×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. marts, 2015
Drukāt

Krievu savienības kongresā kritizē “Saskaņu” (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.

Partijas “Latvijas Krievu savienības” (LKS) kongresā sestdien, 21.martā, daudz kritikas tika veltīts partijai “Saskaņa” par to, ka tā neaizstāvot krievvalodīgo intereses.

LKS plāno apsvērt iespēju piedalīties nākamajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā, līdz kurām vēl jāgaida pāris gadi.

LKS līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka uzrunā kongresā atgādināja par “Saskaņas” līdera Nila Ušakova vizītēm uz Krieviju. Viņa minēja, ka īsu laiku pirms Saeimas vēlēšanām “Maskavā goda vietā blakus patriarham, premjeram un citiem Krievijas vadītājiem nosēdina Latvijas partijas līderi”, kaut arī šī partija “demonstratīvi paziņojusi, ka tā atsakās kaut ko darīt savu krievvalodīgo vēlētāju interešu aizsardzībai, bet Krieviju nosoda par Krimas aneksiju”.

Ždanoka gan konkrēti neminēja, ka runā par Ušakovu un “Saskaņu”, tāpat arī daudzi citi politiskā spēkā pārstāvji atturējās saukt konkurējošās partijas nosaukumu vārdā.

LKS politiķis Miroslavs Mitrofanovs uzsvēra, ka nepieciešams apvienot opozīcijas spēkus, lai aizstāvētu iedzīvotāju intereses lielākajās pašvaldībās. Pēc viņa domām, Rīgā valdot “varas monopols”, vērojams arī “personības kults”, līdz ar to pieaugot cilvēku neapmierinātība. Pēc Mitrofanova teiktā, vēl nepieciešams veltīt daudz pūļu, lai pēc gada atgrieztos pie diskusijām par LKS dalību pašvaldību vēlēšanās Rīgā un pieņemtu pozitīvo lēmumu par to. Politiķis piebilda, ka par šo jautājumu vēl būs jādiskutē, jo gatava risinājuma pagaidām neesot.

LKS rezolūcijas projektā pausts, ka valsts lielākā opozīcijas partija “kļuvusi par valdošā režīma daļu, tā ir pie varas Rīgā un tās intereses saistītas ar valdības partijām”. “Izveidojot mākslīgu politisko monopolu, balstoties uz darījumiem ar plašsaziņas līdzekļiem un veidojot sava vadoņa personības kultu, šī partija kategoriski atsakās kaut ko darīt savu krievvalodīgo vēlētāju interešu aizstāvībai,” pauž LKS.

Tāpat LKS piemin, ka Rīgā pieaugusi maksa par braucienu sabiedriskajā transportā, tiek apgrūtināta automašīnu kustība pilsētas centrā, kā arī notiekot varas ļaunprātīga izmantošana pašvaldības pasūtījumu jomā.

LKS sola līdz gada beigām apvienot opozīcijas spēkus – partijas, sabiedriskās organizācijas un atsevišķus aktīvistus, kas spēšot īstenot “aktīvas protesta darbības valdošām partijām valsts un svarīgāko pašvaldību līmenī”.

Arī citi partijas biedri un kongresa viesi savos izteikumos nespokojās ar kritiku “Saskaņai” un tās līderim Ušakovam.

Kongresa sākumā no 96 delegātiem savu dalību pasākumā bija reģistrējuši 67 cilvēki.

LKS nav pārstāvēta Saeimā, savukārt Eiropas Parlamentā to pārstāv Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Noskatoties ;Nekaa personiiga; paarnem shausmas! Kaa dziivot,ja ,tik daudz ienaidnieku apkaart???Pietam,veel,it kaa saveejie;KERIS,arodbiedriibas boss,Silinsh, spekuleejot ar pensionaariem….nu par SC un krieviem nemaz nav ko runaat. ;LABAS; biedri, nekauneejaas,pat uz Briseli aizskriet….noteikti Gailis ;izlecas; ko vinsh izdariijis straadaajosho labaa??? Neko! Parazitee uz nodoklu maksaataaju reekina, taapat ,kaa Baldzeens.

  2. No kura laika žīdi ir “Krievu savienība” ?

  3. Vārna vārnai acī neknābj

  4. “kongresa viesi savos izteikumos nespokojās ar kritiku “Saskaņai””.Es gan uzskatu ,ka drīzāk “spokojās”,jo īstenībā jau ir “odziņas no viena lauciņa”.

  5. Ko nozīmē krievu savienība Latvijā?Pēc kādiem kritērijiem tā tiek veidota un kāds sakars Ždanokai ar to?Latvijā ir Latvijas pilsoņi un pamatnacija,kuras saglabāšanas interesēs šī valsts izveidota.Citām tautībām,kuru interešu aizsardzībai arī ir izveidojošas valstīs,jābūt tiesībām brīvai izvēlei pārcelties uz šīm valstim.Pareizticīgais taču nepieprasis katoļu baznīcā vai mošejā izpildit savus rituālus.Nacionālā valstī ir jāievēro un jāsekme pamatnacijas intereses bez jebkādām novirzēm un izņēmumiem un ir jāvēršās pret tautām,kuras mēģina nacionālās teritorijas izmantot savtīgām,pamatnaciju ierobežojošam darbībām.

  6. Ždanokai pietrūkst kārtīga vīrieša,kas viņu nomierinātu.

  7. Tās Ždanokas problēma ir tā, ka viņa pietiekami nedabū pa savu mitro faniju.

Draugiem Facebook Twitter Google+