×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Krievu politologa izteikumus par iespējamu Baltijas okupēšanu neuztver nopietni

LETALETA

Absolūtam vairākumam gan Latvijā, gan Krievijā dzīvojošo ir pietiekami daudz prāta, lai saprastu, ka Baltijas valstis ir neatkarīgas NATO un Eiropas Savienības dalībnieces, tāpēc runāt par to iespējamu okupāciju no Krievijas puses nākotnē šķiet pavisam muļķīgi un bezjēdzīgi, uzskata Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

 

NVS Valstu institūta Baltijas nodaļas vadītājs, politologs Mihails Aleksandrovs savā interneta blogā šonedēļ izteicies, ka gadījumā, ja no Rietumvalstu puses bez ANO Drošības padomes akcepta notiktu militāra intervence Sīrijā, Krievijai vajadzētu ievest savu karaspēku Baltijas valstīs. Cita starpā Aleksandrovs uzskata, ka puse Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju Krievijas karaspēku sagaidītu ar ziediem, kā tas, pēc viņa teiktā, esot noticis 1940.gadā.

Sprūds, lūgts paust savu viedokli par šādiem izteikumiem, atzina, ka ir “grūti komentēt murgus.” Viņš sacīja, ka šajā reizē jāpiekrīt Krievijas prezidenta Vladimira Putina savulaik teiktajam, ka tiem, kuri nenožēlo PSRS sabrukumu, nav sirds, bet tiem, kuri uzskata, ka to varētu atjaunot, nav prāta.

Ārpolitikas institūta direktors skaidroja, ka krievu politologs Aleksandrovs pārstāv diezgan mazpazīstamu institūtu, tāpēc viņa radikālie, neloģiskie izteikumi varētu būt saistīti ar vēlēšanos iegūt popularitāti un atpazīstamību. Aleksandrovs jau iepriekš esot paudis īpatnēju viedokli par līdzīgiem jautājumiem.

“Ir ģenerāļi, kuri labprāt gatavojas karam, kas nekad nenotiks,” sacīja Sprūds, norādot, ka to pašu var teikt arī par atsevišķiem politologiem. Jautāts, vai Latvijai tomēr nebūtu jāpievērš uzmanība Aleksandrova izteikumiem, eksperts sacīja, ka “šo uzskatīt par jebkādu signālu no Krievijas puses būtu pilnīgi nepareizi.”

“Diemžēl arī medijiem patīk publiskajā telpā no mušas uzpūst ziloni un meklēt kaut ko tur, kur nekas nav jāmeklē,” piebilda Ārpolitikas institūta direktors.

Kā ziņots, Krievija otrdien brīdināja, ka militāra intervence Sīrijā uz reģionu atstās “katastrofālas sekas”. Maskava arī aicināja starptautisko sabiedrību būt apdomīgai Sīrijas krīzes sakarā.

“Mēģinājumi apiet Drošības padomi, lai radītu mākslīgus un nepamatotus attaisnojumus militārai intervencei šajā reģionā, nozīmē jaunas ciešanas Sīrijā un katastrofālas sekas Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm,” sacīja Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs.

Jau ziņots, ka Rietumvalstis, arī ASV, patlaban izvērtē iespējas militārai reakcijai uz Damaskas apkaimē 21.augustā, iespējams, notikušo uzbrukumu, kurā atbilstoši nemiernieku versijai valdības karaspēks pielietojis ķīmiskos ieročus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+