×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Krieviju nokaitina padomju karavīriem veltītā pieminekļa izsmiešana (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijā pamatīgu nosodījumu izpelnījusies ASV raidsabiedrība “CNN”, kura janvārī vienā no saviem sižetiem Baltkrievijas pilsētā Brestā esošo Otrā pasaules kara karvīriem veltīto pieminekli ierindoja pasaulē neglītāko pieminekļu sarakstā.

“Piemineklī atveidotais padomju karavīrs, kurš slejas no kalnainiem betona klučiem, izskatās tā it kā gatavotos sasit Rietumus gabalos un Ziemeļameriku aizsviest pret sauli,” teikts “CNN” sižetā, kurā arī piebilsts, ka citu ieskatā, piemineklī atveidotais “padomju karavīrs izskatās tā it kā viņu mocītu aizcietējums”.

Kad 6. februārī sižets nonāca “CNN” interneta vietnē, tam tika pievienota arī atvainošanās Krievijai un Baltkrievijai par aizskarošajām piezīmēm. Taču ar to Maskavai nebija gana. Jau nākamajā dienā uz Krievijas Ārlietu ministriju tika izsaukts “CNN” korespondents Maskavā, kurš saņēma oficiālu rājienu un norādījumus, ka “padomju karavīru piemiņas izsmiešana, kuri atdeva savas dzīvības uzvarā pār fašismu, nav attaisnojama vai piedodama”, informē britu laikraksts “The Daily Mail”. Saņēmusi rājienu, amerikāņu privātā raidsabiedrība no savas interneta vietnes izņēma Krieviju aizvainojošo sižetu. ““CNN” atvainojas par aizvainojumu, ko radīja šis raksts, kas bija iecerēts kā humora raidījums par pieminekļu arhitektūru visā pasaulē,” teikts ASV raidorganizācijas izplatītajā paziņojumā.

Taču Krievijai nebija gana arī ar to. Svētdien televīzijas kanāla “Rossija” pretrunīgi vērtētais raidījumu vadītājs Dmitrijs Kisiļevs deva savu atbildes triecienu “CNN” sižetam. Vispirms paudis sašutumu, ka amerikāņi uzdrošinājušies apsmiet padomju karavīriem veltīto pieminekli, Kisiļevs pievērsās ASV pilsētas Arlingtonas Nacionālajā kapsētā esošajam memoriālam, kas veltīts kritušajiem ASV jūras kājiniekiem. Tajā atrodas piemineklis, kurā atveidoti ASV karavīri, kuri, pārliekušies viens pār otru, virs Japānai piederošās Ivodzimas salas paceļ ASV karogu. “Šo ir viegli izsmiet. Ieskatieties ciešāk! Ļoti moderna tema, vai ne?” sacīja Kisiļevs, norādot, ka karavīri nodarbojas ar “geju seksu”.

Pagājušā gada nogalē Krievijas prezidents Vladimirs Putins iecēla Kisiļevu par jaunās valsts ziņu aģentūras “Rossija Segodnja” vadītāju. Tā tiks veidota pēc Soču olimpiskajām spēlēm, likvidējot ziņu aģentūru “RIA Novosti”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā teica R.Reigans Ļaunuma impērija…..

Draugiem Facebook Twitter Google+