×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Krieviju nodeva, SOK amatu tomēr iedeva (4)

Jūlija un Vitālijs Stepanovi. Foto - ESPN.Jūlija un Vitālijs Stepanovi. Foto - ESPN.

Krievijas valsts atbalstītās dopinga sistēmas aizkulises atklājušais bijušais šīs valsts Antidopinga aģentūras darbinieks Vitālijs Stepanovs uzaicināts strādāt par Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) antidopinga lietu konsultantu.

Stepanovs, kura sieva Jūlija Stepanova tika pieķerta dopinga lietošanā, bija pirmais, kurš ārvalstu medijiem atklāti sāka stāstīt par dopinga sistēmu Krievijā.

Tieši pēc Stepanova liecībām gaismā nāca Vācijas televīzijas kompānijas ARD dokumentālās filmas par plaša mēroga aizliegto vielu lietošanu Krievijā, pēc kurām Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) izveidoja neatkarīgu komisiju, kura veica savu izmeklēšanu.
Stepanovs, stāstot par dopinga sistēmu Krievijā, cita starpā atklāja, ka Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) 2014.gada Soču olimpisko spēļu laikā falsificējis vismaz četru Krievijas olimpisko čempionu analīzes. Līdzīgu informāciju sniedza arī bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs.

Zīmīgi, ka Stepanovs un viņa sieva Jūlija Stepanova liecības sāka sniegt pēc tam, kad 800 metru skrējēja pati tika pieķerta dopinga lietošanā un saņēma diskvalifikāciju. Tieši Stepanovas liecības kalpoja kā iegansts, lai savu izmeklēšanu sāktu arī Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF), kas beidzās ar Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju, liedzot krievu vieglatlētiem startēt arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

IAAF sākotnēji paziņoja, ka Stepanova par vērtīgo liecību sniegšanu un sadarbību varēs piedalīties Olimpiādē, tomēr SOK pēc tam šādu iespēju liedza, norādot, ka savulaik aizliegto vielu lietošanā pieķerti Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nevar piedalīties.
Kopš liecību sniegšanas Stepanovu ģimenei nācās pamest dzimteni un slēpties ASV, jo Jūlija saņēma izrēķināšanās draudus. Stepanovi arī sūdzējās, ka SOK par spīti solījumiem aizmirsusi par viņiem un nesniedz nekādu palīdzību. Tomēr tagad SOK ziņo, ka pirms pāris nedēļām organizācijas prezidents Tomass Bahs ticies ar Stepanovu un piedāvājis viņam kļūt par konsultantu antidopinga lietās.

“Mēs tikāmies ar viņiem un piedāvājām palīdzību,” norādīja SOK runasvīrs Marks Edamss.
Stepanovs saņēmis darba piedāvājumu, savukārt viņa dzīvesbiedrei tiks piešķirta stipendija treniņu darbam.
“Priecājamies, ka šobrīd esam situācijā, kad atkal varam turpināt cīņu pret dopinga lietošanu un dalīties savā pieredzē ar notikušo Krievijā,” norādījis Stepanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es teiktu, ka amatpersona pildīja savu pienākumu redzot, ka paša valsts augtākas amatpersonas, par pašu, pārkāpj likumu un pat organizē sportistu dopinga lietošanu un analīžu viltošanu.

    Norādiet raksta autoru, vai avotu, lai zinātu kurš te ir kremļa dzeguze!

  2. Hm…negribu piekrist apgalvojumam, ka tikai Krievu sportisti lietoja dopingu. Krievijai nav nepieciešamo sviru, lai parādītu, ka arī citu lielvalstu sportisti lieto. Visu lielvalstu sportisti lieto. Atšķirība tikai ir iekš to vai šis preparāts ir vai nav sarakstā. Tas kurš regulē sarakstu, arī regulē rezultātus un konkurenci.

    • slikti seko ziņām Atbildēt

      hakeri uzlausa dopinga kontroles datubāzi un to publiskoja. izrādās amerikāņu sportistiem legāli tiek izsniegtas atļaujas lietot dopingu. balstoties uz ārsta zīmi. kas smiekligi tad diagnozes ir apmēram komaspacentu līmenī, bet šie startē un medaļas nopelna, un visi klusē, jo dopinga aģentura ir pilnigā asv kontrolē. tur bija pat atļauts lietot preperātus, ko nekur pasulē nelieto ārstešanā, bet asv sportists drīkst teikim iesnas ar tādiem ārstet:) uz tā fona samainiti paraugi (pat ja tā tiešām notika, jo liecinieks izskatās vāji uzticams) nevelk pat līdz ziediņiem pret amerikāņu odziņām

  3. par pārliecinošo tēlojumu sniedzot “liecibas”par krievijas dopingu.

Draugiem Facebook Twitter Google+