×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Krievijas vicepremjers: “Tankiem vīzas nav vajadzīgas” (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins, svētdien telekanāla “Rossija 1” ēterā komentējot Krievijai noteiktās Rietumu sankcijas, paziņoja, ka “tankiem vīzas nav vajadzīgas”.

“Es vienmēr par to esmu jokojis. Nu un tad, ka viņi mums nedod vīzas, iekļauj mūs sankciju sarakstos? Tankiem vīzas nav vajadzīgas,” sacīja par aizsardzības nozari atbildīgais vicepremjers pēc tam, kad raidījumu vadītājs bija uzdevis jautājumu, vai Eiropu un ASV satrauc Krievijas klātbūtne Arktikā.

Krievija nesen sarīkoja vērienīgus manevrus Arktikā, turklāt pēdējā laikā tā arvien uzstājīgāk pauž savas pretenzijas uz teritorijām Ziemeļu ledus okeānā, kur atrodas ievērojami derīgo izrakteņu resursi, kas, pateicoties sarūkošajiem ledājiem, kļūst arvien pieejamāki.

Rogozins ir labi pazīstams ar savu vaļīgo muti. Tā nedēļas nogalē viņš tviterī paziņoja: “Ne jau Krievija apdraud Rietumus. To pamati sagrūs zem “Islāma valsts” un geju spiediena.”

Rogozins pēc Krimas aneksijas tika iekļauts ASV un Eiropas Savienības sankciju sarakstos. Pēc iekļaušanas “melnajā sarakstā” Rogozins pavēstīja, ka Krievijas aizsardzības sektoram “bez tūristu vīzām ir daudz citu veidu, kā ceļot pa pasauli”.

Pērn maijā viņa lidmašīnai tika liegts pārlidot Rumāniju. “Nākamreiz es lidošu ar bumbvedēju “Tu-160″, ” reaģējot uz aizliegumu, paziņoja Rogozins, ar to izraisot Rumānijas Ārlietu ministrijas protestu, kas Krievijas vicepremjera bravurīgos izteikumus nodēvēja par “nopietniem draudiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. rog aizmirsi ka kodolraketem ari vizas nau vajadzigas ne tik tankiem….eiropa nau baudijusi hirosimu-nagasaki…so navejoso asv ierocu speku….cilvecei beigas butu…..trsaja…..

 2. Es ceru, ka to grāfistu neviens neņem vērā un uz viņa stulbajiem komentāriem neatbild.

 3. mopsis rej,zilonis iet taalaak!preciizaak-shavka.

 4. Да правильно он пошутил. Разных там шавок надо обязательно ставить на место! И если вы лаете на слона из под воротни, то учитывайте и последствия. Слон большой, наступит – раздавит и не заметит! Даже писка вашего не услышит! Думайте, прежде чем гавкать!

  • Katrīna > grafistam Atbildēt

   Daži vēstures fakti – kā veidojās moskaļu impērija:
   959. g. Uzcelts vīkingu Holmgardas jeb Neugardas (Novgorodas) cietoksnis Latgolā, kurā tika nometināts slovēņu desmits uzraudzīšanai.
   1389. – 1425. g. Vasilija I valdīšanas laiks Maskavas lielkņazistē. Ņižņijnovgorodas un Volokolamskas galindu padzīšana un iznīcināšana, teritoriju pakļaušana 50 – 70 km rādiusā ap katru cietoksni. Taču Novgorodā atjaunojās bajāru Domes Republika, atbrīvodamās no mežonīgo Maskavas kņazu varas un kundzības.
   1425. – 1462. g. Vasilija Tumšā valdīšanas laiks Maskavā. Pleskavas Republikas pakļaušana Maskavas jurisdikcijai, bajāru domes likvidēšana Pleskavā, ieceļot kņaza Vasilija radinieku par vietvaldi. Ar to faktiski noslēdzās Lādogas un Ilmeņa latgaļu, baltiem svētās Māras valagu novadu okupācija. Valagi, lielkaļi, mazkaļi, rītu galindi, tambovi, lejas lejieši, sindi, sudāvi pārstāja eksistēt kā patstāvīgas ciltis, jo viņu ģenētiskais fonds bija iznīcināts, paliekas – asimilētas un pārvērstas smerdos.
   1462. – 1505. g. Ivana III valdīšanas laiks Maskavā. Maskavas apvienoto kņazistu pasludināšana par Krievijas valsti (Hjccbqcrjt ujcelfhcndj). Tam sekoja notikumi, kuri apstiprināja šī jēdziena būtību: 1471.g. no jauna pakļāva Novgorodu; 1485. g. okupēja Tveras kņazistes; 1495. – 1500. g. iekaroja Jurgas hānistes Aizūralos, okupēja Mordoviju un Udmurtiju; 1503.g. okupēja Okas un Desnas upju baseinu kņazistu un brīvo zemnieku kopienu teritorijas, iznīcinot un nolīdzinot līdz ar zemi 25 pilsētas, 70 brīvo tāmbovu, valāgu, mariešu, burtu, lejiešu kopienu ciematus, 20 svētkalnos apkaujot sievietes un bērnus, tajos uzceļot jaunus cietokšņus. Varens slepkavību vēriens. Reizē ar to Krievu zemes esot “atbrīvotas no iekšējiem un ārējiem ienaidniekiem, attīrītas no jazičņikiem (pagāniem, citās valodās runājošajiem, citām reliģijām kalpojošiem) un inorodciem (svešdzimušajiem, nekrievu iedzīvotājiem), darīts gals tatāru – mongoļu kundzībai uz visiem laikiem”, kā vēlāk tika rakstīts Krievijas impērijas “vēstures” apcerējumos. Pēc tam turpinājās arvien straujāka “krievu zemju paplašināšana” slaktiņos, kuri hronikās tika saukti par krievu zemju atbrīvošanu no nebijušiem ienaidniekiem, patiesībā no citādi runājošiem un domājošiem ar genocīdu.
   1505. – 1533. g. Vasilija III valdīšanas laiks Maskavā. Smoļeskas un Rjazaņas kņazistu okupācija un pievienošana Krievijai.
   1533. – 1584. g. Ivana IV (Bargā) valdīšanas laiks Krievijā. Burtu galīgā izkaušana, jaunu teritoriju okupācija, Lielkņaza Ivana IV pasludināšana par Viskrievijas caru. Jebkuras brīvdomības asiņaina izskaušana, visbriesmīgākā ingru izkaušana, kāda nebija pieredzēta kopš kņaza Svjatoslava laikiem. Kopš tā laika visi nākamie valdnieki tika saukti par Krievijas impērijas cariem un imperatoriem.

   • Я восхищён вашим увлечением российской иссторией! Ваши обширные знания иссторических фактов и событий достойны всяческой похвалы. Но увы, вы не избежали идеологических догм и штампов. Вы судите о событиях того времени с позиции сегодняшего дня, и даже проецируете свое теперешнее отношение к современным событиям на то время. Вы уже заранее выбрали «агрессора», а теперь иссторические факты подгоняете под свою иссторию. Нехорошо!

  • Ja jau zini latvieshu valodu, tad Tev ir iespeeja paspiideet visaa savaa inteligjenta cilveeka kraashnjumaa … un ruaat latvieshu valodaa… jaunie krieviski nesaprot 🙂

 5. Rašista cienīga atbilde.

 6. Latvijā tanku bučotāju pietiks ar ZZS un krusttēva palīdzību – tikai tālākā nākotnē tie ZZS jau kāps lopu vagonos un ceļos uz ….

 7. Neplāties, Ragozin, citiem arī ir kara tehnika, netikai Krievijai, pie tam daudz iespaidīgāka.

Draugiem Facebook Twitter Google+