×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Krievu skolu aktīvisti sola referendumu (30)

Pie Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas krievu skolu aizstāvji protestē pret iecerēto pāreju uz izglītību latviešu valodā. Foto - LETAPie Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas krievu skolu aizstāvji protestē pret iecerēto pāreju uz izglītību latviešu valodā. Foto - LETA

Krievu skolu aizstāvji sola organizēt referendumu par mazākumtautību izglītības iestāžu autonomiju, tā ceturtdien kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā pastāstīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Viņš skaidroja, ka, ņemot vērā izgāzušos mēģinājumu virzīt šādu iniciatīvu portālā “Manabalss.lv”, ideja tiks mēģināts īstenot referenduma veidā. Ar šādu piedāvājumu tika rosināts atgriezties pie 1919.gadā pastāvējušās kārtības izglītībā.

Kā novēroja LETA, uz ceturtdienas pēcpusdienā notiekošo protesta akciju bija sanākuši aptuveni 500 cilvēku. Viņiem līdzi, kā ierasts, bija plakāti, kas vēstīja par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas potencionālo ļaunumu. Protests notika muzikālā pavadījumā, daudziem sanākušajiem līdzi bija balti baloni ar tajos iekšā ieliktu gaismiņu.

Akcija, kas šoreiz nodēvēta par “Gaismas gredzenu”, sākās pie IZM ēkas, bet pēc tam protestētāji kolonnā devās uz Rīgas pili. Tur viņi pauda neapmierinātību ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa bezdarbību mazākumtautību problēmu risināšanā. Tika pausts viedoklis, ka Vējonis nobijās brīdī, kad politiķi noraidīja viņa priekšlikumu par mazākumtautību statusa turpmāku nepiešķiršanu jaundzimušajiem.

Tālāk protestētāji atkal virzījās iekšā Vecrīgā, gandrīz pie katras Ziemassvētku egles izkliedzot saukļus un aicinājumus gāzt izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V). Doma laukumā protesta dalībnieki nedaudz uzkavējās pie Ziemassvētku tirdziņa, kur viņi izpelnījās vairāku tirgotāju nosodījumu par savu rīkoto akciju.

Pēc tam krievu skolu aizstāvji devās atpakaļ līdz IZM ēkai, kur atkārtoti izkliedza savus saukļus, aicinot novākt rokas no krievu skolām un gāzt Šadurski. Protests noslēdzās turpat, pie IZM.


Kā novēroja LETA, šoreiz protestētāju skaits bija krietni mazāks nekā pagājušajā reizē, kad akcija notika iepretim Ministru kabineta ēkai. Tāpat kā iepriekšējās reizēs, jauniešu šajā akcijā bija niecīgs.

Kā ziņots, Ministru kabinets decembra sākumā izskatīja IZM sagatavoto informatīvo ziņojumu par pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības iestādēs un to konceptuāli atbalstīja.

Patlaban IZM piedāvājums paredz, ka reformai mazākumtautību izglītības iestādēs būtu jābūt ieviestai 2021./2022.mācību gadā, nosakot, ka mācības pirmsskolā notiktu bilingvāli, sākumskolā (1.-6.klasē) tiktu nodrošināti trīs bilingvālās izglītības modeļi, pamatizglītības posma noslēgumā (7.-9.klase) 80% mācību procesa būtu nodrošināmi valsts valodā, savukārt vidusskolās (10.-12.klase) mācības notiktu tikai latviešu valodā.

Līdz šādam rezultātam tiktu nonākts pakāpeniski. 2019./2020.mācību gadā 80% mācību valsts valodā pamatskolā būs jānodrošina tikai 7.klasē, 2020./2021.mācību gadā – 7. un 8.klasē, savukārt 2021./2022.mācību gadā mācības latviešu valodā 80% apjomā notiktu jau visā pamatskolas noslēguma posmā. Arī pāreja uz mācībām latviešu valodā vidusskolā notiktu pakāpeniski – sākumā, 2020./2021.mācību gadā, tikai valsts valodā mācīsies 10. un 11.klases skolēni, bet pēc gada – visas vidusskolas posma klases.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Caurkritušie politiķi mēģina savi iemānīt nabaga pensionāriem!!
  Nav saprotama arī loģika. Referendums? Nu un!
  Nobalsos 85%, ka visiem jāmācās vienotā valsts izglītības sistēmā valsts valodā un punkts.
  Pāreja jau ir neizbēgama (un faktiski ļoti novēlota).
  Sajūta ka skolu taisās apmeklēt pensionāri, ne bērni!!
  Bet bērni jau tusē pa latviešu bērnudārziem.

  Gaismu gredzeniem!!!

 2. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

  • Es sajaucu Latviju ar Krieviju. Es taču latviešu valodu nesaprotu.

   • Читайте свою конституцию, голубчик! Atbildēt

    A glavnoje – sobljudajte ejo! I ti i moderatori, na konstituciju – pljujote!

    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 3. LA - фашисткая газетёнка! Atbildēt

  Cenzura forerver!!! Moderatori – vi kozli!

 4. trakākais ir tas ka tie kas protestē ir pilni naida pret valsti kurā paši dzīvo… maišelnieki principā.

  • Kak bud to vi sami polni ljubvi i dobra?!! Ha, ha, ha!

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 5. Vispirms jāiegūst balsstiesības, kas gandrīz vienmēr ir pilsonība un tad uz priekšu!

 6. Anonymus 10.14

  Komentārs, kurā visprecīzām atspoguļoti tiek, kuri te bļaustās par tiesību ierobežošanu.
  Varētu vēl papldināt ar piečurātām kāpņu telpām, jo “ķultūras nesēji” normālas tualetes nebija redzējusi. Diemžēl, tas, ka viņi joprojām nezina, kam domātas miskastes uz ietām, redzams vēl šobaltdien.
  Ļoti negatīva ietekme arī uz darba kultūru. Paviršība, nemitīga brāķa ražošana – tas ir tas, ar ko viņi joprojām izceļas.

 7. Sākot jau no Pobedonosceva iedibinātās kārtības par Krievijas impērijas mazākumtautību pārkrievošanu “Viens cars, viena ticība un viena valoda” mūsdienu brīvajās un neatkarīgajās valstīs bijušajā PSRS teritorijā arvien nekaunīgāk uzdarbojas lielkrievu šovinisti, turpinot pretvalstisko aģitāciju. Cik ilgi tas turpināsies? Vai tiešām lielkrievu šovinisti kļūst par t.s. “piekto kolonu”? Un kuram spēkam tas ir izdevīgi”?

 8. Krievu jaunieši!Izmetiet tos vecos sakārņus mēslkastē.Jūs paši saprotat,ka vini Jums tikai ļaunu grib šķeļot.Viņiem vienalga, ka nemācoties perfekti latviešu valodu,jūs labu darbu nedabūsiet un karjeru neveidosiet.

 9. Diplomēts inženieris Bernards Filips Larāns (Bernard Phillipe Larane), kas biznesu sācis, no Francijas importējot vīnu un kurpes, bet no Latvijas eksportējot kūdru, saka – es uzskatu, ka ir jāzina tās valsts valoda, kurā dzīvo un strādā, dzīvojot Latvijā, esmu iemācījies latviešu valodu (krieviem kā redzams – pilnīgi pretēji, ja nerunā latviski tad diagnoze ir vai nu 1) stulbums un/vai aprobežotība vai arī 2) izcila bezkaunība, es nemācīšos un “iepūt man”)

 10. Jā nu ir grūti šiem bildēs redzamajiem pamatskolniekiem iemācīties kko…

 11. Šie nav okupanti! Viņi ir ekonomisko bēgļu, to, kas Latvijā sekoja aiz ”neuzvaramās atbrīvotāju armijas”, pēcnācēji. Rīgā un visā Latvijā pēckara gados līdz pat mūsdienām vilcienos ieradās tūkstošiem maišelnieku, kuri nekad nebija redzējuši ne WC, ne rūpnieciski ražotas mēbeles, ne zināja, kas ir kultūra, kas brīvība, paša galva. Bet viņi bija dzirdējuši, ka pie fašistiem ir daudz kartupeļu, rupjmaize, baltmaize un pat sviests, īsti gan nezinot kas tas tāds. Un tad, labi paēduši, uzsāka cīņu ar riebīgajiem nacionālistiem un fašistiem, lai tiktu viņu dzīvokļos un mājās. Neprotot vietējo mēli, tie nevarēja integrēties sabiedrībā un tādēļ sāka ieviest savu “kārtību”, šķībo, korumpēto ticību, savu valodu un tā turpina joprojām, cerot, ka kremļa punduris nāks palīgā. Protams, visās “revolūcijās” priekšgalā ir naudas mijēju tauta, kas veiksmīgi bunto šos apdalītos, cerot vēlāk ievākt procentus. Žēl, ka pēcteči paši to nesaprot.

 12. Palūkoju fočenes. Kas tie par ķeburiem uz plakātiem? Vai viņi aicina Ņilam atkāpties no amata? Vai pensionāri vēlas lai viņiem atceļ bezmaksas transportu, jo paši varot samaksāt par biļeti?

  • Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Atbildēt

   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 13. nost krievnacismu ! Atbildēt

  Šitie vecie maitas ienāca okupētā Latvijā kā kungi, ar augstmanīgām manierēm. Viņi nevar akceptēt, ka viņi ir tikai imigranti un ka kungi šeit ir latvieši, ar savu valsts valodu.

 14. Tas labi ka rašisti izrādās, DP vieglāk tos identificēt.

 15. ne dienu bez naida kurināšanas ir LA galvenais sauklis.

 16. Jācer, ka bļaurīgākie kūdītāji jau “paņemti uz zīmuļa” ;))

 17. Nu tak lai riko to referandumu…..mēs zinām ,kā balsosim!

  • Nekādu referendumu, jo viņš jau pēc būtības būtu prettiesisks, Satversmē noteikts, ka Latvijā ir tikai latviešu valoda un punkts!

 18. Krievija jau atgriezas 1919, pat senaka pagatne. Tiesam mums to pasu vel sie mietpilsini? Nav jakavejas te, ja nepatik. Citadi- es piedalos referenduma un balsosu par reformu

Draugiem Facebook Twitter Google+