Ukrainā. Neatspēkojot šo apgalvojumu, Krievijas vēstniecība ir ieņēmusi gaiļa pozu, bet nav noņēmusi no sevis
    aizdomas, ka šis karotāju apgalvojums varētu būt nepatiess. Ar vispārīgām frāzēm “provokatīvs” vai “apmelnojošs” jau netiek nekas pierādīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+