Krieviju pāršalc pusaudžu pašnāvību vilnis 0

Krievijas sabiedrību satricinājis pusaudžu pašnāvību vilnis, jauniešiem sev dzīvību atņemot, izlecot pa daudzstāvu dzīvojamo māju logiem, ziņo laikraksts “The Daily Telegraph”.

Reklāma
Reklāma

 

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Trešdien šādi pēc strīda ar vecākiem, izlecot no guļamistabas loga, dzīvību sev atņēma 14 gadus vecā Maskavas iedzīvotāja Elīna Ponomarjova. Dienu iepriekš tā pat pašnāvību izdarīja viņas vienaudze Juljana Šekova. Kopā pēdējā nepilna pusotra mēneša laikā, izlecot pa daudzstāvu ēku logiem, pašnāvības izdarījuši septiņi pusaudži. Upuri viens otru nav pazinuši un katrs no dzīves šķiries atšķirīgu motīvu vadīts. Pirmās, kuras šādi izdarīja pašnāvību, bija maskavietes Nastja un Liza (arī 14 gadus vecas meitenes), kuru atstātajās pirmsnāves vēstulēs bija rakstīts, ka pašnāvību izdarījušas, lai izbēgtu no soda par skolas neapmeklēšanu. “Pusaudžiem ir tieksme atdarināt citu uzvedību un pašnāvību pieaugums skaidrojams ar to, ka daudzi jaunieši šos upurus uzskata par varoņiem,” intervijā “DT” stāstīja Maskavas universitātes psiholoģijas departamenta vadītāja Olga Karabanova.

Uz pārrunām pie Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva šonedēļ bija izsaukts arī Krievijas bērnu ombuds Pāvels Astahovs. Viņaprāt, bērniem jānodrošina plašākas iespējas skolās apmeklēt psihologu. Eksperti arī aicina valdību veltīt lielākus līdzekļus, lai stāstītu vecākiem un skolotājiem par to, kā laikus pamanīt bērnos attīstošās pašnāvnieciskās tieksmes. Tāpat Krievijas Valsts domes deputāti jau strādājot pie likumprojekta, kurš ierobežotu bērniem pieeju vardarbīga rakstura medijiem – filmām, interneta vietnēm, utt. “Pirmkārt, mums nepieciešami ierobežojumi attiecībā uz internetu. Nav grūti internetā atrast tādas domubiedru grupas kā “132 veidi kā sevi nogalināt”,” sacīja Karabanova. “Otrkārt, arī mūsu medijiem būtu jāpadomā par to, kā tiek atspoguļotas šīs pašnāvības. Nepieciešami sausi fakti, nevis emocionāli un spilgti apraksti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ik gadus Krievijā sev dzīvību atņem vidēji pusotrs līdz divi tūkstoši pusaudžu.