×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: “Krievu puļķis” jeb beigsim to dēvēt par uzvaras pieminekli! (87)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā saucamo uzvaras pieminekli Pārdaugavā mēs, visticamāk, tik drīz nenojauksim. Tāpēc laiku nešķiedīsim velti, bet domāsim, kā ikdienas dzīvē demonstrēt savu attieksmi pret monumentu. Pirmkārt, beigsim to publiskajā telpā dēvēt par uzvaras pieminekli. Šo nosaukumu deva sveša vara, un, to lietojot, mēs, paši to negribot, dancojam pēc svešas stabules. Iesim citu ceļu. Viens no jaukākajiem attieksmes demonstrēšanas veidiem ir iesauku došana. Renesanses laikā kāds itāļu arhitekts uzcēla divus dvīņu torņus. Pēc neilga laika tie, līdzīgi slavenajam Pizas tornim, sasvērās katrs uz savu pusi. Asprātīgie itāļi torņus sāka dēvēt par arhitekta ēzeļa ausīm.

Trāpīga iesauka ar laiku folklorizējas, to lietojot, pacilāts top mūsu rudens lietavās samirkušais gars. Iesaukas var būt ļaunas un dzēlīgas, pat rupjas un aizvainojošas, bet jaukākās savā būtībā ir labestīgas un tautas veselīgā humora caurstrāvotas. Par provi – Pirmā pasaules kara laikā vācu okupētajā Rīgas centrā uzstādīja vērmahta karavīra statuju. Kara apstākļos, darbojoties kara laika likumiem, to nojaukt varētu vien pašnāvnieks. Neprātis saņemtu lodi turpat blakus esošajos parka apstādījumos. Vai tāpēc latvieši raudāja? Nekā nebija – viņi zaldātam deva skaistu iesauku: koka Fricis. Iesauka pilna tautas humora un dzēlības, to izsakot, cauri spraucas ironijas velniņš. Padomju gados pie savas iesaukas tika arī vanšu tilts. Toreizējais kompartijas vadītājs Augusts Voss ļoti steidzināja tilta nodošanu un neņēma vērā pilsētas būvnieku iebildumus. Tauta Augusta komunistiskos pūliņus novērtēja, nodēvējot tiltu par Vosa arfu.

Veiksmīgākās iesaukas nav literātu sacerētas, tās organiski izaug no tautas mutvārdu daiļrades dzīlēm, un vēlāk neviens nevar nosaukt spārnotā izteiciena autoru. Bet iesauka pārdzīvo savu laiku un līdzīgi tautasdziesmai saglabājas tautas atmiņā vairākās paaudzēs. Līdz ar to saglabājas arī tautas paustā attieksme.

Arī Latvijas valsts okupāciju slavinošais piemineklis ir pelnījis tautas dotu iesauku. Kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka bezgala apgrūtinoši ir visu laiku mocīties, meklējot puslīdz pieņemamu apzīmējumu šim tēlniecības darbam. Histēriskie pārmetumi par sabiedrības šķelšanu ir nekorekti un aicina pēc iespējas ilgāk saglabāt duālu, līdz galam neizrunātu un pusvārdos iesprūdušu stāvokli. Reizi par visām reizēm mums taču jāvienojas attieksmē pret valsts okupāciju! Šai attieksmei jābūt skaidri saprotamai visiem Latvijā dzīvojošajiem – kā pamattautai latviešiem, tā mazākumtautībām. Pretējā gadījumā mūždien jāmeklē kādi mākslīgi samocīti sinonīmi. Par uzvaras pieminekli dēvēt mēle negrozās, par monumentu atbrīvotājiem vēl jo mazāk. Varētu izlīdzēties ar veco laiku gudrību – nesaukt velnu vārdā. Tas tur, kas tur rēgojas, un tamlīdzīgi.

Sarkanarmijai ienākot Latvijā, krievu karavīriem galvā bija dīvainas cepures ar puļķīšiem – bud-jonovkas. Tolaik latviešu vidū klejoja populārs pantiņš – augšā puļķītis, apakšā muļķītis. Varbūt to tur Pārdaugavā varētu iesaukt par “krievu puļķi”?

Pievienot komentāru

Komentāri (87)

 1. Kādreiz, vēl PSRSa laikos, kāds krievs skaidroja, kur šis dzīvo…
  Там какая то хуйня торчит, три пидораса с автоматами и блядь с простыней…

 2. runāsimvienkārši Atbildēt

  Saņemsimies tāpat kā pret okupantu valodu referendumā un sāksim saukt to par OKUPĀCIJAS pieminekli!Un tas būs lakmusa papīrs latviešu un latvijiešu noteikšanai.Un iemācīsim to arī saviem bērniem!Ar to jau būsim pusi no tā “nojaukuši”.

 3. Nekāda pārdēvēšana šo neizskatīgo un biedējošā izskata monstru vairs neglābs no tautā popularitāti ieguvušajiem nosaukumiem: okupācijas piemineklis, Daugavmalas falls…
  Liels sarūgtinājums ir prezidenta ‘uzspļāviens’ visiem tiem daudzajiem tūkstošiem cilvēku, kuri parakstīja ierosinājumu – šo okupantu fetišu nojaukt. Uzskatu, ka jārespektē visu to latviešu mērķis, kuri pirms baisās okupācijas vāca līdzekļus šīs teritorijas labiekārtošanai. Šo vietu nelietīgi piesavinājās okupanti!

 4. Padomija vispār nebija nekas likumīģs vai kādu likumu subjekts. Tā bija laupītāju banda ar stulbo Leninu, kuŗa okupēja Krieviju. Paldies Dievam, Padumija jeb tā sauktā CCCP nu jau vairāk kā divas dekādes atrodas vēstures mēslainē.
  Tur okupantu vieta.
  ..

 5. Aleksandram Kiršteinam un visiem citi .. kam galvā ir “ķīselis”. – atkartoju savus vardus-tas nav”…Tā saucamais uzvaras piemineklis” un tas nav kauna stabs !
  Tas ir -Uzvaras piemineklis, ja nebutu Uzvaras, visi shodienas naciku latviski chukstetos ar savam sievam tikai zem deka,… ja butu dekis, dekis varetu ari nebut, stradatu fricu labaa, rushinatos suudos un ar rokam ravetu dobes,bet nacisti ar savam bruutem, iznakdami uz balkonu,prieka peeec ar plinti shautu par latvieshu vergiem…un smietos, dzerot shampanieti…

 6. Aicinu izbeigt savstarpējus “kašķus”par nebūtiskām lietām un vairāk pievērsties nākošās Saeimas vēlēšanām. Saeimā jāievēl ir nacionāli domājoši, darboties griboši un arī spējīgi latviešu pārstāvji.
  Jo starptautiskā likumība ir jāatjauno un PSRS okupācijas sekas jālikvidē konsekventi; mūsu politisko avantūristu aizkavētās deokupācijas vietā jānāk starptautiski akceptētai de-kolonizācijai, jo pretējā gadījienā okupantu ekspansija nevalstiskā līmenī turpināsies… Ar okupantu kara tehnikas izvešanu vien nepietiek; jāizved ir arī viņu “dzīvais spēks” – pārģerbtie militāristi, viņu ģimenes locekļi, radi un draugi.
  Starptautiski pierādīta nozieguma apstākļos, kuru juridisko pamatojumu papildinājuši arī Molotova – Ribentropa slepenie protokoli, – „padomju” okupanti, tāpat kā visi citi krimināla rakstura „politiskie” noziedznieki,
  ir sodāmi arī tad, ja tie savu vainu neatzīst!

 7. Laikam bleezhiem, sovjeta pakalpinjiem jaastumj gjiimii patiesiiba, kuras truukuma deelj tie ieradushi ar to manipuleet, baazt visur sev veelamus melus, taas sagroziijumus.
  “Aleksandrs Kiršteins: Visiem zināmais Uzvaras piemineklis Pārdaugavā ir celts kā piemineklis Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. Tā celtniecībai tika izmantota nevis valsts nauda, bet gan privātpersonu brīvprātīgi-piespiedu kārtā saziedotie līdzekļi, un tā pārvaldītājs ir Rīgas pilsēta. Piemineklis nekad nav bijis nekāda starptautiska līguma ar Krieviju subjekts. Krievijas vēstniecība to zinot, deviņdesmitajos gados mēģināja pieminekli pārveidot par memoriālu, piedāvājot to par saviem līdzekļiem pārbūvēt un izvietot plāksnes ar padomju armijas kritušo vārdiem. Ja tas būtu izdarīts, tad varbūt šis piemineklis arī kļūtu par memoriālu, taču ne Rīgas dome, ne Ārlietu ministrija toreiz nepiekrita šādam Krievijas vēstniecības priekšlikumam. Turklāt ir jāņem vērā vēl kāds būtisks fakts – piemineklis “atbrīvotājiem” nav pat valsts nozīmes piemineklis, jo nav reģistrēts valsts pieminekļu sarakstā. Tādēļ jebkādi paziņojumi, ka pastāv kaut kādi juridiski šķēršļi, lai nojauktu pieminekli “atbrīvotājiem”, ir muļķīgi un neatbilst patiesībai.”

  • “kas latviešu amatpersonas, ekspertus “rausta aiz mēles” izteikties pret savas tautas interesēm?

   Aleksandrs Kiršteins: Viņiem vienkārši galvā ir “ķīselis”. Tieši šādu latviešu dēļ mēs joprojām finansējam skolas ar krievu mācību valodu. Diemžēl okupācija ir sagandējusi cilvēku spēju loģiski domāt, iedragājusi pašcieņu. Okupācijas gadu audzināšana ir izdzēsusi no apziņas apjausmu par to, kas ir nacionāla valsts, kas ir Latvija. Viņiem šķiet, ka viņi ir ļoti moderni un toleranti, ļaujot okupantiem slavināt savu klātbūtni Latvijā. Tādēļ šeit joprojām atrodas piemineklis “atbrīvotājiem”.”

   • “Taču ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piesaistot pat starptautisko lieto ekspertus no Latvijas Universitātes, turpina neatlaidīgi apgalvot, ka Uzvaras pieminekli aizsargā starptautiskā vienošanās. Kādēļ valsts amatpersonas turpina melot?

    A.K.: Piedalījos sarunās, kad tika slēgta šī vienošanās starp Latviju un Krieviju. Līgumā ir ierakstīts ļoti lakoniski: “Saskaņā ar starptautisko praksi Latvijas Puse nodrošina memoriālo būvju un karavīru masu apbedījuma vietu sakopšanu, labiekārtošanu un saglabāšanu Latvijas Republikas teritorijā, kā arī neliek šķēršļus mirušo militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu apglabāšanai un apbedīšanas rituālu veikšanai.

    Tādā pašā veidā Krievijas Puse nodrošina memoriālo būvju un latviešu, līvu un Latvijas pilsoņu, kuri gājuši bojā karu un represiju rezultātā Krievijas Federācijas teritorijā, apbedījuma vietu sakopšanu.”

    Taču cilvēki, kuri tagad izsakās un mēģina interpretēt šo vienošanos, nezina sarunu kontekstu. Vienošanās sarunās pieminēti tika tikai kapi, apbedījumi un memoriāli, kas atrodas apbedījuma vietās, tātad – šī vienošanās aizsargā memoriālus, kas ir saistīti ar kritušajiem, nevis slavina iekarojumus, kā tas ir “atbrīvotāju” pieminekļa gadījumā. Man būtu priekšlikums Ārlietu ministrijai – balstoties uz šo vienošanos, ministrija varētu atjaunot piemiņas krustu Masļenkos nogalinātajiem robežsargiem[1].”

    • [1] 1990. gada 23. augustā Masļenkos tika uzstādīts liels ozolkoka piemiņas krusts to Latvijas robežsargu piemiņai, kurus krievu okupanti nošāva, iebrūkot Latvijā 1940. gada vasarā divas dienas pirms okupācijas. Dažas dienas pēc uzstādīšanas krusts jau bija sacirsts un sadedzināts.

     Taa luuk sheit okupamti var apieties ar muusu pieminekljiem, pieminjas ziimeem. Un NEKAS. Tas gadiijumaa neliecina par joprojaam sheit esosho kolonizaaciju un taas varu, ietekmi caur tiem lojaalaam valdoshaam marioneteem, kas ko taadu pieljauj padeviigi kluseejot?

 8. Šeit, protams, katrs var rakstīt ko un kā vēlas, bet skulptūru dārzs Uzvaras laukumā bija, ir un būs Memoriāls Latvijas atbrīvošanai no vācu nacistu okupācijas.

  • Skulptūru dārzs tur arī ir?
   Jeb jūs ar to domājat tos divus okupantu karavīrus ar automātiem un viņu priekšā šausmās kliedzošo sievieti?
   “Frau, komm!”

   • starptautiskā likumība ir jāatjauno un PSRS okupācijas sekas jālikvidē konsekventi; mūsu politisko avantūristu aizkavētās deokupācijas vietā jānāk starptautiski akceptētai de-kolonizācijai, jo pretējā gadījienā okupantu ekspansija nevalstiskā līmenī turpināsies… Ar okupantu kara tehnikas izvešanu vien nepietiek; jāizved ir arī viņu “dzīvais spēks” – pārģerbtie militāristi, viņu ģimenes, draugi un radi. Okupanti, tāpat kā visi citi noziedznieki, ir sodāmi arī tad, ja tie savu vainu neatzīst!

 9. Simt punkti, šis ir OKUPĀCIJAS piemineklis un nav jāpiepūl smadzenes izgudrot jaunu velosipēdu.

  Vai šie apmeklētāji nesaprot, ka “atbrīvotie” nejūsmo par šādu atbrīvošanu, nepriecājas un neiet kopā pie šīs būves karātavu laukumā, zem krievu automātistu izrādes.

  Nosaukums – Okupācijas piemineklis ir jāpapildina, jāiekļauj deklarācijā par okupāciju vai arī citā oficiālā valsts līmeņa dokumentā. Lai krievvalodīgais Ušakovs priecājas par šī neviennozīmīgā laukuma apmeklējumu. Varbūt ka to nav jājauc nost, lai redzētu, cik ilgi krievvalodīgie (Latvijā nav krievu, jo viņi sevi sauc par krivvalodīgajiem) uzturēs okupācijas tendences zemē, kurā viņi uzturas. Tā ir šo cilvēku nelaime.

 10. tas nav”…Tā saucamais uzvaras piemineklis” Ta ir -Uzvaras piemineklis, ja nebutu Uzvaras, shi un visu citu rakstu naciku autori shodien latviski chukstetos tikai zem deka,… ja butu dekis, var dekis ari nebut, stradatu fricu labaa, rushinatos suudos un ravetu dobes un nacisti ar savam bruutem, iznakdami uz balkonu,prieka peeec ar plinti shautu par latvieshu vergiem…

  • Nemuldi te.
   PSRS pēdējos gados bijam nonākusi jau tik talu, ka latviski varēja runāt tikai virtuvē. Visā sabiedriskajā telpā un visās iestādēs reāla ikdienas valoda bija kreivu valoda.
   Friču fabrikas? A vaņku fabrikas negribēji? Ka tas reali arī notika. Vdergot PSRS fabrīķos par koka rubļiem , par kuriem nav ko nopirkt. Katorga faktiski.
   Tu un tava “Uzvara”. Ej atpakaļ, no kurienes izlīdi, tu, un tavas “friču brūtes”, mēnessērdzīgais…

   • Strādāju valsts iestādē, kur gan bija daudz latviešu – visas sarunas bija okupācijas valsts valodā, man rakstīt latviski neļāva, kategoriski par to paziņojot, ka aizliedz rakstīt dokumentus latviski.

    Nebaidiet mūs ar iespējamo friču likteni. Kā būtu, ja būtu. Vācu okupācijas laikā mana ģimene pasūdzējās, ka četri bērni, graudus nevaram nodot, nav sēklas. Fricis izrakstīja un graudu vezumu vectēvs atveda mājās. Te nāca krievu okupācija un friča iedotos graudus krievu armija atņēma līdz pēdējam kilogramam.
    Uzvarētāji faktiski bija sabiedrotie. Ja nebūtu viņu makaronu un konservu, apavu, apģērba, nebūtu citas sabiedroto frontes, krievam būtu “kirdik”.

  • tieshi taa

 11. Tas ir UZVARAS PIEMINEKLIS un punkts! Pietiek sopļi ževatj!

 12. Tiem , kas dēj, ka padumjie lv svarīgus peimineklus nenojauca- kā vēl nojauca- te spilgtākais piemērs http://www.vietas.lv/objekts/uzvaras_piemineklis

 13. Liepiņ, varbūt kādam tikpat asprātīgam krievam ir šis tas bilstams par “labusu davalku” …

  • Šie “asprātīgie krievi” drīkst dzīvot Krievijā un būt asprātīgi, cik uziet.
   Latvijā nekādu “labusu davalku” nav. Ir okupantu Kauna stabs.
   Latvija kārtību noteiks latviešu tauta, kas divreiz dabūja šo valsti pie dzīvības. Nevis okupantu atvases un nelegālie imigranti.

 14. Nožēlojami lasīt! Tas ir piemineklis kareivjiem, kuru kauli, kārtu kārtām ir apkārt Rīgai. Vai mē tiešām tālāk par naidu nekādām citām jūtām neesam radīti? Pašu senči bija pakalpiņi, bet tagad – visur tikai krievi vainīgi. Paskatieties dokumentālās filmas ar tā laika aculiecinieku vēstījumiem – neviens Krievijā nelika to un tādā veidā darīt, kā darbojās vietējā vara, pamatā Krievijas latvieši… Pareizi teica latvju zēns, kurš izmācījies svešumā un čakli strādā ziņu aģentūrā, šķiet, Reuter – bāleliņi trako multikulturālajā ES un pasaulē…

  • Daudz un dažādu okupantu kauli te mētājas apkārt.
   Viena lieta ir uzstādīt poiemiņas akmeni karavīru kapsētā. Pavisam cita lieta – okupētas zemes pašā sirdī uzsliet slavinošu milzu pieminekl okupantiem. Priekā kā tāda ir jābūt nopietni slimiem ar galvu.

   Vietējā vara – “Krievijas latvieši”? Kā Voss, “latvietis”, kas pat latviski nemācēja. Boriss Pugo – arī īsts “latvietis”. Tie paši kreivi, turklāt impēristi, vien bija, tik latvieši senčos bijuši. Slavenais Alksnis, tas gan vēl dzīvs…

   Krievi ne visur ir vainīgi, bet ļoti daudz kur. Un nevajag būt “pakalpiņam” tagad, to noliedzot un iztapīgi bučojot okupantu pēcpusi.

 15. Tā bija , muļķa gurķīt, Vosa ģitāra, ne arfa, par kuru tādi latvju bāleliņi kā Līcis tika prēmēti un slavināti. Šādus, naidu kurinošus, nopuņķojušos puišeļus, kā tevi, nav ko ņemt vērā… Zini, kā teica tētis Karlo dēlēnam Buratīno? Viņš to uzrunāja tā: “Koka puišelis ar īso prātiņu…” Tev, Agrīt, arī piestāvētu. Dumiķīt, paskaties arhīvā, galvā karavīriem, piemēram, iznākot no vācu aplenkuma Kurzemē, bija laiviņas, tā sauktās pilotkas. Bet varbūt, ka tu neesi nekāds puišelis un atceries kā stāvēji pie durvīm Smoļņijā ar puļķīti uz galvas? Jebkurā gadījumā ar galvu tu nedraudzējies, tas ir fakts… Labāk tētis tevi būtu nosaucis par Buratīno…

  • Ko lietojam?
   Bez sanitāra tulkojuma jūsu teksts nav izprotams.

  • Mildiņ, tie latvieši pie Smoļnija nebija ar Latvijas pilsonību! Viņi nepārstāvēja Latviju kā valsti! Latviju okupēja PSRS slepkavas- PSRS pilsoņi! Tie paši kas līdz 1941. g. 22. jūnijam cieši draudzējās un sadarbojās ar nacistiem. Vai tā nebija???

 16. Sarkans spļāviens

 17. Tomēr dziļi domāja tie, kas apmaksāja komunistu iespēju tikt pie teikšanas…

 18. Esmu dzimusi 1937. gadā, un lieliski atceros okupāciju no Austrumiem! Zaldātiņi dzīvoja tepat netālu Daugavas ielas mājā.

 19. Puļķīšu okupšācijas palieka ļoyi precīzi apraksta palikušos dzelžys.

  Nevajaga baidities nesmukumus saukt īstā vārda.

  Augšā puļķīts, apakšā muļķīts.

 20. gan Okupācijas piemineklis Atbildēt

  Precīzāk par nosaukumu – Okupācijas piemineklis izgudrot nevar. Tas jau jau izskan arī no raksta satura. Tā īstā jēga ir un paliek – O K U P Ā C I J A S piemineklis. Tur skan okupācijas laika dziesmas,tur tiek dalīta un karināta pie krūts svešas valsts – okupētājvalsts atribūtika, tiek jūsmots par okupāciju, tur skan okupācijas instruments – krievu valoda. No pieminekļa izgaro automātu draudi, ieroču reklāma.

 21. Lai nu paliek piemineklis un tā vārds kāds nu tas ir. Nosaukums nemainīs vēsturisko faktu. Padomju Savienība karu uzvarēja un Vācija to zaudēja. Sarkanā zvaigzne ir Padomijas simbols, nevis Krievijas.
  Tie laiki ir aizgājuši.Padumju laikā mūsu brīvības simbolu, Brīvības pieminekli un Brāļu kapus ar Mātes tēlu nenojauca.

  • “Padumju laikā mūsu brīvības simbolu, Brīvības pieminekli un Brāļu kapus ar Mātes tēlu nenojauca.”

   Stokholmas sindroms?

   Labie okupanti nenojauca Latvijas pieminekļus, tādēļ arī okupantu šeit iecirstie kauna stabi ir jālolo?

   Tu pats saproti, ko runā?

   • Vēsturi slikti zināt, cienītais. Padomju vara nojauca visai daudz pieminekļus, kas atbrīvošanas cīņām veltīti.

   • Kur ir tā padomju savienība? Viņa karu zaudēja tā pat kā nacistu Vācija. Vai Vācijā slavina nacistu uzvaras ar nacistu simboliem? Kāpēc krievi to dara vai viņiem nav savas vēstures? Viss ko padomju uzvara panāca ir nodrosinaja 50 gadu verdzību visām padomju okupētam tautām ieskaitot pasus krievus.Krieviem tāpat kā visām okupētām tautām vajag svinēt padomju savienības sabrukuma dienu , kad beidzot atbrīvojās no verdzības.

 22. Pulķīšu okupācijas palieka skan labāk.

 23. Padomju okupācijas palieka, jeb POPs.

 24. Manuprāt,apzīmējot šī pieminekļa īsto būtību un jēgu ,un iztiekot bez rupjībām,pareizi būt to saukt par ”Okupācijas pieminekli”.Oficiāli un arī visos dokumentos un tūrisma ceļvežos.

 25. Krievu puļķis ir neslikts variants!

 26. Kādēļ jāizgudro velosipēds? Tautā jau sen ir zināmi apzīmējumi šim brīnumam.
  Kauna stabs, Pārdaugavas penis Karātavu laukumā u.c. …

 27. Par kādu tur puļķi var runāt. Tas īsts krievu pim…., pie kura iet lūgties visi okupanti.

 28. PALDIES LIEPIŅA KUNGAM PAR RAKSTU!!! MANĀ vērtējumā tas ir padarītais atjaunotās Latvijas pirmās valdibas “NEDARBS” jeb … Tam vajadzēja aiziet reizē ar Ļeņina pieminekli.

 29. puļķis kuram apkārt danco muļķi

 30. “…Pirmā pasaules kara laikā vācu okupētajā Rīgas centrā uzstādīja vērmahta karavīra statuju…” – raksta autors neorientējas militārajā vēsturē, jo 1.pas.karā bija Reichswehr, bet 2.pas.karā Wehrmacht. Sekojoši, 1.pas.kara laikā vērmahta karav. statuju uzstādīt nebija iespējams !!!!

 31. Ka paskatos uz to pieminekli, tā redzu kā tur karājās tie septiņi vācu ģenerāļi. Šausmas un ārprāts.

 32. Pārāk daudz un ilgi domjam un apspriežam , pārāk lēni un neizlēmīgi rīkojamies.piekrītu domai, ka šo pieminekli pārvietotu uz Abreni. Mana doma__arī tā ir vēstures daļa un manuprāt vajadzētu atrast vietu, kur novietot visus šādus atribūtus vienuviet.

 33. Es to sen jau nesaucu citādāk kā par OKUPĀCIJAS pieminekli.

 34. Ko tur daudz folklorizēt, tautā jau sen viņš iesaukts par karātavu pieminekli (pateicoties tam, ka tur pakāra vācu ģenerāļus).

 35. Sugas vārds: OKUPEKLIS. Īpašvārdu izdomājiet.

 36. Abrenes vietā dabūtās “Putina ēzeļa ausis”

 37. Kārtējo reizi kāds grib kurināt nacionālo naidu!

 38. Komentāri tieši tādi, kādus no tieši tādiem komentētājiem var sagaidīt tieši tādās tēmās. Protams, katrs var dot iesaukas jebkam, tā ir katra paša darīšana, taču nevienam nav tiesību mani nosodīt , ja es šo monumentu nedēvēšu kādā d*bilā iesaukā (jo tikai tā var apzīmēt šeit dotos priekšlikumus).

 39. Varētu saukt par OKUPĀCIJAS PIEMINEKLI

 40. Neviens, sevi cienošs Latvijas iedzīvotajs, to padomju okupantu pamesto betona mēslu, nekad nav nedēvējis un arī nedēvēs par “uzvaras” pieminekli.

 41. Tā iesauka jau sen skan – PĀRDAUGAVAS FALLS

 42. Es atļaušos to nosaukt par , ” krievu ripeli” (….eli.). Pasažieru transportā to nosauktu šādi, “Nākošā pietura ” Krievu Ripele”.

 43. Visumā, varētu piekrist autoram, izņemot, divos punktos; 1. Nezinu, vai esam dzīvojuši dažādās Rīgās, bet “manā” Rīgā Vanšu tiltu dēvēja, nevis par Vosa arfu, bet par Vosa balalaiku. 2. Domāju, ka šodienas brīvajā Latvijā nevajadzētu aprobežoties ar “tautas nosaukumiem”, bet varētu atļauties objektiem piešķirt oficiālus nosaukumus, kuri parādītos visos tūrisma ceļvežos un topogrāfiskajās kartēs. Laikam, to mums nevarētu neviens aizliegt, ja būtu laba griba.

 44. Esmu dzirdējusi, ka to sauc par trīspirkstu kombināciju.

 45. Tikai nevajag muldeet par kaut kaadu blefa liigumu par pieminekljiem, kursh nupat buus iemesls muusu faktiskajai mazduushiibai un paklausiiga verga sindromam, kursh pats nevar izlemt, kas buus pashu zemee, it sevishkji, ka Krievija uzspljauj uz daudz globaalaakiem starpvalstu liigumiem, ka piem, vienaa no kuriem bija kaut kas rakstiits, un Krievijas atziits, par neatkariibu un robezhaam UZ MUUZHIIGIEM LAIKIEM, ko tie peeksnji “aizmirsa” un ar te valdosho marioneshu, faktiski noziedznieku, valsts nodeveeju starpnieciibu sagraaba, atsavinaaja veselu Abrenes novadu.
  Taa ka, kameer tas netiks atdots, tikmeer lai tie “”likumu ieveerotaaji”” pastaav pie ratiem, nemaz nerunaajot par nekur neaizliegto taa paarvietoshanu, kaut vai uz top pashu Abreni….

 46. Man liekas, ka to jau sen par Kauna stabu sauc.
  Un tas ir tieshaam kauns mums visiem, it sevishkji peec jau tik daudz IT KA formaaliem neatkariibas gadiem, ka tas tur veel atrodas, kaa atgaadinaajums arvien veel esoshajai apspiestiibai un atkariibai no taa uzstaadiitaajiem DE FACTO, pat neskatoties uz to, ka esam ES un NATO. Bet ko tik nepanaak Kremlim lojaalas, ja ne pat marioneshu, valdiibas sheit? Gan krievu valodas aktiivu un pilniigi nepamatotu, pat starptautiskaa kontekstaa kuriozu, uztureeshanu, gan maskeetu to kolonistu iepludinaashanu ar uztureeshanaas atljaujaam, utml.

 47. Mēs sauksim kā gribēsim un nāksim 9.maijā pie mūsu Uzvaras pieminekļa!

 48. Nepārmetiet autoram! Latvija pati ar savstarpējo līgumu ar Krieviju par pieminekļiem ir atņēmusi sev iespēju minēto pieminekli nojaukt. Kas attiecas uz iesaukām, tad padomju laikos bija dzirdēts, ka vanšu tiltu sauc arī par “Vosa balalaiku” un runāja, ka to ceļ, lai Voss ātrāk varētu aibraukt uz Jūrmalas vasarnīcu. Arī piemineklim Uzvaras parkā bija iedota iesauka “Nodrupušais Skurstenis”, jo no Vecrīgas puses tas tāds arī izskatās. Toties, institūtā, kur strādāju, kad pieminekli cēla, darbiniekiem piespiedu brīvprātīgā kārtā vajadzēja iet atstrādāt trīs dienas uz tā būves. Daudzi jau pēc pusdienu laiku manījās prom, jo celtniekiem tādi palīgi īstenībā tikai pa kājām maisījās. Toties, darba vietā nācās skaidrot, kāpēc, izgudrojot visādus pieņemamus attaisnojumus. Neteiksi tqču, ka tā lieta riebās. Tagadējie mutes bajāri komentāros pat iedomāties nevar, kā bija dzīvot apstākļos, kur tu nedrīkstēji runāt to, ko domā. Citādi būtu mēslos līdz ausīm.

 49. Lūdzu, nejauciet krievus ar boļševikiem – tās ir pavisam dažādas nācijas. Boļševiki krievus nīdē kopš 1917. gada, un joprojām krievs pat Krievijā nejūtas kā mājās. Cilvēkiem, kuri nāk pulcēties pie šī betona staba, nav citu sakņu, viņiem tas stabs asociējas ar dzimteni. Diemžēl, šobrīd ir pārejas posms. Ar katru gadu viņu paliek mazāk, savukārt 18. novembrī ar lāpām soļo arvien vairāk cilvēku. Gadu 10 vismaz šāds pārejposms turpināsies.

  • Nu tā gluži nav.Manuprāt ar katru gadu to,kuri tur pulcējas,ir aizvien vairāk nevis mazāk.Turklāt ilgotajā dzimtenē nevienam nav liegts atgriezties.Gluži otrādi.Krievijas valdība aicina krievus mājās.

 50. Bet patiesībā – tas ir piemineklis latviešu gļēvumam un stulbumam. Joprojām latviešu zemi mīda 500 000 zābaku, kas te saradušies okupācijas gados un netaisās braukt prom (arī mazgadīgajiem krievvalodīgajiem kolonizatoriem jāpazūd no Latvijas, jo kara noziegumiem nav noilguma).

 51. Tautā jau viņu sen sauc par Pārdaugavas fallusu(tikai mazliet rupjāk).Par vanšu tiltu bija nevis Vosa arfa,bet gan Vosa balalaika.

 52. Manuprāt ,tas sen jau tiek saukts par okupantu pieminekli.Paldies par rakstu!

 53. Tik vien pagļēvie latvieši spēj kā nosaukt ,,koka fricis ,, vai augšā puļķis bet apakšā muļķis,,,lai pēc tam baidītos ka kāds tautas brālis kārtējam okupantam norādītu saucēju ,lai saņemtu okupanta labvēlību,kā tas bijis ne vienu vien reizi.

 54. Okupācijas piemineklis?

 55. Kāpēc ne par krievu pi.m.pi?

Draugiem Facebook Twitter Google+