×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Krievijas vēstnieks: “šausmu stāsti” ir izdomājumi (64)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzes” redakcija saņēmusi Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova atklāto vēstuli pēc intervijas ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Jevhenu Perebijni (“Ceru, ka Krimas okupācija neilgs 50 gadus”, “LA” 24. augusta numurā). Piedāvājam iepazīties pilnībā ar Krievijas vēstniecības pretargumentiem.

“Iepazinušies ar laikrakstā „Latvijas Avīze” š.g. 24.augustā publicēto Ukrainas vēstnieka Latvijā J. Perebijņa interviju, esam spiesti konstatēt, ka Ukrainas diplomātiskās misijas galva atkal vērsies pie rusofobiskām klišejām un pretkrieviskiem lozungiem, uz kuru nepamatotību mēs vēlētos vērst latviešu izdevuma lasītāju uzmanību.

Un tieši, stāstot par situāciju Donbasā, vēstnieka kungs ne pirmo reizi piemin kādus „teroristus”. Pieļaujam, ka runa varētu būt par pašpasludināto DTR un LTR kaujas apakšvienībām. Šajā sakarā piedāvājam vērsties pie nesenā vērienīgā tādas neapšaubāmi autoritatīvas organizācijas kā ANO ekspertu pētījuma. Pēc šī darba rezultātiem atzīts, ka visā pasaulē darbojas ap trīsdesmit tūkstošiem teroristu vairāk kā simts valstīs. Pašpasludināto republiku un to pārstāvju dotajā sarakstā nav. Papildus atgādināsim, ka tāda organizācija kā Interpols atteicās izsludināt meklēšanā Donbasa republiku politisko vadību un pretošanās komandierus, acīm redzot, arī nerodot tam pamatojumu.

Vēl viens ar faktiem neapstiprināts paziņojums attiecas uz septiņu tūkstošu Krievijas militārpersonu klātbūtni Donbasā. Pieļaujam, ka, ja ukraiņu puse varētu šos datus apstiprināt kaut ar vienu konkrētu un neapstrīdamu pierādījumu, tā noteikti to uzrādītu.

Kas attiecas uz Minskas vienošanos izpildīšanu, kuras, pēc ukraiņu diplomāta domām, „Krievija negrasās ievērot”, mēs vēlētos kārtējo reizi atzīmēt, ka, ja uzmanīgi lasām šo dokumentu, ko apstiprinājusi ANO DP, varam pārliecināties, ka no Krievijas praktiski nekas nav atkarīgs, izņemot tur fiksētos punktus, kas attiecas uz ietekmi uz pusēm, ar ko mēs arī nodarbojamies.

Tieši mēs pārliecinājām Doņecku un Luhansku atbalstīt Minskas vienošanās un iestāties par to, lai šī dokumenta parakstīšana novestu pie Ukrainas valsts integritātes nodrošināšanas. Vēlreiz atkārtosim: visu problēmu atrisināšanas atslēga ir tiešs dialogs, bez kura Minskas „pasākumu kompleksa” „politisko” punktu apspriešana un realizācija vienkārši nav iespējama. Turklāt Krievija iestājās un turpina iestāties par pilnīgu, bet ne selektīvi izvēlētu, kā tas būtu izdevīgi Kijevai, Minskas vienošanos izpildi, turklāt stingri noteiktā, nevis izvēles kārtībā. Esam pārliecināti, ka, ja Ukrainas varas institūcijas atradīs sevī vēlmi pēc tiešām pārrunām ar Doņeckas un Luhanskas pārstāvjiem, tad process izkustēsies no nāves punkta.

Daži vārdi par Ukrainas konflikta militāro sastāvdaļu, un īpaši, par fantāzijām par tēmu, ka „ukraiņu karaspēks nav apšaudes iniciators” un „pielieto ieročus tikai atbildes darbībās”. Saskaņā ar EDSO īpašās uzraudzības misijas (ĪUM) Ukrainā datiem, laika periodā no š.g. aprīļa līdz jūlijam Donbasā ticis nogalināts 21 mierīgais iedzīvotājs, 43 – ievainoti, sagrauti 20% skolu. Vai tās var nosaukt par „atbildes darbībām”? Turklāt, pēc ĪUM informācijas, no ukraiņu noliktavām pēdējā laikā pazudušas 800 bruņojuma vienību. Neatzīto republiku apakšvienību pozīcijas, apdzīvotie punkti ik dienu tiek apšaudīti ar aizliegtiem kalibriem (vairāk par 70 mm) no mīnmetējiem, artilērijas, AVS, tankiem, bijuši gadījumi, kad pielietotas reaktīvās zalvju uguns sistēmas. Un tie ir tikai oficiālie EDSO dati1, kuras darbu it kā „Krievija divarpus gadus bloķē”.

Kas attiecas uz situāciju Krimā, tad tur, kā zināms, š.g. augustā Ukrainas Aizsardzības ministrijas GIP darbinieki izdarīja mēģinājumus īstenot terora aktus. Nojaušam iemeslus, kuru dēļ Ukrainas varas institūcijas atsakās atzīt šos acīm redzamos faktus. Šķiet, ka pieminētā izgāzusies diversija atrodas vienā plaknē ar tādiem pat neveiksmīgiem mēģinājumiem ieviest visas iespējamās Krimas „blokādes”: enerģētisko, transporta, jūras. Ceram, ka ukraiņu puse tomēr atteiksies no tamlīdzīgas destruktīvas un nehumānas prakses attiecībā uz pussalas iedzīvotājiem.

No sevis vēl piebildīsim: Krima ir atvērta pilsoņu, politiķu, biznesmeņu, sabiedrisko darbinieku apmeklējumiem. Atbrauciet un pārliecinieties, ka „šausmu stāsti” par to, kā pussalā tiek „vajātas nacionālās minoritātes, slēgti visi neatkarīgie plašsaziņas līdzekļi, katrs var tikt arestēts, nav izpildīti solījumi Krimas iedzīvotājiem paaugstināt darba algas” un tamlīdzīgi – ir ne vairāk kā izdomājumi no to puses, kas sen tur nav bijuši un smeļas informāciju no angažētiem pretkrieviskiem avotiem. Tie rietumu pārstāvji, kuri jau ir „riskējuši” pabūt Krimā, dod situācijai pussalā vērtējumu, kas būtiski atšķiras no tās negatīvās ainas, kuru mums cenšas zīmēt oficiālā Kijeva.”

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Tos Vešņakova melu murgus pretīgi lasīt.Suslovs diez vai atpalika no Gebelsa un krievi ģenētiski iekodēti uz visu veidu meliem.Kādam idiotiem Vešņaks grib iestāstīt savus melus?KUR tad tie “opolčenci”ņem to kara tehniku? KUR???KUR???Kā Putja teica Maximā???Visi “opolčenci”iesaukuma vecumā priekš armijas.utt.Riebjas pat kaut ko tik murgainu pretstatīt !!Interneta laikmetā tā muldēt.Un kur tad vēl veseli kapulauki ar svaigiem kapiņiem bez datiem !!!Gan jau tas drīz “atkodīsies”gan pašam Putinam,gan Krievijai un visiem mankurtiem vešņakiem.Saša, liec mierā “L.A.”un brauc taču prom !!!

  • Хватит кудахтать, карга старая! Раскудахталась, кур, кур, кур, кукарекать скоро начнёшь да яйца нести. Твои братья хохлы 25 лет распродавали советское наследство со всех складов, да так и не распродали всё. А складов немерено было. А новую технику они у тех же коррумпированных украинских военных покупают, ну и «братскую помощь» никто не отменял.

   • Tu ne tikai rej,bet gribi iekost,bet nekas nesanāk,jo zobi izpuvuši,tapēc,ka kā slāvs neievēro higiēnu.Tev gan derētu arī smadzenes padakterēt !Rej ,rej,bet LV karavāna,un ES,NATO ies tālāk,bet tava raseja jau brūk kopā.Nesēdi pie datora rejot,skaties biežāk kaut krievijas TV.Putins nemaksās šejienes krieviem pat to vienreizejo pabalstu.Iztrenkā visu eliti un gubernatorus,atlaidīs 167000 policistus,nemaksā algas,cels nodokļus,pacels pensijas vecumu utt.Vecais šuj tik uz to savu laimes zemi un nesmirdi te.

    • Да кому же охото связываться с таким унылым Г как вы, тем более ещё и кусать это самое Г!? Не знаю в какую там сторону ваш караван идёт и куда он придёт в конце концов, однако сдаётся мне, что вляпались вы конкретно. Впрочем, свинья грязь всегда найдёт. У меня телевизора нет совсем. Прежде чем с упоением описывать российские страшилки, вы бы оглянулись бы вокруг. А у нас тут разве рай и полное благоденствие?! Ох, сами бы вы не благоухали своими восторгами по поводу местной действительности лучше!

 2. Varbūt dīvaini, bet rakstu nelasīju, jo uŗļistānas vēstnieks tāpat samelos. Atnācu palasīt komentārus un bez pārsteigumiem šeit atrodams krievu trollis.

  • А ничего странного. Наоборот, ваше поведение полностью в духе старого доброго советского времени: книгу не читал, но осуждаю! Просто один в один.

 3. Katru reizi kad ieraugu šo fizianomiju presē, nodomāju , kādus melus atkal izmetīs mr. Dopings.

  • Смотрите на себя почаще в зеркало. Там наверняка такая рожа страшная, ужас просто.

   • Pornografist, cik tev maksā tavi sūda brāļi?

   • Vai nav pakaļa jau sazilējusi no tupēšanas pie datora un trollēšanas KF labā?Vai tev maksā par stundām vai komentu skaita?Tev tas krievu ģenētiski iekodēts stulbums un naids uz visu kas nav slāvisks laikam atmiekšķējis veselo saprātu.Jūsu stulbums un krieva naids ir Ginesa gr.cienīgs!Gan jau tevi un arī Putinu piemeklēs atmaksa par visu.

    • Знаете, не слипнется, не надейтесь. Всё то же самое, можно и нужно сказать про вас самих. Оскорбления это не аргумент, эмоция не довод. Вы сами со своей врождённой русофобией достойны любой книги рекордов.

 4. Nevainosim Vešņakovu! Kas gan cits tādam nožēlojamam glundam, līdējam, sava saimnieka plušķim atliek: ar asti kājstarpē līst uz vēdera, smilkstēt un sava kunga d..su laizīt!

  • Suns vaukšķ tā, kā saimnieks izdresējis. Runā jau, ka vaukšķētāji nekožot; taču vēsture māca, ka ar kirilicā vaukšķošajiem ir gadījies visādi. Šodien ēd no rokas, bet rīt, ar ĶĪSELI pārbaroti, kodīs ciskā vai šaus mugurā …

   • Салам аллейкум, Мухамед! А вас то кто атдрессировал? Кто научил лаять в нужную сторону? А кто научил резать головы неверным?

 5. Negribas strideties un ne ko pieradit ,bet tikai jau tas ,ka 101 berns ir miris Ukrainas apsaudu rezultata ,dara neiespejamu kopa dzivosanu .Parak daudz asinu ir izliets ,lai varetu aizmirst .Ukraina ir loti dazada un sava laika savakta pa dalam .ja Lvova kliedz “СЛАВА БАНДЕРЕ “,ta Donecka vinu uzskata par noziedznieku .Mans virs ir rumanis no Cernoviciem .Vina radinieki neviens negaja karot uz Donbasu .

 6. Kremļa trollis piesūcies komentāriem, laikam Gilarions no bezcenzūras Rašijas. Latvieši uzķērušies uz viņa izliktās makšķeres un ielaižas neauglīgās diskusijās, dažs labs pat mongoļu kolonijas valodā. Ignorēt tādu.

  • Ne jau tam slimajam trollim grafistam tas domāts !
   Diemžēl ir >60 gadu blondīnes, kuras inetu ieslēdz reizi 3 mēnešos
   un tad pagalmā pus gadu kladzina, ka bija pretējais
   viedoklis… un vai nu bez uguns dūmi …

   • Сами вы больной, батенька! Вы привыкли к своей безнаказанности, а тут такой облом. Обидно.

  • Ой, да игнорируйте сколько вам влезет. Испугали очень. Янка, ты главное сам не повторяйся и в никах своих не путайся.

 7. Kremļa trolis kā uts piesūcies komentāriem, laikam Gilarions no bezcenzūras Krievijas. Latvieši uzķērušies uz viņa makšķeres, ielaižas diskusijās un vēl krieviski. Ignorēt tādus vajag.

 8. Vēstniekam gan ir paveicies – nu kam vēl ir tik uzticams krūmu advokāts kā grafists? Tik nevar zināt, vai šis deldē klaviatūru idejas vārdā, vai tomēr par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību?

 9. Krievu plaans, melot tik ilgi ka cilveki sak ticet meliem.
  .. okupantu tauta.

  • А вы тогда нация моральных инвалидов.

  • Galvenais, pašam nesaputroties. Kā zinām ANO nav atzinis DTR un LTR (kā te ir apzīmēts) par valstīm. Tāpēc dabīgi, ka tās nav Vešņakova pieminētā sarakstā. Nabaga vēstnesim jau galīgi sklēroze. Censdamies izdabāt Pu viņš mums cītīgi pārstāsta Kiselova “neapšaubamās patiesības”, laikam līdz šim domā ka tie letiņi ir visi galīgi analfabeti kurus izglītošanai vajag apgādāt ar ļenina, staļina sējumiem. Es gan esmu pārliecināts, ka viņš droši bez špikera nepateiks kur viņš ir vēstnesis Latvijā vai lietuvā. Atcerēsimies to, ka Latvija ari uzbruka Krievijas robežpostenim 40tā gadā un somi “neapšaubami” apšaudījuši Krievijas kara spēkus.
   Ar to Vešņakovu viss ir skaidrs, vairāk jautājumu tai LA. Kāda vajadzība mums tos murgus katru nedeļu atkārtot?

   • Ну да, чукча не писатель, чукча читатель. Тщательнее надо читать тексты, читатель. В мире полно территориальных образований непризнанных на официальном уровне. А список террористических организаций, составляемый ООН, никак не коррелируюется со списком стран, признанных или не признанных. Террористам на государственные границы плевать. Очевидно, приходиться сомневаться именно в ваших умственных способностях. Особенно, после явно неуместных исторических отсылок.

 10. Pietiek ar vienu Vārdu== STRELKOVS, KAS IR 100% pierādījums Krievijas agrsijai pret Ukrainu. Faktiski Krievijā pie varas ir ēbreji un ēbrejiem nav noziegums melot. Tas ir konkrēti paprakstīts Torā u. c. ēbreju svētos rakstos.
  Vai atceramies cik gadus desmitus stāstīja, Ribentropa- Mplotova pakts ir izdomājums, Ka Kati;ņas slakti;ņš ir meli……

  • Чего то вас, дедуля, в антисемитизм понесло. Рецидив былого прошлого случился? Как там ваша айнзацкоманда, вы же в гости собирались?

  • Strelkovs ir Girkins. Kā zinām krieviem ar ‘kin” beidzās žīdu uzvārdi, tāpēc jau viņš ir izlicies par strelkovu. Tā kā šajā gadījumā tieši žīds Girkins nemelo, proti, viņš ir izraisijis karu Krimā, Donbasa un Slavjanskā. Bet jūs tam neticiet – jums nav pierādījumu, Kā Hazanovs saka viss ir skaidrs, bet pierādīt nevar.

   • О, вы тоже антисимит. Вам надо в одну айнзацкоманду к дедуле, он таких набирает. Всё в гости собирается.

    • Runā, kā krievs saka “po delu” ko muldi bezjedzīgi. Navko teik – pastāv pie ratiem lai bumbieri nepazūd.

     • А это разве не по делу? У вас есть другие аргументы, кроме теории еврейского заговора?

    • ZĀGŌVORS. Latvijā- Ždanoka, Pliners, Giļmans, Ciļēvičš, Gapoņenko, Lindermans, Osipovs, Girs, Lavents, Freimanis, Kargins, Krasovickis, Suharevs…… Nepietioek, ko!

     • Я так понимаю, дедуля, что вы наметили для себя конкретные цели. Составили, так сказать, расстрельный список. Однако вы свернули на очень опасную дорожку, сейчас ведь не 41 год, безнаказанности не будет.

 11. Ir jau grūti, kad ”pašas” krīt kā poļu tā Maiazijas lidmašinas, kad apmaldās ”sēņotāji”’, tad Dombasa ”tūristi”… Pat medaļas izkaltas par Krimu vel pirms laika. To tur padarīsi, ja kašķi meklē visur kur, kur nebūtu jāuzturas…

 12. Krievijai protams ticet nevar, toties ASV un NATO okupantiem, kuri parvertusi visu pasauli haosa, ticet var.

  • nu, neesi tu zutis, bet CĒRME !!

  • Ticēt nevar nevienam. Politiķi melo nepartraukti. Ne jau tas ir svarīgi, galvenais ir tas, ka šodien tikai pateicoties NATO un ASV mēs vēl neesam okupēti. Mēs arī skaidr zinām, kā krievam patīk mūsu zeme un ostas, bet bez mums. Viņš tā kā tā lapsa ap vīnogām. Krievijai neizdzīvot arī bez Ukrainas, proti, parēķini pats, cik tur atrodās lielgabalu gaļas, ko pavelti varēs lietot savām vajadzībām, un cik krievu saražotā brāķa pircēju. Tāpēc Krievija nekad neliksies mierā kāmer nedabūs labi pa nagiem, vai pate neizjuks. Skaidr ir tas, ka minskas vienošanas jāsāk pildīt no robežas nodošanas Ukrainas kontrolei un referenduma pēc Ukrainas likuma. Tas ir tas ko krievs nekad nepieļaus. Tāpēc jau tie bezgalīgie mēli.

   • Вам то верить нельзя тем более. Вы можете молиться на своё НАТО и лизать задницу США, но факт остаётся фактом. Благодаря принятому кабинетом министров втихоря закону, без участия парламента, военнослужащие американской армии неподсудны латвийскому правосудию! Они над законом. И именно они оккупанты, юридически говоря.
    Выполнение минских договорённостей должно происходить в строгой последовательности, так как это записано в самих договорённостях. А не так, как хочется только одной стороне. Это логично и просто.

 13. Atkal rašistu fašistam jātaisnojās. Suns zina ko ēdis. Vešņakovi! Izvāciet Krievijas armiju no Ukrainas, Krimas okupācija jāizbeidz.

  • Закрой хлебало своё и купи себе губоукладчик! Ишь, разбежался, прыткий какой.

   • опять это тут – колорадная хлАпушка с ватой. Скрепы на месте?

    • Знаешь хохлушка, красть чужие ники нехорошо. Это воровство однако. А вор должен сидеть в тюрьме. Хероям сала!

 14. Kā vienmēr, kaut ko samuldēja, bet ne grama taisnības. Tikai vēstnieks aizmirsa pateikt, ka divus Krievijas armijas virsniekus apmainīja pret Savčenko. Un iepriekš cik jau bija saņemti gūsta krievu desantnieki, tos arī aizmirsa. Krievijai ticēt nevar…………varbūt kādreiz, kad viss mainīsies, tad varbūt.

  • А гордым пшекам значит верить можно? Ну и расмешил, однако. Прямо как ваш министр обороны, перл за перлом выдаёшь. Очень быстро вы панове забыли про волынскую резню. Жаль.

   • Zakroi svoju okupatskuju rot! Ona silno pahņit!

    • А из вашего то как воняет, ужас. Бедный Йозис, вы «это» едите наверное.

   • grafist,paskaidro mums nezinātājiem,kur uzradās Ukrainā tie krievu armijas virsnieki,kurus apmainīja pret Savčenko,vai tiešām tie arī uz Ukrainu bija atnākuši sēņot un nejauši apmaldījušies?Par kādiem durakiem jūs ar Vešņakovu visus uzskatāt,mēģinādami savus melus iebarot?I neceriet,neviens vairs jums netic,ja nu kāds,kam galīgi visas skrūvītes atgriezušās.

    • Несмотря на все вопли хероев, военное положение не объявлено и состояния войны с Россией тоже нет, и дипломатические отношения не разорваны. Ведь так. Граждане обеих стран свободно передвигаются по обе стороны границы. В России полно граждан Украины, они здесь и живут и работают. Точно так же, и российские граждане могут быть на территории Украины. А среди мужиков, с вероятностью 50%, половина наверняка служила или служит в армии, и там и там. И что теперь, всех мужиков стрелять? Ваша хитрожопость ведёт вас в тупик.

     • Tebe, gnida, veleli otvechatj! Tak i otvechai! A misli svoi idiotskie derzhi pri sebe!!!

     • Держите себя в руках, любезный! Чего это вы раскомандовались, а?! У себя на хуторе повелевать будете, а здесь не надо, не канает.

     • Commenters say it’s fake because it is fake, uneducated twat.

     • Даже так, ругаемся матом по английски. А другие аргументы есть?

     • nez kā tad tie,kuri dien Krievijas armijā tā nejauši pagadījušies karadarbības zonā un tā nejauši ukraiņi viņus saņēmuši gūstā,lai pēc tam varētu apmainīt karagūstekņu statusā?Civīlos ar nemaz nav gūstā ņēmuši,ne arī ar kaut ko maina.Kad tev ,grafist,vienreiz pieleks,ka nevien -izņemot tevi pašu,tām tavām pasaciņām netic?

     • А ты сам в свои сказки веришь безоговорочно? А СБУ гражданских разве не арестовывает, как своих украинских граждан, так и чужих. И в секретных тюрьмах их не держит? Об этом недавно писал ОБСЕ. И обмена пленными между непризнанными республиками и Украиной тоже не было и не бывает?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+