×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Krieviņš: valsts pārvaldē ir katastrofāla situācija ar kadru mainību (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts pārvaldē ir katastrofāla situācija ar kadru mainību, dažās iestādēs sasniedzot pat 20%, intervijā Latvijas Radio pirmdien norādīja jaunais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš, kurš 21.septembrī stājas amatā.

“Mums ir katastrofāla situācija ar to, kas notiek valsts pārvaldē ar kadru mainību. Ļoti daudzās ministrijās un iestādēs šī kadru mainība ir pie 20%, kas absolūti nav normāla situācija. Tas nozīmē, ka mēs zaudējam tos cilvēkus, kuros valsts ir ieguldījusi samērā lielus līdzekļus, lai viņus apmācītu. Viņi vienkārši iet prom,” sacīja Krieviņš.

Krieviņš nedomā, ka kadru mainības iemesls ir tikai atalgojums, tā zināmā mērā esot arī valsts pārvaldes iestāžu vadītāju attieksme pret cilvēkiem. “Ja paskatāmies uz pēdējiem septiņiem gadiem, kopš krīzes sākuma 2008.gada, valsts pārvaldē līdzekļi vienmēr ir tikuši mazināti, vienmēr. Tādi griezumi pat nav bijuši Grieķijā. Investīcija vadītājos, manuprāt, ir viena no būtiskām lietām,” viņš uzsvēra.

Algas valsts iestādēs esot izlīdzinātas, bet atšķirības ir bonusos par papildu ieguldījumu, tur varot redzēt bagātās un nabadzīgās ministrijas. Viņš uzskata, ka Finanšu ministrijai būtu jāiet vēl tālāk un jāpasaka – ja kļūsti efektīvāks, vari izmantot šo naudu darbinieku motivācijai vai profesionālās kvalifikācijas celšanai – apmācībām.

Viņš norādīja trīs darbības virzienus, pie kā jāstrādā – pie valsts pārvaldes cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanas, lai sagatavotie dokumenti būtu rūpīgi izanalizēti; lai pakalpojumi iedzīvotājiem ir pēc iespējas vairāk pieejami, izmantojot modernās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; lai tie, kas saņem pakalpojumus klātienē, lai nebūtu jāstāv lielās rindās.

Krieviņš neizslēdz, ka arī Valsts kancelejā būs personāla izmaiņas.

Jau ziņots, ka Krieviņa līdzšinējā darbība bija saistīta ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD), kur viņš pildīja vecākā padomnieka stratēģijas, reformu un politikas veidošanas jautājumos amata pienākumus. Strādājot Pārresoru koordinācijas centrā, Krieviņa vadībā tika izstrādāts Nacionālais attīstības plāns 2014-2020.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Samazināt darbiniekus un palielināt algu. Izglītības ministrijā pirms 25 gadiem bija apmēram 125 darbinieku, tagad ar visām aģentūrrām un citiem veidojumiem apmēram 440!

  2. Krieviņš neizslēdz, ka arī Valsts kancelejā būs personāla izmaiņas.

    — kadru mainība pieaugs vēl par kādu procentu–

Draugiem Facebook Twitter Google+