×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievu skolu atbalsta štābs piketā prasa Jansona atstādināšanu (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievu skolu atbalsta štāba organizētais pikets pieTiesībsarga biroja, kurā pieprasa tiesībsarga Jura Jansona atkāpšanos no amata.

Krievu skolu atbalsta štāba organizētajā piketā pretī Tiesībsarga birojam pulcējušies ap 90 cilvēku, pieprasot tiesībsarga Jura Jansona atstādināšanu no amata, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēkiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem “Denacionalizācijas upuri”, “Atlaist Jansonu! Latvijā tāds ombuds nav vajadzīgs!”, kā arī krievu valodā “Vienalga mums sapņi rādīsies krievu valodā”.

Tiesībsargs bija iznācis tikties ar protestētājiem. Jansons klātesošajiem pauda, ka prasības pret viņu ir nepamatotas un balstītas kļūdainos pieņēmumos.

Protestētāji īsti neklausījās tiesībsarga uzrunā, tāpēc viņš aizgāja. Klātesošie uz to reaģēja, kliedzot, ka viņš esot gļēvulis.

Politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins LETA atzinis, ka ņemot vērā, ka tiesībsargs Jansons pēdējā laikā “nodarbojas ar politisko paziņojumu paušanu”, kas nav atbalstāmi, ir pamats diskusijai par viņa atbilstību šim amatam. Vienlaikus Agešins norāda, ka pagaidām ir sarežģīti atbildēt uz jautājumu, vai SC varētu rosināt tiesībsarga atbrīvošanu no amata.

Pēc Agešina domām, “lielā mērā ir pamats”, lai atsevišķas sabiedriskas organizācijas un sabiedrības daļa būtu neapmierinātas ar Jansona darbību. “Pēdējā pusgada laikā tiesībsargs nodarbojas ar politisko paziņojumu paušanu, kas nav pieņemami un atbalstāmi,” savu nostāju skaidroja politiķis.

SC frakcijai un arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijai nosūtīta Latvijas Sabiedrisko organizāciju padomes vēstule, kurā aicināts Jansonu atbrīvot no amata, aģentūru LETA informēja Latvijas Cilvēktiesību komitejas līdzpriekšsēdētājs Vladimirs Buzajevs, kurš Eiropas Parlamenta vēlēšanās kandidē no Latvijas Krievu savienības saraksta.

Organizācija vēršas pie SC un ZZS, jo tieši ar šo politisko pārstāvju balsīm Jansons tika iecelts amatā. Pēc Buzajeva teiktā, tiesībsargam tiek pārmests tas, ka viņš “ignorē mazākumtautību tiesības”.

Agešins aģentūrai LETA sacīja, ka ar šo vēstuli vēl nav iepazinies, bet, ja tāda ir saņemta, par to tiks spriests SC frakcijas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Uzskatu, ka tiesībsargs ir savā vietā,viņš kā buldozers cīnās par taisnīgākiem likumiem, par visu Latvijas iedzīvotāju tiesībām savā valstī.Ja nu kādiem ‘mazākumtautībniekiem’ kas nepatīk -var taču meklēt labāku dzīves vietu.Lieciet mieru JURIM JANSONAM!

 2. bilete uz roginu vai paliidzeet terorristiem Ukrainaa.viniem nav naakotnes Latvijas patrioti un nekas.

 3. Valsts valodas atbalsta štābs Atbildēt

  Šeit nav Krievija, gevočkas. Brauciet mājās pie Putlera !

 4. Tālāk vairs nav kur iet … Pieprasīt atkāpšanos par valsts valodas lietošanu!
  Nožēlojami, kur mūsu politiķi ir noveduši Latviju !

 5. Vilkači – okupanti uzbrūk, grib saplosīt Latviju gabalos…

 6. Jansons ir labākais tiesībsargs, kāds Latvijai ir bijis!

 7. Ārā no Latvijas! Atbildēt

  Cik ilgi ļaus viņiem te tēlot apspiestos! Ārā no Latvijas! Ja kāds latvietis tā uzvestos Krievijā, tad būtu cietumā vai trako mājā.

 8. CIK ILGI TE ĀRDĪSIES TĀS TRAKO BANDAS, PRINCIPĀ NEMĀCOTIES VALSTS – LATVIEŠU VALODU??????? Kur Buzajevs redz “MAZĀKUMTAUTĪBU” un CIL ILGI ŠIM NELIETIM VAR STĀSTĪT, KA LATVIJĀ IR MAZĀKUMTAUTĪBAS, BET NE JAU KRIEVI!!!!!!!!!!! KĀPĒC TIEŠI KRIEVU VALODU NEVIS LĪBIEŠU, ČIGĀNU,
  LIETUVIEŠU, POĻU, IGAUŅU????????? JANSONA KUNGS IR SAVĀ VIETĀ, bet par jums BUZAJEV, JAUTĀJUMS… Nevajag nodarboties ar demagoģiju!!! SC savā reklāmā runā kā no CITAS VALSTS tikko atbraukuši!?? PAŠI VISUS GADUS BIJUŠI DEPUTĀTI UN KĀPĒC NEKO NEESAT PAVEIKUŠI, LAI NEPIEĻAUTU NABADZĪBU ??? Un KUR TAGAD, DZĪVOJOT NABADZĪGĀ VALSTĪ, ŅEMSIET NAUDU NABADZĪBAS LIKVIDĒŠANAI ???

 9. Vai beidzot latvieši sāks mācīties no krieviem?
  Rīgā bez krievu valodas zināšanām nevarot dabūt darbu.
  VAI LATVIEŠI KĀDREIZ UZRĪKOS PIKETU PAR TIESĪBĀM PUBLISKĀ VIDĒ LIETOT LATVIEŠU VALODU?

 10. Krievijas sociolingvists profesors Djačkovs raksta: „Latvijā krievu valoda nav pieļaujama kā valsts valoda, ņemot vērā valsts padomju pagātni”. Tāpat, runājot par krievvalodīgo presi, viņš teic: „kas attiecas uz krievvalodīgo presi Latvijā, tad uzskatu, ka tā īsteno pretvalstisku propagandu”.
  Bet pēc publicētajiem komentāriem, daudzi uzvedas kā „īstenie Volksdeutsche”, kuru ceļ nemitīgu trauksmi. Kā zināms, viņu trauksmē ieklausījās Lielvācijas veidotājs Hitlers. Un patiesībā Krievija rīkojas līdzīgi. Laikam nevar gaidīt, ka „demokrātiskā” Krievijas valdībā spētu izturēties līdzīgi Turcijas valdībai, kura mudināja Vācijā dzīvojošos turkus apgūt vācu valodu. Spilgts pretstats Turcijas valdības nostājai ir Krievijas nemitīgā iejaukšanās citu neatkarīgo valstu iekšējās lietās. Cik ilgi nespējīgi reāli domājoši krievu puses pārstāvji mēģinās destabilizēt situāciju valstī, kurā vēlas dzīvot un aicinās „Putina režīmu” nākt palīgā glābt nelaimīgos, kuri nevar iemācīties valsts valodu pat elementārā līmenī.

 11. Katru reizi jaunas prasības….Jansons labi strādā.Malacis!Priekšgalā vienas un tās pašas sejas.Nepatīk brauciet uz Krieviju tur ir krievu valoda un pensija no 55.gadiem.Cik var bļaustīties un šķelt sabiedrību.

 12. Interesanti, ar ko pašlaik Krievija nodarbojās Krimā? Ak, jā, – ar ukraiņu skolu slēgšanu! hmmm….

Draugiem Facebook Twitter Google+