Latvijā
Politika

Krievu savienība – pirmie, ZZS – pēdējie5

Foto LETA

Saeimas vēlēšanām pieteiktās politiskās organizācijas šodien izlozēja numurus, pēc kuriem vēlēšanu iecirkņos tiks šķiroti biļeteni.

Veiksmīgākā roka šajā izlozē bija “Latvijas Krievu savienības” pārstāvim Andrejam Mamikinam, kurš izvilka daudzu kāroto 1. numuru. “Tas protams ir patīkami, jo vēlētājiem mūsu sarakstu atrast būs vieglāk. Tas ir arī simboliski, jo mēs esam pirmie Latvijas politikā un esmu pārliecināts, ka būsim pirmie arī šajās Saeimas vēlēšanās,” veiksmīgās izvēles iedvesmots optimistiski prognozēja Mamikins.

Savukārt pēdējais 16. numurs šoreiz tika Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS). “Numurs ir labs un vēlētājiem viegli atrast arī to sarakstu, kurš ir kaudzītes apakšā,” teica ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Priecīgu seju demonstrēja arī “Jaunās vienotības” pārstāvji Rihards Kozlovskis un Zanda Kalniņa-Lukaševiča, kuriem šoreiz iekrita par neveiksmīgu uzskatītais 13. numurs. “Izloze notika pulksten trīspadsmitos un mēs ar 13. numuru kandidēsim uz 13. Saeimu. Esmu pārliecinās, ka tas mums nesīs veiksmi, kaut tautā netiek uzskatīts par to labāko,” teica Kozlovskis. Savukārt Kalniņa-Lukaševiča jokoja, ka visu mūžu dzīvo mājā ar 13. numuru, tādēļ viņai šis skaitlis asociējas ar drošu vietu.

Savukārt Latvijas Reģionu apvienība (LRA) 13. Saeimas vēlēšanās startēs ar 11. sarakstu. “Kolēģi man vēlēja izvilkt vieninieku. Sanāca pat veseli divi,” priecējās LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Savukārt LRA premjera kandidāts Edvards Smiltēns sprieda, ka vieninieks simbolizējot sākumu, bet divi vieninieki – jaunu sākumu. “Tas būs otrs sākums Latvijai. Šoreiz godīgs un taisnīgs,” teica Smiltēns.

Pārējās partijas Saeimas vēlēšanās startēs ar šādiem numuriem. Jaunā konservatīvā partija – 2, Rīcības partija – 3, “ Attīstībai/Par!” – 10, No sirds Latvijai – 8, “Progresīvie” – 5, “ Saskaņa” – 9, “Nacionālā apvienība” – 4, “ KPV LV” – 15, “Latviešu nacionālisti” – 12, apvienība “LSDSP/KDS/GKL” – 7, “Latvijas centriskā partija” – 6, “Par alternatīvu” – 14.

LA.lv