Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
24. novembris, 2014
Drukāt

Krievu tūristam par Kolizeja bojāšanu piespriež 20 000 eiro soda naudu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kādam tūristam no Krievijas piespriesta 20 tūkstošu eiro soda nauda par mēģinājumu Romas Kolizeja sienā iegravēt savu vārdu, raksta britu laikraksta “The Guardian” interneta vietne.

Romas Kolizeja apsardze, pamanījusi, ka 42 gadus vecais krievu tūrists mēģina amfiteātra sienā iegravēt burtu “K”, nekavējoties vīrieti aizturējusi un nogādājusi Romas policijā. Vēlāk vainīgajam tika piespriesta pamatīga soda nauda, kā arī četru mēnešu nosacīts cietumsods. Romas Kolizeja direktore Rozella Rea sarunā ar britu laikrakstu “The Guardian” skaidroja, ka 20 tūkstošu eiro soda nauda ir pilnīgi taisnīga, jo apmeklētājs “sabojāja ievērojamu un simbolisku monumentu”. “Nedrīkst ķēpāt vēsturiskas ēkas sienu. Tas ir absolūti aizliegts,” uzsvēra Romas kolizeja direktore.

Arī Romā strādājošais amerikāņu arheologs Dariuss Arja slavējis piespriesto sodu krievu tūristam, sakot, ka tas būs skaidrs signāls vandāļiem. “Tā ir neparasti liela soda nauda. Taču tā skaidri pasaka, ka mūsu pacietība ir beigusies,” sacīja arheologs.

Krievijas tūrists nav vienīgais, kuru Romas tiesībsargi sodījuši par kolizeja bojāšanu. Šogad vien Itālijas galvaspilsētas policija aizturējusi vēl četrus cilvēkus, kuri nodarījuši dažādus bojājumus vēsturiskajai celtnei. Tāds bijis kāds austrālietis un viņa dēls, kā arī pusaudži no Brazīlijas un Kanādas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+