×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

“Krievu pasaules” filiāle kaļ plānus (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Dienā, kad Latvijā atzīmēja “Baltijas ceļa” gadadienu un pieminēja noziedzīgo Molotova-Ribentropa paktu, Maskavas namā notika pavisam cita rakstura pasākums – Krievijas “tautiešu” organizāciju konference “Krievu pasaule Latvijā un 21. gadsimta izaicinājumi”. Tur sapulcētā publika savu naidu pret Latvijas valsti neslēpa, pārmeta tai rusofobiju, neonacismu, demokrātijas trūkumu un dažādus citus izdomātus grēkus.

Patiesībā jau tas nav nekas jauns – šāds pasākums jau septīto reizi (Latvijas varai pret tiem acīmredzot nav nekādu iebildumu, arī pēc Ukrainas notikumiem), un “tautiešu” sadarbības koordinators Latvijā Viktors Guščins tos rīko pēc viena scenārija: sapulcina divarpus simtu dažādu “tautiešu” organizāciju pārstāvjus, runātāji (pārsvarā savulaik ­”PCTVL” , tagad Latvijas Krievu savienības politiķi un pa kādam arī no “Saskaņas”) izsakās par rezolūciju projektu tematiem, neaizmirstot pieminēt savus nopelnus, viņuprāt, “diskriminēto” tautiešu tiesību aizstāvībā. Līdzās kopējai pretlatviskajai noskaņai netrūkst apvainojumu arī konkrētiem valdošo partiju politiķiem (piemēram, šoreiz Valērijs Buzajevs par rusofobiem nodēvēja Arti Pabriku, Edgaru Rinkēviču un Raivi Dzintaru); rezolūcijas tiek pieņemtas, tiek ievēlēti pārstāvji nākamajiem plašākiem tautiešu saietiem Maskavā. Bet sestdien paredzēto darba kārtību mainīja tas, ka piektdien Latvijā netika ielaists Krievijas Tautiešu atbalsta un tiesību aizsardzības fonda izpilddirektors Igors Paņevkins, kura uzstāšanās bija paredzēta konferencē.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs savā uzrunā to nodēvēja par Latvijas varas nedraudzīgu soli, un V. Guščins pie desmit citu rezolūciju projektiem pievienoja vēl vienpadsmito – īpaši I. Paņevkinam veltītu. Krievijas pārstāvju klātbūtne pasākumos ir svarīga, ne velti tieši Krievijas vēstniekam tiek uzticēta atklāšanas runa. Pērn Rīgā 6. “tautiešu” konferencē piedalījās fonda izpilddirektora vietnieks Vladimirs Ivanovs, viņa vēlējums “tautiešiem” toreiz bija – mazāk emociju, vairāk konkrētas rīcības, juridiski aizstāvot tautiešu tiesības.

Eiroparlamentāriete Tatjana Ždanoka, klātesošos aicina būt gataviem dzelžainai bezkompromisu cīņai pret krievu kopienas “diskrimināciju” un katram sev skaidri definēt – “ar ko esmu kopā, par ko un kāpēc”, vienlaikus aģitējot par savas partijas programmu Saeimas vēlēšanām. Vēl Ždanoka sacīja, ka esot saskatījusi Eiropā iepriekš neredzētu naida vilni pret visu krievisko un Krieviju. Viņa kopā ar Miroslavu Mitrofanovu sniegusi intervijas ASV izdevumam “The New York Times” un Vācijas televīzijas kanālam un klāstījuši rietumniekiem: neceriet, krievi nepadosies.

V. Guščins, kas visu laiku gan runās, gan rakstos gānījis Latviju par nedemokrātisku valsti, nu kandidē Saeimas vēlēšanās un tamdēļ konferences rezolūcijā skaidro, kāpēc esot tajās jāpiedalās. Te gan jāatgādina, ka ievēlēšanas gadījumā Saeimas deputāts dod svinīgo solījumu, kurā zvēr vai svinīgi solās būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Vēl konferencē tika pausts atbalsts “Krimas autonomajai republikai, Doņeckas un Luhanskas tautas republikām”. Un attiecīgi citā paziņojumā – vēršanās pret NATO un ASV. “Ņemot vērā, ka Latvija šodien bez ierunām atbalsta agresīvo ASV politiku pasaulē un Eiropā, bet šī politika vērsta uz plaša bruņota konflikta izraisīšanu Eiropā, pirmajā plānā jāizvirza lozungi: “Nē karam Eiropā!” un “Nē NATO bāzēm Latvijā!”, “ASV, NATO un Latvija ir kara kurinātāji Eiropā!” – klāstīja V. Guščins.

Jau 13. un 14. septembrī Krievijas “tautieši” no visām trim Baltijas valstīm pulcēsies uz reģionālo konferenci Rīgā. Bet 4. septembrī dep. kandidāts J. Pliners solīja kopā ar pašpasludināto “nepārstāvēto parlamenta” tiesībsardzi J. Bačinsku rīkot protesta dziesmu koncertu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. nelāgas domas samaitā ģīmja bildi. pirms 1/2 gad-100-ta varbūt bijusi glīta sieviete!

 2. Tiešām,kadel tādiem pilsoņiem kas,, noliek,, Latviju par 100% un seit zver uzticibu utt., vēl ir Latvijas pilsoniba???????? Tas varbūt mazakais, daļa no viņiem ir valdībā un neslikti tērē nodokļu maksātāju naudiņu plus aiznem vietas eiropas krēslos,par ko sanem algas tas KNAB un arī nodokļu maksātāju naudinu??????

 3. Kas šos 24 gadus pārvalda Latvijas valsti? SĒRGA- kas ņirgājas par Latviju un Latviešiem. Patriekt
  Ellē!

 4. DEPORTEET UZ KRIEVIJU.KO STIEPAAT KAA GUMIJA DP…….

 5. nu ista hiena

 6. Tiešām neticami pretīga,ja jau skaistums nāk no ,,iekšām,, tad šeit nāk puvekļu smaka,gan no iekšām,gan no mutes….

 7. Kā mūsu Ārlietu ministrija vērtē Krivijas vēstnieka Vešņakova uzstāšanos ar atklāšanas runu Latvijai naidīgas bandas saietā tā sauktajā “Maskavas namā” Rīgā? Vai tā nav ārvalsts vēstnieka provokatīva iejaukšanās Latvijas iekšējās lietās? Vai mūsu ĀM ir izsaukusi šo vēstnieku un pieprasījusi no viņa paskaidrojumu par savu rīcibu? Vai ĀM nereaģēšana uz šo provokāciju nav iedrošinājums nedraudzīgajai kaimiņvalstij tā turpināt arī uz priekšu?

 8. Lūk īstā fašisma ideoloģija; KRIEVU PASAULE KAUT KAS VISPĀRĀKAIS PASAULĒ, KAUT KAS SEVIŠĶS, NEPADOSIES, PRET VISIEM CĪNĪSIES. MURGS, 21.GADSIMTA SĒRGA.

 9. kur skatās mūsu drošības dienesti? šito perēkli jau sen vajadzēja likvidēt. ja turpināsim uz to visu skatīties caur pirkstiem – varam piedzīvot vēl vienu Ukrainas scenāriju tepat Latvijā.

 10. Lielisks politiķes foto! Ataino visu viņas būtību..

 11. KRIMAS OKUPĀCĪJA SĀKĀS NO ”Maskavas nama” Sevastopolē, kur tādi paši apspiestie apsaukāja Ukrainu ,vicināja Krievījas karogus,meloja par savu grūto dzīvi, bet varbūt reizi pietiks un llikvidēsim RĪGĀ ”Maskavas namu”Latvījas ienaidnieku ligzdu, pārāk daudz atļaujat -citādi būs kā Ukraina.

 12. CIK ILGI AUKLESIES MUSU DROSIBAS IESTADES!LAI KAL PLANUS KA DOTIES UZ SAVU DZIMTENI!ATLAU VISADAM,NENOTEIKTU TAUTIBAS PARSTAVIEM KUDIT CITUS UZ NEKARTIBAM!

 13. Jāteic paldies mūsu mīļotajai valdībai par maigo ždanukenes auklēšanu. Gan jau sagaidīsiet ne to vien no tās r—-s!

 14. Kā tas var būt, ka šiem “tipāžiem” vēl ir Latvijas pilsonība?!

 15. Cik ilgi šis čūsku perēklis pastāvēs Latvijā?

 16. Kāpēc viņai vēl nav atņemta Latvijas pisonība? “Tautiešus” nevajag ielaist Latvijā.

 17. Vai tiešām attiecīgās instances ir tik bezzobainas, lai šitos murgainos šizofrēniķus noliktu pie vietas un tās pretvalstiskās partijas aizklapētu ciet???

 18. Pie Ukrainas notikumiem ir pirmie vainīgie== bijušie interfrontisti, kuri vēlāk kļuva par PCTVL partiju. Viņi NEATLAIDĪGI SŪTĪJA VĒSTULES uz Maskavu par krievu apspiešanu Latvijā un Baltijā, līdz tur dzirdīgas ausis panāca , ka Pūķins paziņoja par krievu aizstāvību ārzemēš. Tā bija nelietīga vēstuļu melu kampaņa. Otri vainīgie ir DP un SAB, jo šiem pasākumiem nepiešķira NOZĪMĪGUMU. Vai neviens neieklausījās tautas palīgā saucieniem un izolēt šos opseido patriotus. Vai neviens nesaprata , pie kā var novest ĒBREJU DARBOŠANĀS ŠĀDĀ VIRZIENĀ UN LAIKUS NOVĒRST. LŪK , IR PIRMĀ KATASTROFA- UKRAINA. Reinika kungs, , Maizīša kugs– ko jūs gudrīši nogulējāt? Un guļat un gulāt sadā miedziņā!

 19. …KĀPĒC t.s.DP NEKO NEDARA, LAI IZRAIDĪTU 5.KOLONNU ??? VĒL JAU ATGRIEZĪSIES LINDERMANA ,,UKRAINAS VAROŅI”, JOCĪGAIS AJOLS ,,ŠIVERĒ” – TAS VISS IR LIELĀKS DRAUDS NEKĀ PUTINS PIE ROBEŽAS…

 20. Slimi cilvēki, vai tiešām valdībai pie vienas vietas, ka šie ņirdz par Latviju?!?

Draugiem Facebook Twitter Google+