×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Krieviņš: Nabadzības risks nav palielinājies

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nabadzības risks nav palielinājies; kopumā Latvijā sabiedrība ir kļuvusi nedaudz turīgāka, lai gan valstī ir liels slānis, kas ir nabadzīgs, – Latvijas Radio šorīt sacīja Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Viņš norādīja, ka nevar piekrist apgalvojumam, ka nabadzības risks Latvijā būtu palielinājies, tieši pretēji – tas ir samazinājies.

Krieviņš sacīja, ka fundamentālā problēma ir tā, ka ir liels cilvēku slānis, kas kopumā ir nabadzīgs. Krīzes rezultātā ir palielinājusies nevienlīdzība starp tiem 1-2% cilvēku, kas ir superbagāti, un pārējiem, kas ir nabadzīgi.

Pēc Pārresoru koordinācijas centra vadītāja teiktā, dati par nabadzības risku tiek iegūti, vērtējot ekonomiskās izaugsmes rādītājus, ņemot vērā ekonomisko izaugsmi Eiropā, kur tā samazinās un līdz ar to palielinās nabadzības risks, un situāciju Latvijā, kur vērojama ekonomiskā izaugsme, līdz ar to samazinās nabadzības risks.

Pēc faktiem un datiem sanāk, – ja Eiropā iet sliktāk, mums paliek labāk, atzīst Krieviņš.

Jau ziņots, ka, prezentējot vērtējumu par valdības darbu 2012.gadā, “Ekonomistu apvienības 2010” biedrs Edmunds Krastiņš sacīja, Latvija ir vienīgā valsts no trim Baltijas valstīm, kurās Džini koeficients, jeb ienākumu nevienlīdzība sabiedrībā ir mazinājusies un šis progress ir bijis pastāvīgs.

Laikā, kopš valdību vada Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), ir samazinājusies ienākumu nevienlīdzība un nabadzības risks, lai gan bezdarbam uzmanība pievērsta mazāka, nekā vajadzētu.

Apkopotie dati uzrāda, ka Dombrovska valdības laikā nabadzības riski ir būtiski uzlabojušies un rādītāji no visaugstākajiem Baltijā ir stipri pietuvojušies zemākajiem rādītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+