×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Krievu teātra jaunā vadītāja cer piesaistīt vairāk latviešu skatītāju (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra garderobe. Šī ir vieta, no kuras sākas teātris.

Rīgas Krievu teātra jaunā vadītāja Dana Bjorka teātrim cer piesaistīt lielāku latviešu auditoriju.

Bjorka Latvijas Radio stāstīja, ka zāļu piepildīšanai viņa iecerējusi aktīvāk strādāt mārketinga jomā, rīkot tikšanās ar skatītājiem, īstenot projektus bērnu auditorijai un izglītības programmas.

Jaunā teātra vadītāja kopumā vērtēja, ka teātrim līdz šim bijusi nepietiekama pozitīva komunikācija ar auditoriju, cita starpā arī ar kritiķiem.

Krievu teātra vadītāja atzina, ka drīzumā viņai jāatrod arī jauns teātra mākslinieciskais vadītājs. Kandidāti viņai jau esot, tāpēc Bjorka cer, ka drīzumā varēs atklāt jaunā mākslinieciskā vadītāja vārdu.

Bjorka pastāstīja, ka pirmo reizi aizejošais Krievu teātra vadītājs Eduards Cehovals jautājumu, vai viņa varētu pārņemt teātra vadību, uzdevis pirms septiņiem gadiem, un kopš tā laika Bjorka morāli nobriedusi šim postenim. “Esmu jauns cilvēks ar degošām acīm, ar zināšanām un vēlmi strādāt,” sevi raksturoja Bjorka.

Arī pēc kļūšanas par teātra direktori Bjorka vēl turpinās spēlēt “vecajās” izrādēs, bet no jauniem iestudējumiem viņa atsakās. “Ja es jutīšu, ka varu savienot, ka man pietiek enerģijas un spēka, tad es to darīšu, bet pašlaik primārais darbs ir teātra vadīšana,” uzsvēra Bjorka.

Kā ziņots, konkursā par piemērotāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatam piecu pretendentu konkurencē atzīta Krievu teātra aktrise Dana Bjorka. Jaunā teātra valdes locekle tiks aicināta stāties amatā 2018.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Padomju laikos jau diezgan daudz latv(ij)iešu apmeklēja Krievu drāmas teātri tāpēc, ka slāviskais ir tuvāks par latvisko.
    Kāpēc Krievija neuztura savu teātri pati ?

Draugiem Facebook Twitter Google+