×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Krieviju atzīst par “draudu” (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, atsaucoties uz tā rīcībā nonākušiem NATO plāniem, informē, ka Velsas galvaspilsētā Kārdifā gaidāmajā militārās alianses valstu līderu apspriedē tiks panākta vienošanās par piecu bāzu izvietošanu Austrumeiropā. Reaģējot uz Krievijas militāro agresiju Ukrainā, bāzes tikšot izveidotas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Rumānijā un Polijā. Katrā no tām tiks izvietoti trīssimt līdz sešsimt karavīru no dažādām alianses valstīm. “Šādā veidā NATO grib garantēt savu austrumu dalībvalstu drošību un atturēt Krieviju no tādu uzbrukumu veikšanas kā Ukrainā,” skaidro Vācijas laikraksts.

Pēc “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ziņām, NATO gatavojas arī izveidot jaunu aptuveni četrtūkstoš karavīru lielu ātrās reaģēšanas vienību, kuras uzdevums būs dot atbildi “iespējamam uzbrukumam vai ienaidnieka karavīru slēptai ienākšanai”. Vācijas laikraksts arī skaidro, ka pēc šiem plāniem, kas ir izklāstīti divdesmit lappušu garā dokumentā, Krievija tiek uzskatīta par “draudu eiroatlantiskajai drošībai”. Tāpēc “alianse ir apņēmusies celt sabiedroto spējas”, teikts Vācijas avīzes rīcībā nonākušajā dokumentā.

Tikmēr Igaunijas Aizsardzības ministrija izplatījusi paziņojumu, ka septiņas NATO dalībvalstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Dānija, Norvēģija, Nīderlande un Britānija – kopīgi veidos 10 tūkstošu militārpersonu lielu ekspedīcijas korpusu, kuras mērķis būs “uzlabot alianses ātrās reaģēšanas spējas”. Vienības sastāvā būs gan gaisa, gan jūras, gan sauszemes spēki. Tā spēs veikt kā militārās operācijas, tā sniegt palīdzību dabas katastrofu seku novēršanā. Vienības vadība tiks uzticēta Britānijai, raksta interneta vietne “delfi.ee”. Paredzams, ka “saprašanās memorands” par šīs vienības izveidi tiks parak­stīts Velsas samitā, kas norisināsies 5. un 6. septembrī. “Mainīgajā drošības situācijā ir svarīgi pilnveidot NATO ātrās reaģēšanas spējas. Kopīgas militārās vienības izveide ir konkrēts solis šā mērķa izpildē,” paziņoja Igaunijas aizsardzības ministrs Svens Miksers. Viņš arī piebilda, ka sarunas par šīs vienības izveidi tika sāktas vēl pirms Ukrainas krīzes, taču Krievijas agresija Ukrainas austrumos “palielināja nepieciešamību pēc tās”.

Pagājušajā nedēļā arī NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens ap
stiprināja plānus gan par bāzu izveidošanu Austrum­eiropā, gan alianses ātrās reaģēšanas spēku gatavības attīstīšanu. NATO ģenerālsekretārs arī pauda pārliecību, ka virsotņu apspriedē dalībvalstīm izdosies pārvarēt domstarpības un vienoties par jaunu spēku izvietošanu pie Krievijas robežām.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Tiem krieviem pa muti jasadod tagat ukrainā, lai neizdomātu, ka viņiem vajag vel baltiju

 2. draudu saka baltijas nacionalais bloks tagad grib ieraut visu eiropu kara kuru negrib eiropa…..dota briviba baltijai parvertas par kasisanos ar krieviju tas janem vera eiropai un jasavalda-baltija lai sie balelini cinitos par mieru pasaule….

  • Krievija reaali pati ir sataisiijusi sev un citiem probleemas …, ar vinjiem visaa eiroopaa un arii citur veidoja un reekjinaajaas … shobriid no drauga kljuvusi par draudu … zheel, ka taa. Izklausas un izskataas peec beigtu viduslaiku imperealistu centieniem kko buuveet uz viduslaiku metozhu pamatiem … skaldi un valdi … Protams, taa var kaadu iisu briidi…

 3. NATO vadība par šādām vienībām lai pārāk nepļāpā. Kaut kas līdzīgs drīz patiešām var būt vajadzīgs un labāk, lai par to neuzzina tie, kam tas nav jāzina.

  Arī te ir nokļuvuši kremļa troļļi. Apsveicu viņus ar centību. Savā iecerētajā zemē jādzīvo, nevis jāvelk tā kā sega pa visu pasauli. Ceru, ka nākamā Saeima pielabos likumus, lai teroristu, genocīda un cilvēktiesību atbalstītājus var vismaz ar vienvirziena biļeti aizsūtīt projām no Eiropas savienības uz viņiem tik mīļo Krieviju.

 4. Asv speciali ari uztaisija to visu aferu un provokacijas Ukraina lai paradit mulku zemem-redziet Krievu tanki nak un lai Nato mierigi var ieiet Austrumeiropa.Baltiesi tadi mulki 😀

 5. Atrada ko te reklamet-ka divas diktaturas-Asv un Uk taisas nodarboties ar vergu zemes okupaciju.

 6. Viss rakstitais ir pedejais fufelis!

 7. Jums nav it nekā jauka,par ko rakstīt?Paskatieties atpakaļ savu rakstu vēsturi.Viena Ukraina,draudi,karš…Fuuu,riebjas lasīt.

 8. Kur Lembergs, Brigmanis un ZZS par NATO kā lielāko ļaunumu Latvijai?

 9. Britānija vai Lielbritānija???

 10. Vajag rīkoties nevis tukši runāt.

 11. Miesnieki beidzot izveidos “”bufera zonu”‘,lai karadarb’iba nenon’aktu pie vi’nu namdurv’im! Kur tik v’elu? Vai tad analiti’ku darbs nemaz nav cie”n’a?VakarEiropa gu’l uz lauriem.Saldu dusu!,kam’er atn’aks k’ads ,kas grib p’arz’im’et Eiropas karti,un pateiks:””Vieglas smiltis!Vai pievienojiet Eiropu Sibirijai!””Nere’ali?Tagad visu var-jo J’us to pie’laujiet.

 12. Šo ideju tauta ar prieku atbalstīs, bet tās naidnieki plēsis matus un vaimanās ar latviskiem nikiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+