×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Krieviju pārņem panika pēc ziņas par 55 cilvēku nāvi saindēšanās dēļ

tjumen

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija piektdien kļūdas pēc tīmeklī izplatījusi informāciju par Sibīrijas pilsētā Tjumeņā it kā notikušu saindēšanos ar indīgām vielām, kas prasījusi 55 cilvēku dzīvību. Pilsētā izcēlās panika, tomēr vēlāk noskaidrojies, ka ziņojumam patiesībā vajadzēja vēstīt par glābšanas dienestu mācībām.

Tjumeņā piektdien notika ārkārtas seku likvidācijas operācijas mācības. Atbilstoši mācību leģendai konteinera bojājuma rezultātā Meteļovas ūdens ņemšanas objektā “Tjumeņ Vodokanal” notikusi hlora noplūde, vēstīja ziņu aģentūra “RIA-Novosti”.

Šī informācija īpašu uzmanību varētu arī neizpelnīties, ja aģentūra sākotnēji, atsaucoties uz ministriju, par šiem notikumiem nebūtu ziņojusi kā par reālu negadījumu ar bojāgājušajiem.

Ministrija par gaidāmajām mācībām bija ziņojusi jau agrāk, tomēr piektdien informācija ministrijas reģionālās nodaļas mājaslapā izskatījās kā tehnogēnas katastrofas apraksts.

Vēlāk ministrija pievienoja papildinājumu par mācībām, tomēr presē saglabājusies publikācijas sākotnējā versija ar virsrakstu “Avārijas likvidācija Meteļovas ūdens ņemšanas objektā”, kurā nav ne vārda par mācībām.

Ministrijas ziņojumā norādīts, ka hlora noplūdes rezultātā dzīvību zaudējuši vairāk nekā pussimts cilvēku.

Tā kā ziņojumā nekas nebija teikts par mācībām, ziņu aģentūra to uztvēra kā informāciju par reālu negadījumu ar vairākiem desmitiem bojāgājušo. Nedaudz vēlāk aģentūra nopublicēja atsaukumu, tomēr jau pirms tam vēsts par negadījumu bija izskanējusi radiostacijas “Eho Moskvi” ēterā, kas tiek translēta visā valstī.

Laikraksta “Komsomoļskaja Pravda” Tjumeņas birojā vienā laidā zvanījuši satraukti pilsoņi.

“Ap dienas vidu uz mūsu biroju vienā laidā zvanīja panikas pārņemti pilsoņi, kas bija noticējuši, ka Tjumeņā patiešām noticis kaut kas šausmīgs,” sacīja laikraksta pārstāvji.

Krievijas tviterī populārāko tēmu topā vienā mirklī nokļuva haštagi, kuros minēta Tjumeņa un Ārkārtas situāciju ministrija.

“Pēc tādām “mācībām” ar “leģendu” par 55 līķiem var tiešām tikt pie 55 reāliem līķiem – no infarkta,” tviterī ierakstījis opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+