Pasaulē
Eiropa

Krievu mākslinieks aizdedzina Francijas Bankas filiāles fasādi 2

Foto AP/Scanpix/LETA

Pazīstamais krievu performanču mākslinieks Pjotrs Pavļenskis, kuram maijā tika piešķirts patvērums Francijā, pirmdien Parīzē aizdedzinājis Francijas Bankas filiāles fasādi.

Policija Pavļenski pēc notikušā aizturējusi.

Ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā plkst.5 pēc Latvijas laika, lai apdzēstu divus ugunskurus, ko Pavļenskis bija sakurināja pie ieejas bankā Bastīlijas laukumā.

Pavļenskis un viņa draudzene Oksana Šaļigina tika aizturēti par uguns izraisītu postījumu nodarīšanu, paziņoja policija.

Protestējot pret valsts varu, Pavļenskis 2013.gada novembrī Maskavas Sarkanajā laukumā izģērbās kails un pienagloja savus sēkliniekus pie bruģa. 2015.gada novembrī viņš Maskavā aizdedzināja Federālā drošības dienesta (FDD) ēkas durvis.

2012.gada jūlijā Pavļenskis sev aizšuva lūpas, protestējot pret pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieču ieslodzīšanu cietumā, savukārt 2013.gada maijā mākslinieks Sanktpēterburgā protestēja pie pašvaldības ēkas, kails ietinoties dzeloņdrātīs.

Pēc FDD durvju aizdedzināšanas Pavļenskim tika piespriests 500 000 rubļu (7400 eiro) liela sodanauda. Pērn viņš veselu mēnesi pavadīja psihiatriskajā slimnīcā, kura ar varasiestāžu rīkojumu viņam tika veiktas garīgās veselības pārbaudes. Rezultātā mediķi atzina viņu par veselu.

Pēc tam Pavļenskis pameta Krieviju un pārcēlās uz Franciju.

Francijas Bankas preses pārstāvis sacīja, ka mākslinieka performance ir nodarījusi postījumus bankas filiāles fasādei, bet drošības sistēmas nav bojātas.

“Ēka joprojām ir droša,” lai gan filiāle paliks slēgta līdz tālākiem paziņojumiem, viņš piebilda.

LA.lv