×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

“Krievu kopienā” sākas Kravcova ēra
 (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien Maskavas namā notikušajā “Latvijas krievu kopsapulcē” tieši valodas referenduma rezultāti – par krievu kā valsts valodu balsojušie gandrīz trīssimt tūkstoši – tika minēti kā ievērojamākais šīs sabiedriskās organizācijas panākums pēdējo divu gadu laikā.

Vjačeslava Altuhova vadītā sabiedriskā organizācija “Latvijas krievu kopiena” (LKK) bija to vidū, kas ļoti aktīvi mudināja parakstīties par valodas referenduma rīkošanu un pēc tam aģitēja balsot par krievu valodu kā valsts valodu. To akcentēja gan V. Altuhovs, gan citi kopsapulces dalībnieki, uzsverot, ka tikšot sperti tālāki soļi, lai krievu valoda iegūtu tai “atbilstīgu statusu”, jo esot vairākas plauk­stošas Eiropas valstis, kur ir vairākas oficiālās valodas. V. Altuhovs spriedelēja – ja krievu valodai ļautu brīvi funkcionēt Latvijā visās jomās, “tas nomierinātu sabiedrību”. Viņš dusmojās, ka par eiro ieviešanu netiekot dota informācija krievu valodā. Te notiekot cīņa pret krieviem.

Arī ekonomists un Krievijas “tautiešu” ideologs Aleksandrs Gapoņenko kavējās atmiņās par valodas referendumu. Kā pašreizēju problēmu tautiešu saliedēšanai viņš minēja greizsirdīgo sāncensību starp organizācijām.

V. Altuhovs sūrojās, ka viņa organizāciju neatbalstot bagātie ļaudis no Krievijas un ka bijis kauns lūgt atbalstu šā saieta rīkošanai Krievijas vēstniecībai, lai apmaksā zāles īri. Organizācijā esot vairāki tūkstoši biedru, bet biedru naudas maksājot neregulāri. LKK gada ieņēmumi – vien 668 lati, un pastāvīgi tās rīcībā ir pieticīgas telpas – uzņēmēja Žuravļova atvēlētā istaba Brīvības ielā. Kad šis uzņēmējs savu biznesu pārcelšot uz Baltkrieviju, nebūšot vairs arī tās istabiņas.

V. Altuhovs veselības stāvokļa dēļ no turpmākas LKK vadības atteicās. Vienojušies, ka organizācijai vajadzīgi jauni spēki un resursi, ar 43 balsīm “par”, astoņiem balsojot “pret” un deviņiem atturoties, kopsapulces dalībnieki par jauno līderi ievēlēja “Liepājas krievu kopienas” vadītāju Valēriju Kravcovu. Viņš dižojās, ka “Liepājas krievu kopienai” 600 lati esot četru dienu apgrozījums. Viņam esot pieredze, kā iesaistīt uzņēmējus, un pieminēja Zaharjina vārdu (Sergejs Zaharjins – viens no lielākajiem “Liepājas metalurga” akcionāriem; V. Kravcovs ” LM” strādājis no 1988. līdz 1998. gadam).

LKK saietā Liepājas krievu kopienas līderis sacīja, ka viņa “vājās vietas” esot (liekais) svars un latviešu valoda. Valodas apliecību gan esot ieguvis, bet šo prasmi nedemonstrēšot.

Starp citu, V. Kravcovs un cita “Latvijas krievu kopienas” aktīviste Nataļja Čehova bija lūguši Satver­smes tiesu izvērtēt Ministru kabineta noteikumus, kas noteic prasības attiecībā uz valsts valodas prasmes līmeni, paredzot, ka pašvaldības domes deputāta latviešu valodas prasmei jābūt C līmeņa pirmajā pakāpē. Šomēnes tapa zināms, ka Satversmes tiesas spriedums ir V. Kravcovam un N. Čehovai nelabvēlīgs, un ka visiem pašvaldības deputātiem valsts valoda jāprot C 1 līmenī; tas ir – ļoti labi.

Kopsapulcē V. Kravcovs solīja gādāt par jauniešu iesaisti organizācijā un par to, lai LKK kopienai būtu gan interneta lappuse, gan avīze.

V. Kravcovs novembra sākumā apturēja savu darbību “Saskaņas centrā”. LKK saietā viņš solīja sadarboties ar visām partijām, kam tuvas krievu intereses, uzsverot, ka Liepājā kopiena draudzējas gan ar “PCTVL”, gan “Saskaņas centru”, gan Osipova partiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. nemirstīgais kaščejs…

 2. cilvēks jau laikam labs, tikai savu saskaņas centru ar savām problēmām gremdēja, tagad ķēries pie kautkādas vēl organizācijas gremdēšanas, nu ko,..>?! lai izdodas,.

 3. Ū ū ū svinota !

 4. Tā laikam ir diagnoze.Šizofrēnija.

 5. Petuhovs: “tikšot sperti tālāki soļi, lai krievu valoda iegūtu tai “atbilstīgu statusu”.
  – – – – – – – – – –
  Krievu ekstrēmisti saprot valodas centrālo nozīmi, bet Dombrovski un Āboltiņas gan ne. Tas ir ļoti bīstami. Pēdējie 2 veicina krievu ieplūšanu Latvijā (par sīknaudu) izpārdodami īpašumus. Latvijas pastāvēšanai ir kritiski visās skolās ieviest latviešu valodu.

 6. Skiet, ka pirms daziem gadiem paradijas raksts te Latvija, ka Kravcova firma ir attistita ka naudas truba no Krievijas lai finansetu vina sabiedrisko darbibu Liepajas Krievu kopiena. Raksts laikam tika uzskatits ka kontroversials. Bet no kadiem ziedojumiem Kravcovam rodas nauda?

 7. Man liekas , ka veiksmīgi izvēlēts KK vadonis. Ar viņa izskatu vien varēs baidīt bērnus, bet viņa runas par krievu valodu taču ir aizvakardiena. Apsveicam!

 8. Jaunas ēras sākums.Pretēji tūdaliņu prognozēm, ar katru gadu 9.maija svinētāju skaits karātavu laukumā pieaug.Krievu kopienu vieno IDEJA par impērijas atdzimšanu,latviešiem ideju nekādu,ja neskaita emigrāciju un jaunu politisku spēku dibināšanu ,kas ātri pārvēršas par politisku nespēku.Ja krievu kopiena pieņemsies spēkā ,tad zooprezidentam un televizoru meistaram līdzīgie drīzāk sapņos par viceprezidenta godu pie prezidenta Kvarcova,bet veltas cerības Putins atsūtīs V.Alksni no Maskavas.

 9. T.s.krievu un arī krievvalodīgo okupantu kopiena izmirst dabiskā nāvē. Tikai pateicoties TV, vēl pie dzīvības tiek uzturēta Putina nacistiskā ideoloģija – kā redzams, šie vecie krieveļi avīzes nav spējīgi abonēt, tikai retais draudzējas ar datoru un internetu, īri apmaksā krievijas vēstniecība, pašiem nav naudas savam “štābam”. Izmirstoša suga, kuras rindās pārsvarā ir nabadzīgi un mazkustīgi pensionāri.

 10. Labi iederies.

Draugiem Facebook Twitter Google+