×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Krievu skolu aizstāvji neizslēdz protestus (51)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas "Latvijas Krievu savienība" līdzpriekšsēdētājs Jakovs Pliners piedalās piketā pie Izglītības un zinātnes ministrijas, Smilšu un Torņa ielu krustojumā, kurā pauž iebildumus pret valdības plāniem mazināt dzimtās valodas lietošanu mazākumtautību skolās.

Krievu skolu aizstāvji neizslēdz iespēju rīkot jaunas protesta akcijas ar mērķi saglabāt krievu skolas, atzina “Krievu skolu atbalsta štāba” pārstāvis Jakovs Pliners.

Pliners norādīja, ka “Krievu skolu atbalsta štābs” tika “atdzīvināts” demisionējušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) pirmās valdības laikā, kad valdības deklarācijā parādījās punkts par nepieciešamību 2018.gadā pāriet uz izglītību tikai valsts valodā.

Pliners atgādināja, ka toreiz tika rīkots gandrīz desmits dažādu protesta akciju gan pie Ministru kabineta, gan Izglītības un zinātnes ministrijas, kuras, kā uzskata Pliners, vainagojās ar minētā punkta izslēgšanu no Straujumas otrās valdības deklarācijas.

Tā kā patlaban Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) topošās valdības deklarācijā ir iekļauts punkts par ieceri veidot plānu pārejai uz vienotu standartu mācībām latviešu valodā valsts izglītības iestādēs, krievu skolu aizstāvji varētu atsākt savas protesta akcijas.

Pliners norādīja, ka šīs nedēļas laikā viņš padziļināti iepazīsies ar deklarācijas tekstu un tad tiks lemts par iespējamajiem turpmākajiem soļiem.

Kā ziņots, Kučinska valdība izstrādās plānu pārejai uz vienotu izglītības standartu mācībām valsts valodā valsts un pašvaldību finansētās izglītības iestādēs un sāks tā īstenošanu, šāda apņemšanās pausta topošās valdības deklarācijas gala projektā, kas sagatavots parakstīšanai.

Savukārt koalīcijas līguma gala projektā norādīts, ka sadarbības partneri pieņem zināšanai nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK īpašo viedokli, ka līdz 2018.gada 1.septembrim būtu jāsāk pāreja uz mācībām latviešu valodā valsts un pašvaldību finansētajās izglītības iestādēs. Tāpat tiekot pieņemta zināšanai VL-TB/LNNK īpašā pozīcija, ka partija vēlas, lai tiktu atcelta termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana par nekustamā īpašuma iegādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Okupanti!!!!! TE IR LATVIJA UN VIENIGA VALSTS VALODA IR LATVIESU!!!!!!!!!!!!!! TA KA MUTI CIET..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Kopš iepriekšējām plineristu aktivitātēm ir mainījusies juridiskā situācija. Varbūt LA vai tēvzemiešu kāds jurists (gala beigās ir Satversme stiesa) beidzot saņems visu drosmi un pēc “likuma burta” tiks ar to visu galā, pasludinot šitentās idejas par kaitnieciskām, pretvalstiskām un kā tādas arī sodāmas. Atgādināšu LR Satversmes preambulu: “Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Uzticība Latvijai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda”.
  Juristi un pilsoņi, cienīsim savas valsts pamatlikumu, respektēsim un ievērosim to.
  Varbūt vajadzētu prasīt politisko atbildību no tiem politiskajiem spēkiem, kuri piekāpās pirmajām plineristu aktivitātēm un grozīja likumu, kurā jau bija paredzēta vidējā izglītība tikai latviešu valodā (neliedzot veoidot nacionālās skolas ar speciālām programmām kā tas ir igauņiem, lietuviešiem, poļiem u.c.) Ja toreiz būtu ieveŗotas valstiskās intereses, šodien jau visa izglītības sistēma bez problēmām būtu tikai latviešu valodā. “Vidējais krievs” nesaprot jēdzienu “tolerance” – viņam tas ir sinonīms bailībai un gļēvulībai (tāda bija reakcija masu mēdijos un socialajos portālos)

 3. Hei, Pilner, ej cīnies par krievu skolām Izraēlā !

 4. Kāda daļa šim žīdam gar krievu valodu.

  • ŠITO NACIONĀLĀ NAIDA KURINĀTĀJU NEVAR IETUPINĀT.Ja latvietis izietu ielā ar plakātu pret šiem izdimteņiem,tūlīt piemērotu Krim,likuma 78.pantu tas tikai liecina ,cik tuvis un mīļš mūsu drošības dienestiem ir kremlis un ar kādu azartisku iztapību viņi aizstāv kremļa dvēseles pret nīstamo laqtviešu iegribām stulbākajiem pasauls radījumim iemācīt savu valodu

   • С вашей точки зрения фашиста (как вы сами себя назвали), в чём конкретно выражается эта, так называемая, пропаганда национальной ненависти?

 5. Ir tikai viens veids kā Plineram, un ne tikai, aizbāzt muti. Pieņemt izglītības likumu, kas vārds vārdā kopē Krievijas likumu

 6. Šis žīds , bijušais specslužbu, diversiju pulkvedis , neko citu neprot, kā tikai vienu- vāvuļot, ka pat krievi viņu nievā! Krievi atcerās , kā šis kundziņš , slinķis būdams, citus čakarēja!

 7. Nesaprotu vienu-kā pašiem nav kauns gadiem malt vienu un to pašu —mēs esam stulbi un vairāk par “mātes”valodu nespējam iemācīties. Tas taču ir apvainojums tiem krieviem,kuri nav tik stulbi.Laikam tāpēc tie lielākie aizstāvji ir Pliners un viņa tautieši,lai naidotu cilvēkus.

  • Stute krievu skolu atbalstam Atbildēt

   Jaška saprot un māk runāt latviski. Bet viņam ir izdevīgi, ka tie pārējie nesaprot – vieglāk pūderēt smadzenes …

 8. 😀 atkal saņemta komanda no Kremļa :-D, vau, vau, vau… Nesaprotu, kāpēc tieši ebreju tautības
  pārstāvji tik ļoti neieredz mūsu Valsti un iestājas par mistiskajiem ”ruskojazičnijiem”? Ir sena paruna: ”Tas sunītis, kurš rej – nekož”. Nopietnāki apdraudējumi slēpjas Rīgā…

 9. Ну как они не понимают что латвиские русские особо тупые русские! Русские, живущие напр. в Германии ( а их там намного больше чем в Латвии население) спокойно учатся на немецком ( как и турки и т.д.) без проблем. Точно также как и узбеки и поляки в Латвии. Мщэете представить в Москве таджикскую или чеченскую школу? И почему русские в Германии, а их там намного больше чем в Латвии население, не требуют государственные школы с русским языком обучения? А вот Латвийские русские … наверно особая порода. И не стесняются публично показывать свою тупость. А может они далеко не тупые, а их такими представляют все эти плиннеры\жданоки, которых в России называют быдлосовками ? Кто знает …. И русские служит только для того, чтобы эти плиннержданокосиповы могли воду здесь мутить

  • Dmitrij, tie ir sovoki mun kremļa halopi!!!

  • Вы Дмитрий, типичный продукт ассимиляции и жертва билингвального образования. Как и прочие комментаторы, вы намеренно смешиваете два понятия: знать язык и учиться на чужом языке. А это разные вещи. В Германии исторически никогда не было образования на русском языке, ну не жили там русские. А в Латвии русской школе более 2-х веков, и русские люди не чужие на этой земле. И то, что хотят сделать с нашими детьми, называется насильственной ассимиляцией. И не надо удивляться тому, что мы резко против этого.
   И я вполне себе могу представить таджикскую или чеченскую школу в Москве. Вы вообще удивитесь, узнав, сколько в России школ, с обучением на национальном языке.
   Так что, быдлосовок – это вы Дмитрий. Я вообще ссомненваюсь, что вы русский.

  • Nost krievu nacismu ! Atbildēt

   NELASĪT KOMENTĀRUS KIRILICĀ.

 10. … NEIZBEGAMI … Pliner … !

  …Ej, atrodi mulkus kur citur … !

 11. Vai tad Latvijā ir krievus skolas? Pa priekšu būtu kādu atvēris. Rašistiem ka tik pabļaustīties, var būt Maskavā izdzirdēs.

  • А разве нет?! Вы же сами про них кричите на каждом углу.

   • Grafists atkal klāt! Vai tikai tu neesi no tiem,kas apķēza māju sienas ar dažādiem ķeburiem? Gribas nolauzt sprandu ķēpātājiem un arī tiem, kas to uzskata par lielu mākslu! Lielākā’māksla” ir tā, ka sabojā citu cilvēku īpašumu. Tikai alu cilvēki rakstija uz sienām un, spriežot pēc taviem tekstiem, tu varētu būt viens no viņiem!

 12. Ak nabadziņi, vienmēr apbižoti no visām pusēm! Tikai aizmirsuši, ka neviens Maskavā nevērs vaļā latviešu skolas, pat tad, ja latviešu tur būtu procentuāli tik pat daudz, cik krievu Rīgā.

  • Вы сначала хотя бы расплодитесь до таких размеров. Вас столько во всём мире нет. А открыть школу, да запросто, были бы дети. Не полинитесь и погуглите, сколько в России школ с национальными языками обучения.

 13. Var paši finansēt savas krievalodīgo skolas. Ja grib izglītoties par brīvu tad tam visam jānotiek latviešu valodā. Neviens vińus nevajā. Šis Pliners ir sabiedrības polarizators…. Kūdītājs, ekstrēmists.

  • Šādu kūdītāju ir daudz.viņus viņus visus vajag nogādāt uz to valsti pec kuras viņi ir tik izslāpuši ,un tur viņi var pucēt vaļā.

  • Да с удовольствием. Мы на свои налоги будем содержать свои школы, а вы со своих налогов – свои. И все будут довольны. Чтобы было не так как сейчас, чтобы за наши налоги содержались ваши школы.

   • Kurā pasaules valsti nav jāmaksā nodokļi, ja tavi bērni nevar mācīties krievu valodā! Vēlu veiksmi un lūdzu neķēzies, jo esi taču dižās kulturas nesējas- krievu tautas ,diženais dēls!

    • Разве я предлагал не платить налоги? Комментируя высказывание другого комментатора, я предложил использовать заплаченные нами налоги для финансирования наших же школ. Вполне себе логичное предложение. Нам же упорно предлагают путь ассимиляции наших детей. То есть, налоги вы платите по любому, хотите или нет, а детей ваших мы всё-равно насильно заставим учиться на латышском языке и ассимилируем, сделаем из них латышей. Разве можно согласиться с таким подходом?!

  • Pliners ir kauns ebreju tautai, tāpat kā Lindermans, Girss, Gapoņenko…

   • Даже так? Может предложите их в румбалу вывести, а?

    • Es gan šos uz Rumbulu neizvestu.Ja būtu iespēja kādu kaut kur izvest,tad tas būtu grafists ar lielo muti. Uz laimes zemi,kuras nosaukums kirilicā sākas ar burtu r.Bet grafists jau nebūs izkustināms no vietas,jo iekrampējies Latvijā ar zobiem un nagiem.Tādēļ nav vērts pūlēties.

     • А что так, страшенько, да? Ну вы же ведьма, колдоните что ли. Или метлу подарите, раз сами не летаете.

 14. Lāču zemes vēstnieks devis komandu – sākt. Tālāk skaties BBC filmu un taps skaidrs – kur sākums un kas notiks…

  • Не пей воды из лужицы, не смотри фильмы ВВС (особенно на ночь), козлёночком станешь…(сказка).

   • Ļoti laba krievu pasakas doma -nedzert no peļķītes – par kazlēnu kļūsi. Tas pats par BBC filmu – tur jau viss scenārijs parādīts un brīdinājums – to neatkārtot… Tāpēc jau tas satraukums – slepenais kļuvis zināms jau publiski un satraucas Vešņakovs, satraucas Pliners, satraucas grafists – kā tā- jau zināms pat filmā. Ko tur jaunu izveidos?

    • Да вы, гражданин, мазохист. Сами придумали себе страшилку и сами от неё испугались. Ну какие такие секретные планы, что вы выдумываете. Да и не нужны вы никому. В этом «художественном» фильме нас всех убивают и развязывают ядерную войну, а вам это нравится. Это нормально?

     • krievijai ir selektīvās ātombumbas,uzspridaina piemēram uz Latvija,nepareizie ļautiņi iet bojā betizdzīvo hazār-žīdi,grafisti,ruskojaz…

     • >ukraina 10. februāris, 2016 15:45
      Вас то достаточно только дустом обработать.

Draugiem Facebook Twitter Google+