×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Krieviju sadusmo ASV plāni Baltijā glabāt smago bruņojumu (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV pastiprinājusi savu militāro klātbūtni Austrumeiropā

ASV Aizsardzības ministrijas paziņotie plāni līdz nākamā gada beigām Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā, kā arī līdz 2017.gada beigām Ungārijā izveidot noliktavas ASV smagās militārās tehnikas glabāšanai robežojas ar Krievijas un NATO Pamatakta pārkāpumu, pirmdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka sagaida no ASV atteikšanos no tādiem plāniem.

“Gribētos cerēt, ka jaunā Aukstā kara “aizokeāna” arhitekti tomēr apzinās riskus un negatīvās sekas tam, ka tiek piespiedu kārtā militarizēts reģions, kas no militārā viedokļa uzskatāms par vienu no mierīgākajiem pasaulē, ka viņi spēs izrādīt politisko gribu un atteikties no bloku konfrontācijas laika shēmām un metodēm,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālās pārstāves Marijas Zaharovas paziņojumā, kas publicēts ministrijas mājaslapā.

“Tamlīdzīgi pasākumi to īstenošanas gadījumā robežosies ar 1997.gada Krievijas-NATO Pamattakta svarīga no nosacījuma, ka alianse apņemas pastāvīgi neizvietot būtiskus kaujas spēkus minēto valstu teritorijā, pārkāpumu,” atgādināja Zaharova.

Viņa norādīja, ka “tik plašas ASV militārās sagatavošanās izpilde, izmantojot pilnīgi neizsvērtu ieganstu sabiedroto aizsardzībai no neesošiem “Krievijas draudiem”, ne tikai neatbilst miera un drošības Eiropā interesēm, bet arī kārtējo reizi apliecina Vašingtonas koncentrēšanos uz to, lai saasinātu un sagrautu stabilitāti kontinentā”.

Militārā aprīkojuma uzglabāšanas plāns ir viens no pasākumiem, kas tiek īstenots, reaģējot uz Krievijas militāro aktivitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Mani sadusmo krievu koloniālisms.

  2. Kā tad lai neuztraucas: ja nu pēkšņi Ādažos noparkotie amerikāņu “Ābrami” pa rāciju tiek iedarbināti
    un sāk netraucēti virzīties Krievijas robežas virzienā? Un roboti sāk šaut pa krievu tukšajām pierobežas sādžām? 2 vai 3 tanki jau ir “būtiski kaujas spēki”! Tur nepdomīgie latvieši tiešām pieļauj rupju kļūdu, noteikti vajadzīga ĀM nota, lai taču apdomājas!

  3. Jā, jā, vatņiki tagad diez par mierīgāko reģionu pasaulē, kamēr paši regulāri pārkāpj gaisa un jūras robežas, izvērš informatīvo karu, sūta aģitatorus, finansē piekto kolonnu, taisa negaidītas un plašas uzbrukuma tipa mācības un savelk raķešu un aviācijas karaspēku. Miera eņģeļi, velns parautu. Un tagad nervozē, ka NATO tomēr neļaus atjaunot PSRS.

  4. Nu i nav ko Putlerijai bāzt savu degunu citvalstu lietās. Lai lasās ārā no Ukrainas, Pridņestrovijas, Sīrijas u.c. vietām, kur neviens tos ivanus nav aicinājis. Tad arī nopelnīs kādus tespekta punktus. A to plivina pa Turciju, kā pa savām mājām….

    • Es,pielieto mazdrusciņ savas smadzenes,protams ja tādas ir,un tikai tad raksti par lietām par kurām tev nav nekādas sajēgas!

  5. Tas nozīmē ka krievija joprojām nosaka situāciju Baltijas valstīs tāpēc arī mīcamies uz vietas un nekur tālāk netiekam.

Draugiem Facebook Twitter Google+