×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Krievu Romeo, latviešu Džuljeta: šovakar pirmizrāde Martinsona filmai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šovakar plkst.19 kinoteātrī “Kino Citadele” norisināsies režisora Māra Martinsona jaunākās spēlfilmas “Romeo n’ Džuljeta” pirmizrāde, aģentūru LETA informēja kinoproducentu kompānijas “Krukfilms” pārstāve Inga Beitiņa.

“Romeo n’ Džuljeta” ir režisora Martinsona un scenāriju autora Nila Saksa darbs, kuri kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju “Romeo un Džuljeta”. Šoreiz stāsta darbība pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliskā līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Jaunā pašmāju spēlfilma ir domāta jauniešiem.

Filmas galvenajai varonei sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā, un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hiphopa mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlas stāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr var runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, nereti nākas saskarties ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš, stāstīja Beitiņa.

Filmas režisors min, ka ļoti vēlētos, lai šī filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmām no cita skatpunkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Viņš uzskata, ka šī filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai.

Martinsons sapulcējis savā komandā galvenokārt jaunus, mērķtiecīgus jauniešus bez iepriekšējas kino pieredzes, kuri kopā ar profesionāļiem radījuši lielisku aktieru ansambli. Filmā kā aktieri piedalās Germans Andrejevs, Laura Luīze Dzenīte, Gustavs Ķibilds, Maksims Busels, Aleksis Vilciņš un citi.

Filmas mūzikas autori ir Māra Upmane-Holšteine, Andis Ansons, bet tituldziesmu radījuši Raimonds Pauls un Guntars Račs.

Filma kinoteātros tiks izrādīta no rītdienas, 23.oktobra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+