×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova viedoklis par notriekto lidmašīnu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs

Pēc “LA”  26. novembra numurā publicētās intervijas ar Turcijas vēstnieku Hairi Haletu Jalavu par notriekto Krievijas militāro lidmašīnu un to, kādas varētu būt šī incidenta sekas, redakcija saņēma vēstuli no Krievijas vēstniecības Latvijā. Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, apelējot pie preses brīvības un viedokļu daudzveidības principiem, izteicis vēlmi izklāstīt savu nostāju par notikušo. Publicējam fragmentus no vēstnieka vēstules.

A. Vešņakovs: “[Krievijas] Aizsardzības ministrija ir sniegusi objektīvās kontroles datus, elektronisko apvidus karti, radaru datus, no kuriem redzams, ka Krievijas lidmašīna nešķērsoja Turcijas gaisa telpu un tā tika notriekta virs Sīrijas teritorijas. To apliecina arī Sīrijas pretgaisa aizsardzības spēku informācija. (..) Saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas datiem, nekādi mēģinājumi no Turcijas lidmašīnas puses sazināties vai izveidot vizuālu kontaktu ar mūsu ekipāžu ar objektīvas kontroles līdzekļiem netika fiksēti. Turcijas puses izplatītais tā saucamais audioieraksts rada daudz jautājumu speciālistiem, un tā autentiskums izraisa šaubas.

Pat tad, ja mēs pieņemtu par ticamu Turcijas pārstāvju sacīto, ka Krievijas lidmašīna atradās Turcijas gaisa telpā 17 sekundes, jāatgādina, ka 2012. gada 3. oktobrī, kad Sīrijas gaisa spēki notrieca Turcijas lidmašīnu, sakot, ka tā ir ielauzusies Sīrijas gaisa telpā. [Toreiz Turcijas premjers Redžeps] Erdogans, uzstājoties parlamentā, paziņoja, ka īss gaisa telpas un robežas pārkāpums nevar būt iemesls spēka lietošanai.

Mūsu lidmašīna tika notriekta brīdī, kad tā neradīja nekādus draudus Turcijas drošībai, jo tas nebija jaušs vai nejaušs Turcijas gaisa telpas pārkāpums. Tā bija acīmredzama provokācija. (..) Krievijas gaisa un kosmiskie spēki ārkārtīgi rūpīgi izturas attiecībā uz triecieniem paredzēto mērķu izvēli. Tas pilnībā attiecas arī uz Sīrijas ziemeļrietumu apvidu, kur notika Krievijas lidmašīnas bojā­eja. Jāsecina, ka Turcijai nerūp civiliedzīvotāju liktenis, bet gan tās personas, kuru īsto seju visi varēja redzēt kadros, kurus starptautiskie plašsaziņas līdzekļi izplatīja saistībā ar Turcijas gaisa spēku notriekto Krievijas lidmašīnu “Su – 24”. Cilvēki apsējos, apkārušies ar ieročiem, – vai tie ir mierīgie iedzīvotāji? Runa ir par bruņotiem rīkļurāvējiem, kuri nošāva Krievijas lidotāju un pēc tam ņirgājās par viņa līķi. Tas ir kliedzošs starptautisko humāno tiesību pārkāpums, jo tika uzbrukts cilvēkiem, kuriem “nebija iespējas veikt kaujas darbības”.

Rajonā, kuru Turcija uzskata par turkmēņu apdzīvotu, atrodas vairāk nekā tūkstotis kaujinieku ar Krievijas pilsonību, kuri rada tiešus draudus mūsu drošībai. Šajā apvidū ir izvietota kaujinieku infrastruktūra, ieskaitot ieroču un munīcijas noliktavas, komandstruktūras, apgādes punktus. Vai Turcijas patiesais mērķis, pievēršot īpašu uzmanību šim apvidum, ieskaitot pastāvīgus priekšlikumus radīt buferzonu, nav vēlme norobežot šo infrastruktūru un nepieļaut tās iznīcināšanu?”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ne Krievija, ne Vešņakova kungs tā arī nepateica, kur tad pazuda otrais bumvedējs, kurš lidoja kopā ar notriekto. Jo SU – 24 pa vienam nelido, bet lido pa pāriem. Atbildi uz iepriekš rakstīto sniedza Turcijas gaisa spēku lidotāji žurnālistiem, kuri paskaidroja, ka pēc viņu pieprasījuma pamest Turcijas gaisa telpu viens no bumvedējiem veica virāžu un devās atpakaļ uz Sīrijas gaisa telpu, bet otrs turpināja lidot. Iznākums mums visiem ir zināms. Tad kāpēc pirmais izpildīja Turcijas gaisa spēku komandu, bet otrs nē…………..

  2. Vešņakovam var būt tikai Putlera viedoklis,kā savādāk.

  3. Vēstnieka piesauktā “viedokļu daudzveidība” beidzas, tiklīdz viņš paver muti. Turpinājums ir viennozīmīgs – Krievija visu darījusi pareizi, bet Turcija visu nepareizi! Tas, ka krievu lidotāji regulāri pārkāpuši Turcijas robežu, Vešņakovaprāt ir “pupu mizas”, ko var ignorēt un neņemt vērā līdz brīdim, kamēr neseko reālas darbības robežas aizsardzībai no pretējās puses. Tikai tad krieviem “pielec” un tiek sacelts liels troksnis pasaulē. Viņi laikam karu līdz šim, kurā iesaistījušies, uzskata par tādu kā izklaidi, kurā viņu lidotāji lido kur iedomājas un kā treniņlidojumos bumbo vienīgi citus, bet paši par to sodīti netiek. Tagad ilūziju vairs nav, ka karš ir īsts.

  4. Tā kartes jau zīmēja, kad virs Ukrainas notrieca Malaizijas lidmašinu – ”eksperti” rādīja ložu caurumus pat ukraiņu pilotu piemeklēja…un tad kaut kā apklusa…

  5. Kāds Vešņakova viedoklis? Vai tad viņam ir viedoklis? Nevajag vazāties gar svešu valstu robežām ar pilnām ar amunīciju lidmašīnām un nebūs jārēķin sekundes. Gribētos bišķi sīkāk par to, kā Sīrijas turkmēņi apdrauda Krievijas valsti. Un kurš tad piešķir krievijas pilsonību svešas valsts pilsoņiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+