×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Krievijas vieglatlētiem liedz dalību Rio olimpiskajās spēlēs (5)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pērn sportistu sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA), liedzot šīs valsts sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tai skaitā olimpiskajās spēlēs. Cerot uz dalību četrgades lielākajā sporta forumā, CAS tika iesniegta apelācija, kas nu noraidīta.

“Sportisti, kuri atrodas paspārnē IAAF diskvalificētajai nacionālajai federācijai, nevar piedalīties sacensībās, kas tiek rīkotas pēc IAAF noteikumiem,” teikts CAS paziņojumā.

Tādējādi 68 Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajiem Krievijas vieglatlētiem olimpiskās spēles ies secen.

“Krievijas Olimpiskā komiteja var atlasīt savus sportistus dalībai Olimpiādē, ja viņi atbilst atlases kritērijiem. SOK no savas puses pieņem lēmumu, pielaist sportistus olimpiskajām spēlēm vai nepielaist. SOK kā galvenais olimpisko spēļu organizators saskaņā ar Olimpisko hartu lemj, vai sportists var piedalīties spēlēs vai nē,” teica CAS ģenerālsekretārs Matjē Rībs.

Savukārt IAAF atbalsta CAS lēmumu.

“CAS atbalsta IAAF noteikumus, lai pasargātu sportu un godīgos atlētus, kā arī atbalstītu uzticamību un godīgu konkurenci,” teikts IAAF paziņojumā.

“Lai gan esam pateicīgi, ka mūsu noteikumi un vara, kā arī antidopinga kods tiek atbalstīti, šī nav diena triumfiāliem paziņojumiem. Neesmu sportā, lai kādam liegtu piedalīties sacensībās,” komentēja IAAF prezidents Sebastjans Ko.

Tikmēr Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko paziņojis, ka SOK ir pilnīgi korumpēta iestāde. Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paudis “dziļu nožēlu” par CAS pieņemto lēmumu.

Pirmdien tika publicēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

Tikmēr Krievijas Olimpiskā komiteja, neskatoties uz diskvalifikācijas draudiem, pirmdien apstiprināja 387 sportistu dalību gaidāmajā Olimpiādē. Tiesa, kā pirms tam norādīja Starptautiskā Olimpiskā komiteja, tieši CAS lēmums palīdzēs tai izlemt, vai no olimpiskajām spēlēm diskvalificēt pilnīgi visus Krievijas sportistus.

WADA neatkarīgā komisija, kuru vadīja Kanādas tiesību zinātnieks Ričards Maklarens, izmeklēšanā atklāja, ka gan Soču olimpiskajās spēlēs, gan 2013.gadā Maskavā notikušajā pasaules čempionātā vieglatlētikā tikušas mainītas Krievijas sportistu pozitīvās dopinga analīzes. Šajā krāpšanās sistēmā bijušas iesaistītas Soču un Maskavas antidopinga laboratorijas, kuras saņēmušas rīkojumus no Krievijas Sporta ministrijas un tās vadītāja Vitālija Mutko. Savukārt analīžu falsificēšanas procesā bijis iesaistīts Krievijas Federālais drošības dienests.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ipaši ko priecāties nav.

 2. Tas ir pareizs lēmums. Uz Pūķina melošanu ir jāuzspīdina gaisma. Savā impērijā Pūķins var melot cik uziet, bet pasaulē tas neies cauri.

  • Ах ты, сука! Ты не только вор, ты урод, каких мало! Наказали спортсменов, которые как раз ни в чём не были виноваты. И Путин здесь совсем ни причём. А говорят, что в спорте нет политики?!
   P.S. Я буду вставлять этот комментарий, пока модераторам не надоест его удалять!

   • gan jau sportisti zināja ko lieto, tāpat arī pūķins …

    • Как раз эти то спортсмены «чистые», это проверено и перепроверено много раз! Принцип коллективной ответственности, да ещё за чужие грехи, не имеет ничего общего со спортом. Это голая политика!

Draugiem Facebook Twitter Google+