×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Krievijas vicepremjers ierosina veidot starptautisku pretasteroīdu sistēmu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins ierosinājis izveidot starptautisku sistēmu Zemes aizsardzībai no asteroīdu triecieniem, ziņo laikraksts “Izvestija”.

“Ir divi asteroīdi, kas ir sevišķi bīstami Zemei. Apofiss (saukts arī par 2004MK4) 2029. gadā var pietuvoties mūsu planētai tuvāk par 35 tūkstošiem kilometru, bet vēl nav zināms, cik ļoti tas pietuvosies Zemei 2036. gadā. Asteroīds 2011AC5, kura diametrs ir 140 metru, 2040. gadā pietuvosies Zemei 2000 kilometru attālumā,” teikts Rogozina vēstulē premjerministram Dmitrijam Medvedevam.

Vicepremjers atgādināja, ka ANO komitejā kosmosa telpas izmantošanai miera mērķiem ir vairākkārt izskatīti Krievijas speciālistu priekšlikumi izveidot Starptautisko globāla monitoringa aerokosmisko sistēmu. Rogozina vēstulē teikts, ka viņš jau 2011. gadā ziņojis Medvedevam par to, ka Krievijai būtu lietderīgi izvirzīt iniciatīvu “Zemes stratēģiskas aizsardzības” izveidošanai. Vicepremjers uzskata, ka šāda uzdevuma īstenošanai nepieciešams apvienot Krievijas, ASV un citu ievērojamu pasaules valstu zinātniski tehniskos potenciālus. Tas arī ļautu atrast izeju no Krievijas un ASV konfrontācijas pretraķešu aizsardzības jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+