×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Viltus ziņa: Krievu “troļļi” nozog somu profesora identitāti (6)

Foto no facebook.comFoto no facebook.com

Profesors Ate Korhols bija pārsteigts, uzzinot, ka viņa bildes izmantotas Krievijas medijos.

Kāds “somu blogeris”, vārdā Veiko Korhonens (Veikko Korhonen), labā krievu valodā regulāri raksta komentārus Krievijas medijiem. Viņš it kā dzīvo Oulu – pilsētā Somijas ziemeļos, bet tur viņu neviens nepazīst. Viņš raksta par Krieviju, Somiju un arī par Baltijas valstīm.

Piemēram, Krievijas nedēļas laikrakstā “Argumenti i fakti”, kura tirāža ir vairāk nekā miljons, šā gada ceturtajā numurā publicēts viņa raksts “Чем мир обязан России” (“Par ko pasaulei jāpateicas Krievijai”. Tajā viņš apgalvo, ka Somijai, Latvijai un daudzām citām valstīm (pat ASV!) jābūt pateicīgām Krievijai par savu neatkarību, jo “puse Eiropas valstu un daļa Āzijas valstu saņēma savu valstiskumu no Krievijas rokām”.

Pēc Korhonena rakstītā, Krievija iedevusi neatkarību Somijai vispirms 1802. (!), pēc tam 1918. gadā. Neviens somu blogeris nevarētu pieļaut šādu rupju kļūdu – katrs zina, ka Krievijas cars apsolīja Somijai autonomiju pēc 1809. gada kara. Tikpat aplams ir apgalvojums, ka Krievija labprātīgi iedevusi neatkarību Latvijai 1918. gadā. Tad kā skaidrot, ka Latvijā vēl 1920. gadā notika cīņas pret sarkano armiju?

Soms_7Somijas laikraksta “Ilta-Sanomat” žurnāliste Arja Pānanena sāka pētīt noslēpumaino Korhonena kungu, un izrādījās, ka ne Oulu, ne citur Somijā par viņu neviens neko nezina. Pie publikācijām Korhonens izmanto Somijas profesora Ates Korhola (Atte Korhola) bildi. Tas nozīmē, ka kāds “trollis” vai pat “troļļu” grupa izvēlējusies segvārdu, kas līdzinās Korhola uzvārdam, un bez atļaujas no interneta paņēmuši viņa bildi.

Profesors Korhola bija pārsteigts, uzzinot par notikušo. Tikmēr “troļļi” pat nepacentās nomainīt bildi arī tad, kad šis stāsts jau bija nonācis Somijas presē. Ates Korhola (61) zinātniskā darbība saistīta ar klimata pārmaiņu pētniecību Arktikā, viņš ir mēreni labējā spārna politiķes Eijas Rītas Korholas bijušais vīrs. Eija Rīta Korhola ir bijusi gan Somijas parlamenta, gan Eiropas Parlamenta deputāte.

Žurnāliste Arja Pānanena sazinājās ar viltus blogeri Korhonenu Krievijas internetā, tomēr viņai tā arī neizdevās noskaidrot, kas slēpjas aiz šī vārda. “Katrā ziņā tie nav somi,” viņa secina.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Skaties, ka pēc tavējo modes vēl nenozog tavu foto un nesāk ar to publicēt rakstus, krievu “profesor”, ha-ha-ha!

 3. Paldies,ka informējat lasītājus par šādām “āža kājām”, kas – slēp, cik gribi! – ik pa laikam izlien ārā no “troļļu” kažociņiem!

 4. Kam tad pasaulei jābūt pateicīgai!???????????? Vai asv gobļiniem?????????????

  • Jā, pusei no Eiropas jābūt pateicīgai ASV, jo tieši prezidents Vudro Vilsons pirmoreiz proklamēja tautu pašnoteikšanās tiesības.
   Bet Tevi Tambovas sādžā tas droši vien neinteresē.

Draugiem Facebook Twitter Google+