×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Krievu dziedātāju Gazmanovu neielaiž Lietuvā (7)

LETA/SputnikLETA/Sputnik

Oļegs Gazmanovs

Krievijas skatuves māksliniekam Oļegam Gazmanovam, kurš atbalsta Kremļa politiku, liegta iebraukšana Lietuvā.

Valsts robežsardzes dienests ceturtdien paziņoja, ka Gazmanovam, kurš trešdienas vakarā ar lidmašīnu no Maskavas ieradās Viļņā, bija Itālijas izsniegta Šengenas zonas vīza.

“Tika noskaidrots, ka vīrietis, kas ar reisu ieradās no Maskavas, ir valstī nevēlama persona,” teikts dienesta izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

65 gadus vecajam dziedātājam tika atļauts nakti pavadīt viesnīcā Viļņas lidostā. Viņš ceturtdienas rītā ar lidmašīnu devās atpakaļ uz Maskavu, informēja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Lietuvas Ārlietu ministrija 2013.gada decembrī paziņoja, ka Gazmanovs ir kurinājis nesaskaņas un izrādījis necieņu pret Lietuvas vēsturi, kad koncertā Viļņā izpildīja Padomju Savienību glorificējošu dziesmu.

“Starptautisko tiesību pārkāpums, valstu okupācija un sagrautas cilvēku dzīves nevar attaisnot ar nekādiem internacionālistu saukļiem,” tolaik paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Koncerta Viļņā laikā 2013.gadā Gazmanovs izpildīja dziesmu “Sdelan v SSSR” (“Ražots PSRS”). Dziesmā ir šādi vārdi: “Ukraina un Krima, Baltkrievija un Moldova – tā ir mana valsts! Sahalīna un Kamčatka, Urālu kalni – tā ir mana valsts! Krasnodaras novads, Sibīrija un Pievolga, Kazahstāna un Kaukāzs, un arī Baltija .. Esmu dzimis Padomju Savienībā, esmu ražots PSRS!”

Lietuvā padomju okupācijas laikā no 1940.gada līdz 1952.gadam tika izsūtīti 275 tūkstoši cilvēku, kā arī nogalināti vairāk nekā 20 tūkstoši lietuviešu partizānu un viņu piekritēju, kas cīnījās pret padomju okupācijas varu.

Sociālās saziņas vietnēs Gazmanovs paziņoja, ka tikai Viļņas lidostā uzzināja, ka ir iekļauts Lietuvai nevēlamo personu sarakstā.

“Esmu Lietuvā, Viļņas lidostā. Neskatoties uz manu Šengenas vīzu, kas saskaņā ar Eiropas Savienības tiesībām atver visas robežas Šengenas zonā, man ir liegts iziet no lidostas. Izrādās, ka ir slepens saraksts ar cilvēkiem no Krievijas, kas Lietuvā nav gaidīti,” viņš norādīja.

“Viņi teic, ka sarakstus iepriekš nevar saņemt un netiek izsūtīti nekādi brīdinājumi. Tāpat netiek sniegts nekāds iemesls, tādēļ Krievijas pilsonis par šo statusu var uzzināt, tikai ierodoties lidostā,” piebilda estrādes dziedātājs.

“Tā ir viszemiskākā sistēma,” viņš paziņoja.

2014.gadā Gazmanovu nevēlamo personu sarakstā iekļāva arī Latvija, norādot, ka dziedātājs ar vārdiem un darbiem ir “kaitējis Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Neesmu šā dziedātāja fans (un pat, godīgi sakot, vispār nezinu, ko viņš vispār dzied), taču man arī gribētos tā izskatīties 65 gadu vecumā.

  2. Kas tad ir tas Gazmanovs , pasaules naba vai , sastrādāji mēslus ,sēdi savā rašā un dziedi tālāk , nav ko bāzties Eiropā .

  3. Ja gadijuma Olegs Gazmanovs nostatos Vispasaules agresora ASV unNATO puse, tad vins butu pareizais zens. Protams, visi jau nevelas dejot pec agresora ASV un NATO stabules, musejie to labi prot.

  4. 🙂 smiekligi

  5. ja šitas krievijas propagandas tribūns ir dziedātājs,es esmu tad maija pļisecka

  6. ja šitas krievijas propagandas tribūns ir dziedātājs,tad es esmu maija pļiseckaja

Draugiem Facebook Twitter Google+