Sports
Futbols

Krievu miljonārs Janakovs pametis futbola kluba “Riga” prezidenta amatu 16

foto: rigafc.lv

Ambiciozā “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas kluba “Riga” prezidenta amatu atstājis krievu miljonārs Eduards Janakovs, bet tā budžets šai sezonai plānots 800 000 eiro apmērā, preses konferencē trešdien pavēstīja vienības ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka par “Riga” ģenerālsponsoru kļuvusi jūrniecības servisa kompāniju grupa “Marine Services Group”, kas nodarbojas ar jūras risku apdrošināšanu, juridiskajiem pakalpojumiem, tehniskajām ekspertīzēm, kā arī kuģu pirkšanu un pārdošanas starpniecību. Tiesa, šis uzņēmums nebūšot vienīgais kluba budžeta finansējuma avots.

Trešdien notikušajā preses konferencē kluba vadība atklāja, ka vienības budžets šai sezonai būs aptuveni 800 000 eiro, no kuriem gandrīz visa summa jau esot nodrošināta.

Tāpat no “Riga” prezidenta amata nolēmis aiziet krievu miljonārs Janakovs, kurš Latvijā ir arī viens no īpašniekiem “Izdevniecības namam “Vesti””, kas izdod laikrakstu “Vesti segodņa”. Viņš ar “Riga” klubu vairs nebūšot saistīts.

“Riga” pagājušajā sezonā, debitējot virslīgā, izcīnīja piekto vietu, bet ziemā ļoti aktīvi piedalījusies transfēru tirgū. Šoziem galvaspilsētas komanda noslēgusi līgumus ar vairākiem Latvijas valstsvienības spēlētājiem – kapteini Kasparu Gorkšu, uzbrucēju Valēriju Šabalu, pussargu Artūru Zjuzinu, kā arī kreisās malas aizsargu Antonu Kurakinu.

Saistītie raksti

Tāpat komanda papildinājusi sastāvu ar bijušajiem “Jelgavas” futbolistiem pussargiem Borisu Bogdaškinu un Andreju Kovaļovu, aizsargu Vitāliju Smirnovu kā arī uzbrucēju Daniilu Turkovu. Tāpat “Riga” pievienojies Latvijas U-21 izlases aizsargs Viktors Litvinskis un no čempiones Jūrmalas “Spartaka” pārnācis vārtsargs Vladislavs Kurakins, bet no RFS cits vārtsargs Deniss Romanovs. Vēl komanda pagarinājusi līgumu ar aizsargu Oļegu Timofejevu un Sergeju Šumeiko, komandas kapteini Oļegu Laizānu un pussargu Ēriku Punculu.

No leģionāriem piesaistīts Zjuzina kādreizējais komandas biedrs uzbrucējs Hizirs Apajevs un maķedoniešu aizsargs Egzons Belica. Vienībā ir arī igaunis Bogdans Vascuks un krievs Ivans Jeņins, kuri to pārstāvēja arī pērn.

Jaunā virslīgas sezona sāksies nedēļas beigās “Riga” komandai pirmajā mačā sestdien viesojoties pie 2015.gada valsts čempiones “Liepāja”.

LA.lv