×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Krievu jaunieši – ar un bez Georga lentītēm (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie tā saucamā uzvaras pieminekļa aptaujātie jaunieši atzīst, ka 9. maijā atnākuši godināt kritušo piemiņu. Tomēr dažu izteikumos izskan Latvijas okupācijas noliegšana un atbalsts mūsdienu Krievijas politikai.

Students Juliāns saka, ka atnācis pie pieminekļa, lai godinātu kara veterānus. Pie apģērba piestiprinājis Georga lentīti, kas pēdējā laikā kļuvusi par Ukrainas prokrievisko separātistu un impēristu atpazīšanas zīmi. Tā esot viņa paša darīšana, ko spraust sev pie krūtīm. Jautāts par to, ka daudzi Latvijā 9. maiju uztver kā okupācijas režīmu nomaiņu, Juliāns saka, ka okupācijas nav bijis un Latvija pati esot parakstījusi dokumentus par iestāšanos PSRS.

Pie pieminekļa satiktajam Maksimam gan nav līdzi lentītes. Viņš ieradies gan godināt savu vectēvu, kurš karojis, gan izrādīt cieņu kritušajiem abās frontes pusēs. Par pašu 9. maiju viņš atzīst, ka sabiedrība Latvijā šajā jautājumā ir sašķēlusies: “Kāds atzīmē 9. maiju, citi atzīmē nacisma sagrāves gadadienu – 8. maiju.”

Tulks Andrejs, kurš padomju laikos dzimis Krievijā, bet neilgi pēc PSRS izjukšanas ar vecākiem pārcēlies uz Latviju, saka, ka atnācis godināt kritušo piemiņu. Viņa atbilde gan mijas ar prokremlisku Ukrainas notikumu vērtējumu: “Mums jānovērtē šī diena, jo pēc tās ir daudz kas noticis. Latvijā pie varas nav tādi cilvēki, kādi Ukrainas rietumos. Tur pie varas ir arī fašisti. Krievija attiecībā uz Ukrainu ievēro neitralitāti, kaut gan iet bojā liela daļa krievvalodīgo iedzīvotāju un arī ukraiņi.” Andreja kolēģis Igors Koņkovs uzskata, ka 9. maijs esot svētki, par kuriem var lepoties “visa pēcpadomju sabiedrība”. Par notikumiem Ukrainā viņš saka: “Ukraina parāda nespēju būt kā valsts – tai vajag vai nu federalizēties, vai kādai daļai atdalīties no tās.” Abi jaunieši gan nelieto Georga lentītes un uzskata, ka tās ir cienīgi nēsāt tikai cilvēki, kas saņēmuši apbalvojumus. Andrejs noliedz, ka Latvijā bijusi padomju okupācija, bet notikušo sauc par aneksiju un skaidro, ka pēc Latvijas nonākšanas PSRS sastāvā notikusi attīstība, jo visiem padomju pilsoņiem bijušas vienādas tiesības un valsts esot attīstījusi rūpniecību.

Tikmēr pavārs Andrejs, kuru satieku pie pieminekļa, man skaidro, ka pret Georga lentītes nēsāšanu iestājoties cilvēki, kas aizmirsuši vēsturi: “Tā ir padomju bloka vēsture, pareizā vēsture, kura tagad tiek pārrakstīta. 1940. gadā Latvija varēja nokļūt Vācijas varā, tādēļ PSRS ienāca Latvijā, lai novērstu nacismu.” Aizvainojumu pret Latvijas valsti izdzirdu no Lilijas Dementjevas, kura tērpusies svārkos un jakā ar Krievijas simboliku: “Krievijas simboliku izmantoju, jo domāju uz visiem laikiem pārcelties uz Krieviju. Man Latvijā nepatīk attieksme pret krievvalodīgajiem, kas ir slikta un pazemojoša. Neesmu pret latviešu valodu, bet mācībām krievu valodā būtu jāpaliek.” Par situāciju Ukrainā jauniete spriež tā: “Ukrainā nav Krievijas agresijas, tur ir iesaistīti amerikāņi, kā jau visur. Slikti, ka ASV Ukrainā nodarbojas ar sarīdīšanu, līdzīgi kā Irākā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Lilija Dementjeva, lai tev ir drošs un veiksmīgs ceļš uz Krievīju!!

 2. krievu tautai visas bijusas republikas ir viena problema- negrib macities un runat nacinalas valodas. Kapec.

 3. Jāievieš obligāts vēstures eksāmens

 4. ko māca vēstures stundās?

 5. Šada naidīga okupantu 5.kolona ir izaudzināta 4.maija režīma skolas . Ka no 5.kolonas odžu midzeņa neatkārtojas Ukrainas variants ? Lojalitate jaunajiem sarkanajiem fašistiem pret Latviju nekad nebūs .

  • Всё не так ребята. Фашисты это вы!

   • Paskaties soogulī – tev pretī raudzīsies nožēlojams sarkanā fašista purns .

    • Вот сам на себя и смотри! Что видишь?

     • Grafist, kā ir sēdēt uz kaklai valstij, kurai reizē krāmē uz galvas? No smakas šķērmi nemetās?

     • Кто у кого сидит на шее, это ещё тот вопрос! Это я содержу это государство своими налогами и именно оно сидит у меня на шее! Ещё и покрикивает, мол плохо «ку» три раза кричишь…

 6. Ļiļas labais nodoms “uz visiem laikiem pārcelties uz Krieviju'”Pārējie svinētāji varētu sekot viņas piemēram.Nav te ko mocīties.Nav taču jābūt mazohistiem.

  • Сам ты мазохист и сам переселяйся хоть на луну!

   • Tev gan ir lieliski argumenti ! Vēl jau varēji kādu mātesvārdu pievienot – tad gan letiņi nobītos .

    • Аргументы не хуже твоих! А материться вы не умеете, сразу на русский мат переходите. Не развит язык то ваш в этом смысле.

  • Tieši tā .Laimīgu ceļu! Lai ņem līdzi savus draugus un radus,kuriem šeit grūti.Tikai lai nebrauc atpakaļ un visiem stāsta ,cik te grūta dzīve.Tad arī pārējie šurp nebrauks.

 7. ir arī citi krievi Atbildēt

  Sergejs V.
  11.05.2014 22:10

  Andrej
  11.05.2014 20:50
  Osvoboditeļirakstīja:
  Ne velti Ušakovs skraida uz Krievijas vēstniecību atdoties. Zemiski, rafinēti meļi un rūdīti Latvijas nodevēji. Aklam jābūt, lai balsotu par šiem PUTINISAJIEM OKUPANTU LĪ…

  Ušakovs ar kļementjevu u.c. saskaņas censoņiem (SC) pastāvīgi ņirgājas ne tikai par latviešīem, bet arī par normāli domājošiem krieviem un citiem Latvijā dzīvojošajiem latviski runājošiem pilsoņiem un nepilsoņiem.
  ————————————– ————————
  Diemžēl tas ir fakts un man kauns,ka tik daudzi pamatā godīgi krievi klusē, kad viņu vārdā muldas maskavas ebreji un truli bezdzimtenes savoki-nākamā kremļa lielgabalgaļa

 8. Ko gan gaidīt no trulu sovjetu zombiju tikpat trulām atvasēm – nu bija tie kremlim prasta masa -lielgabalgaļa un paliek!

  • Вот не мешал бы Коля напитки разные, да травы курил бы по меньше, тогда и зомби тебе не мерещались бы повсюду. Смотри, так и до зелёных человечков напиться можно!

   • Ja te kāds ir nozombēts , tad tie ir kremļa lakstīgalu klausītāji un skatītāji , tādi kā tu . piemēram .

    • Янчик! Тебя на Лиго сделали по пьяни, что заметно по уровню мыслительной деятельности. Давай Янис, жги ещё!

     • Nelabs cilvēks tu esi,es uzskatu ka visiem kuriem nepatīk dzīvot Latvija var mierīgi braukt dzīvot atpakaļ uz savu dzimteni Krieviju,vai citu valsti kur viņs piedzimis,nav ko izrādīt tādu naidu un nepatiku pret latviešiem,kā var nodzīvot 50 gadus Latvija un riet ka suņi ka vislaik slikti,un gribas padomju laikus,tad brauciet uz ziemeļkoreju tur ir padomju vara saglabajusies.Padomju režīma labklājiba bija celta uz cilvēku masveida slepkavībām,un īpašuma konfiscēšanas.Ko tagad dara ar Krimas tatāriem visu viņiem atņem,pratina,liek atteikties no savas tautības.

     • Ak vai, Zuze! Es esmu labs cilvēks un man patīk dzīvot Latvijā. Man tikai nepatīk dažādie jūsu politiķi, un protams jūsu valdības politika. Un viss.
      И я не лаю, как собака, как вы пишите, этим занимаются многочисленные здешние комментаторы. Я свободный человек и могу говорить всё думаю. Вы хотите мне это запретить?! Очень, очень советую вам избавиться от закорузлых, обветшавших взглядов. Вы, судя по всему, ничего не знаете ни про жизнь в советское прошлое, ни про события в Крыму. Жаль, что вы принимаете на веру сказки ваших пропогандистов.

     • tu zini,kā iznīcina kolorado?:))))

Draugiem Facebook Twitter Google+