×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Krieviņš rosina valsts pārvaldē atlaist daļu darbinieku un pārējiem palielināt algu

Foto - LETAFoto - LETA

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš kritiski vērtē pašreizējo situāciju valsts pārvaldē saistībā ar cilvēkresursiem un atalgojumu un uzskata, ka valsts pārvaldes darbinieku skaits ir jāsamazina.

Krieviņš šodien žurnālistiem atzina, ka atalgojums valsts pārvaldē ir viena no problēmām, kas valdībai jau tuvākajā laikā būs jārisina. “No tā nav iespējams izbēgt. Ja jūs maksājat ar zemesriekstiem, jūs saņemat mērkaķus,” situāciju tēlaini salīdzināja Krieviņš, piebilstot, ka nav redzējis nevienu valsti, kur, nemaksājot adekvātas algas, varētu pretī saņemt profesionālu darbu.

“Ir jautājums – vai tiešām valsts pārvaldē ir nepieciešami tik lieli cilvēkresursi. Manuprāt, vajadzētu atbrīvot daļu no strādājušajiem un atlikušajiem palielināt algas un konkurenci ar privāto sektoru,” viņš klāstīja. Viņaprāt, tikmēr, kamēr valsts pārvaldē nestrādās augsti profesionāli cilvēki, uzņēmējdarbība un publiskie pakalpojumi neuzlabosies.

Par valsts pārvaldes apmēriem kritika izteikta arī iepriekš. Piemēram, Valsts prezidents Andris Bērziņš pērn izteicās, ka Latvijā radīta dārga un mazefektīva valsts pārvalde un tā ir pārāk liela tik mazai valstij. Tam piekrita arī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, kas norādīja, ka par efektīvu valsts pārvaldi varēs runāt tad, kad būs vienkāršots normatīvais regulējums, līdz ar to prasot mazāku, bet profesionālāku cilvēkresursu apjomu valsts pārvaldē

Jau ziņots, ka Krieviņš šodien paziņoja, ka atkāpsies no PKC vadītāja amata. Viņš strādāšanu PKC finanšu, cilvēkresursu un laika trūkuma apstākļos salīdzināja ar neiespējamo misiju. Viņaprāt, arī vidējā neto alga PKC, kas ir 572 latu apmērā, nav konkurētspējīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+