×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Krievu valodas prasītāji nerimstas (49)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar Rīgā pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atkal notika pikets, iebilstot “pret valdības plāniem mazināt dzimtās valodas lietošanu mazākumtautību skolās”.

Šoreiz piketu bija pieteicis organizācijas “Latvijas Krievu savienība” (agrāk “PCTVL”) pārstāvis Jakovs Pliners. “Krievu skolu aizstāvības štāba” vārdā piketa organizatori izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei prasa tiesības bērniem mācīties skolā ģimenes valodā, ko nosaka vecāki, iekārtojot bērnu skolā, kā arī prasa valstij un pašvaldībām atvērt un finansēt mazākumtautībām tik skolu un klašu, “cik tas ir nepieciešams viņu bērniem”. Piketa dalībnieki turēja rokās dažādus plakātus, kas vēsta: “Valoda līdz Kijevai novedīs”, “Vienlīdzīgi nodokļi, vienlīdzīgas tiesības”, “Rokas nost no krievu skolām!”, “Mazākumtautību skolas – Latvijas bagātība”, “STOP – etniskajai diskriminācijai!”. Piketa vietā bija izvietotas skaņu pastiprinošās ierīces un skanēja mūzika krievu valodā.

Akcijas dalībnieku vidū daudzi bija vecāka gadagājuma. Starp mītiņotājiem bija arī “Par dzimto valodu” pārstāvis Ilarions Girss, “Latvijas krievu savienības” pārstāvji J. Pliners un Vladimirs Bu­zajevs, Latvijas Antifašistiskās komitejas pārstāvis Josifs Korens.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Latviesi ari dzivo Krievija,Afrika u. c. , vini necel traci lai ari tur macitu vinus latviesu valoda. Ta ka ludzu jus krievvalodigie cienat musu tautu. Ja jau jums te ir tik slikti,tad brauciet atpakal uz savu dzimto zemi,nevis ta alejieties. to ka Jus uzkatat ,ka seit ir jusu dzimtene,Jus maldaties. Tas bija Padomju laikos nevis tagad,tatad lidzu cieniet Latviju un turat mutes ciet

 2. kaut kāds nevajadzīgais krievs Atbildēt

  Es personīgi, kaut arī esmu krievs, bet mācos latviešu skolā, nezinu, vai ir pareizi, vai nē, bet man gribētos komentēt šo: vairāki cilvēki raksta, ka Latvijas tuvumā ir tāda valsts, kurā visur apmācības notiek krieviski, nu te man grūti saprast, par kuru valsti jūs runājat (sarkasms), pieņemam,ka es un vēl 600 000 krievu no visas Latvijas arī gribētu braukt uz to valsti! Es stundām ilgi skatītos, kā mūsu godīgie latvieši katrs dotu tūkstošiem eiro priekš tā, lai visiem Latvijas krieviem iedotu atļaujas dzīvot un mācīties tajā valstī, protams, neviens jau neatnāks, bet tāpat vien, cirks gatavs! Stundām smietos, skatoties uz šito! (piedodiet par kļūdām)

  Cilvēks, 12 gadi.

 3. kaut kāds nevajadzīgais krievs Atbildēt

  Es personīgi, kaut arī esmu krievs, bet mācos latviešu skolā, nezinu, vai ir pareizi, vai nē, bet man gribētos komentēt šo: vairāki cilvēki raksta, ka Latvijas tuvumā ir tāda valsts, kurā visur apmācības notiek krieviski, nu te man grūti saprast, par kuru valsti jūs runājat (sarkasms), pieņemam,ka es un vēl 600 000 krievu no visas Latvijas arī gribētu braukt uz to valsti! Es stundām ilgi skatītos, kā mūsu godīgie latvieši katrs dotu tūkstošiem eiro priekš tā, lai visiem Latvijas krieviem iedotu atļaujas dzīvot un mācīties tajā valstī, protams, neviens jau neatnāks, bet tāpat vien, cirks gatavs! Stundām smietos, skatoties uz šito! (piedodiet par kļūdām)

  Cilvēks, 12 gadi.

 4. kārlis Dziedātajs Atbildēt

  es kā Latvijas pilsonis ,krš pārstāv latvijas mazākumtautības ebrejus ,krievus un baltkrievus Uzskatu ,ka šāda cīņa ir vislabākais un godīgakais veids kā cīnīties par VIENLĪDZĪGĀM TIESĪBĀM VIENOTĀ LATVIJĀ un krievu valodai IR jābūt oficiālai valodai Latvijā šie neonacisti un tie ,kas slavina Saeimu par ” veiksmīgu iziešanu no krīzes” un ‘”Latvijas veiksmes stāstu stāstnieki” diemžēl viņi ir mums šeit Latvijā cienītie krievvalodīgie es jūs aicinu nepadoties un samīdīt kājām Latvijas neonacistus es vēl joprojām ticu ,ka partija Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā beidzot tiktu pie varas es par to krievi cīnīšos tuēsimies kopā un uzvarēsim Latvijas nacistus

 5. Kurs nevelas macities latviesu valodu latvija tam nav vietas latvija, lai iet dzivot tur kur jaruna krievu valoda proti pasa krievija. Beidzot jatiek valo no tiem okupantiem.

 6. Tukša vāvuļošana ir vairuma komentētāju vēlme šiem nemierniekiem skaidrot, ka viņi uzvedas neadekvāti. Viņi nav ne stulbi, ne muļķi. Viņi ir nozombēti agresorvalsts Krievijas ieroči Latvijā. Ir jārunā par to, kur ir Latvijas valsts vara, tās tiesībsargājošās iestādes, kas klusējot pieļauj šādas jau par regulārām kļuvušās provokācijas?

 7. Ar šo vēlmi paši saviem bērniem liedz iespēju mācīties Latvijā un ES. Tiek gatavoti kārtējie zombiji.

 8. Krievijas komunistiski noskaņotie spēki ir atraduši jaunu „veco ienaidnieku” ASV un NATO, kuri atbalstot visa veida nacistus visā pasaulē. Bet pārsteidzošākais ir, ka Krievijas komunistiski nacionālistiskās kustība „Laika būtība” mērķis „globālais katehons ir globālā Krievijas lielvara”. Šis mērķis ir šovinistisks, pat galēji šovinistisks jeb fašistisks, proti, Lielkrievijas varas izplatīšana, līdzīgi kā Hitlera Lielvācija uz citu neatkarīgo valstu rēķina. Pārsteidzoši, ka šāda organizācija var darboties mūsdienu „demokrātiskajā” Krievijā, kura tik krasi iestājas pret opozīciju darbību. Tātad „Putina režīma” mērķi sakrīt ar komunistiskajiem nacionālistiem? Vai Krimas družīnām līdzīgu formējumu veidošanās Latvijā, ka raksta prese, nav Lielkrievijas impērisko spēku injicēts pasākums? Kāda loma visā ir Ždanokas kundzei? Cik ilgi mānīsim sevi, ka lozungi „krievi nāk” un „fašizm ne projdjot” tur mūs pagātnē, bet „krievi nepadodas” un „krievu valodu no Sevastopoles līdz Rīgai” ir pavisam kas cits? Kāpēc par visu klusē valsts varas pārstāvji un politisko partiju vadītāji?

 9. Tās nav vis vienkārši krievu oficieru,bet gan Latvijā jau sen pastāvošas un pilnīgi oficiāli reģistrētās militarizētās krievu organizācijas “Прибалтийский казачий круг”kazaku cepures! Par kazakiem taču lasām arī saistībā ar notikumiem Krimā!

 10. Kur nu vēl vairāk Atbildēt

  Tiek apšaubīta jau pati Latvijas valsts nacionālā ideja un draudēts (skat.transparentus,kas izgatavoti ne jau par protestētāju naudu)-valoda līdz Kijevai novedīs!

 11. TIK TĀLU JAU ESAM NONĀKUŠI! Atbildēt

  Skat. rodina.lv сайт русской Латвии

 12. To visu vajadzēja izdarīt jau pašā sākumā, Tūlīt pēc tam, kad atguvām neatkarību. Tad tagad nebūtu vairs nekādu problēmu. Mēs visi runātu un domātu tikai latviski

  • Piekrītu. Bet nerunāsim par to ko VAJADZĒJA darīt, bet par to ko vajag darīt tagad. Un tad DARĪSIM.
   Mans ieteikums: progresīva bērnudārzu, tad skolu, latviskošana.

 13. Nekas, nekas, neapmierinātie ir un būs. Vienmēr svarīgs ir vairākuma viedoklis.

 14. krievs prot tikai draudēt Atbildēt

  Atbrauc uz citu zemi kā imigrants un tad uzstāda prasības par valodu. Ir gan aprobežota, agresīva tauta !

  • Tagad jau saksies tie brinumi ar siem iebraucejiem jo redz Putins jau paradija ka vins ir gatavs darit visu lai tikai vina tautiesiem ir labi… Un to panaks nosplaujoties uz citiem! Tad nu luk sakam atkaln visu no nuless… Viniem nav saprotams ka valsti ir tikai viena valoda un ta ir latviesu

 15. Nu tak tiem fašistu pensionáriem Atbildēt

  Nu tak tiem fašistu pensionáriem vajadzéja iet skolá vismaz 50 gadus agrák, un ja jau nav varéjuši pabeigt vidusskolu vai pat sákumskolu, pie kam pa šiem gadiem dzívojot Latvijá nav spéjuši apgút latviešu valodu, tad varbút jásamierinás ar diagnozi – garígi atpalikuši un nevainot valsti un ministri par vienreiz Latvijai goprátígu IM darbu.

 16. Zin ko? Es dzidēju ka Krievijā ir baigi labās skolas. Un vēl, tur māca KRIEVISKI!!! Iedomājies!! ASV, Kanāda, Austrālijā, Anglijā, visās vlasts finansētās skolās māca TIKAI angliski. Gandrīz visās pasaules valstīs tā dara. Vienalga kāds % maztautības ir. Ja grib švēsvalodā, tad pašiem jāfinansē!!

 17. Ja prasa, tad dabūs- pa purnu,,,,

 18. Lai brauc uz Krieviju.

 19. Vai maz saprotat, ka te nebūtu rakstāms neviens komentāts, nav jēgas,bet klusējot jāsāk rīkoties. Varas iestāžu nesodīti, šīe provokatori kļūst bezkaunīgāki, atklāti draud. Atkal impotentā vara ar savu bezdarbību būs radījusi visatļautību. Pēcatmodas periodā šī okupantu varza netika izraidīta no Latvijas, tagad šīe čūsku izdzimteņi sāk atklāti kost.Un vairs ilgi nebūs jāgaida,kad sāks rīkoties.

 20. Okupanty ne zdajutsja!-tā uz plakāta.Kāds sakars piketā krievu oficieru cepurēm ar Latvijas skolu? Kā jūs domājat?Redziet,latviešu valoda, krievu skatījumā, esot valodas totalitārisms Latvijā, bet kas ir krievi un krievu valoda Latvijā, pasaulē?To šie neraksta? Par to Visiem taču skaidrs,ka ar savu krievu mežoņu agresivitāti cenšas iebaidīt valdību, deputātus, latviešu tautu.Top gatavots kārtējais žīdkrievu noziegums.Ak,kādas pazīstamas sejas fotogrāfijās!

 21. Ja kādam rodas jautājums: Kāpēc Austrālija? Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs. Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu. Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā. Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies. Nomainiet lūdzu vārdu Austrālija ar vārdu Latvija!

 22. Kādā valodā mācās krievi Vācijā??? Vai krievi Londonā apmeklē skolas ar mācībām krievu valodā? Kādā valodā mācās čuvašu, udmurtu, mariešu, evenku , čukču bērni???

 23. Veroties šajās bildēs man vemt gribas. Var redzēt, ka daļa dalībnieku cieš no aknu cirozes.

 24. “Latvijā joprojām dzīvo idejiskie okupanti, kuri neieredz šo valsti un valodu” , uz ko SC deputāts I.Zariņš atbildēja: ” Šādi cilvēki ir…… utt. Līdz ar ko steidzami ir vajadzīga repatriācijas programma.

  • Ну и вали отсюда в свою польшу, какого хрена портишь воздух здесь.

 25. Kā var cilvēki lepoties ar to, ka nav spējīgi iemācīties valsts valodu? Jebkuras zināšanas taču cilvēku pilnveido un padara vērtīgāku. Bet nē, te cilvēki bļauj – lūdzu nē neļaujiet mums palikt gudrākiem.

 26. Vai vai nabaga krievinji, lielaa latvieshu tauta paari nodariijusi , aiaiai!!! Pashiem vinjiem nav par to jaasmejas ???

 27. Jāiesūdz Bērziņš , Zatlers, Āboltiņa, Drošibas policijas vadība par ļaunprātīgu Latvijas valsts novešanu līdz krievvalodīgo uzvaras gājienam.Latvijai tik zemiski vadītāji nav vajadzīgi un ir pat bīstami.

 28. Krievijas sociolingvists profesors Djačkovs: „Latvijā krievu valoda nav pieļaujama kā valsts valoda, ņemot vērā valsts padomju pagātni”. Tāpat, runājot par krievvalodīgo presi, viņš teic: „kas attiecas uz krievvalodīgo presi Latvijā, tad uzskatu, ka tā īsteno pretvalstisku propagandu”. Vērtējot pēc komentāriem, daudzi uzvedas kā „īstenie Volksdeutsche”, kuru trauksmes zvanos ieklausījās Lielvācijas veidotājs Hitlers. Vai „demokrātiski vadāmā” Krievija rīkosies līdzīgi? Tomēr sagaidāms, ka patiesi demokrātiskā Krievija uzvedīsies līdzīgi Turcijas valdībai, kura mudināja Vācijā dzīvojošos turkus apgūt arī vācu valodu. Vai tas ir par daudz prasīts, zināt tās valsts valodu, kurā dzīvojam? Tā būtu tā patiesā izturēšanās ar cieņu un bez diskriminācijas.

  • Varbūt sāksim ar daudziem tik dārgo Vairiņu. Viņa izgāza Valodas likumu. Viņa izgāza pirmo skolu reformu. Neviens prezidents nav tik prettautiski un pretvalstiski rīkojies. Zatlera tanku piesolījums ir mēsls pret šito.

 29. Ja kādam rodas jautājums: “Kāpēc Austrālija?”
  Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs.
  „Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
  Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā.
  Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.” Nomainiet lūdzu vārdu Austrālija ar vārdu Latvija!

  • Ļoti pareizi.Žēl,ka šie tumsoņi apkauno visus krievus .Lielākā daļa no organizētājiem paši latviski runā,bet pārējos uzskata par muļķiem ,kuri neko nevar iemācīties.Kā nav kauns gadiem ilgi visai pasaulei izkliegt-mēs esam MUĻĶi,jo nevaram neko iemācīties.Laikam vienīgā stulbā tauta(ne visi).

 30. 1. neviens no augstāk minētajām personām nav etnisks krievs 2. krievs nav mazākumtautība 3. pavisam netālu aiz robežas ir tāda valsts, kur visām mazākumtautībām ir vienīgā iespēja mācīties skolās krieviski un dokumenti tiek kārtoti arī krieviski, ir repatriācijas programma un palīdzības fondi tiem, kas grib atgriezties dzimtenē un daudz brīvas zemes.

 31. iepriekšējā protestā nebija daudz cilvēku, šoreiz bija 3xvairāk un tā histēriskā bļaušana, kas uzkurināja protestētājus!!! kur skatās mūsu DP??? par tādiem tekstiem, kas tur tika izkliegti!!!! un Krievijas armijas karogi????

 32. taču cīnās ne jau par izglītību, bet par tumsonību! No kura laika nezināt valodas ir izglītības trumpis? Šo cilvēku aprobežotība vienkārši šokē!

 33. Nē,krievu valodai Latvijā,jo te ir Latvija.Ne soli atpakaļ!

 34. Ļaujiet taču viņiem mācīties tajā krievu valodā! Būs LR miers, beidzot, un krieviem nebūs iemesla taurēt uz ielām un grūtāk būs darbu atrast! Viņi būs konkurētnespējīgi. Cik var ņemties ar viņiem? Viņu dēļ citas reformas buksē.

 35. Vai tas jau nav sākums tam kas notiek Ukrainā ? No sākuma,piket,pēctam sūdzibas Krievijai un pēc tam jau paziņojums- KRIEVIJAI IR tIESĪBAS PALĪDZĒT SAVĒJIEM. Kamēr mūsu “valdība” kasīs savas pakaļas,var jau būt pa vēlu.

  • nē tas nav sākums kā Kijevā , jo tur tauta izgāja pret bandītprezidentu , bet šajā situācijā šādi piketi apdraud valsts drošību, un kas izsniedz atļauju tādam notikt?

  • Latviešu valodu jau bērnudārzos, taču tas ir nokavēts – esam pārāk lojāli. Kaut kas tāds Vācijā nebūtu iespējams.

 36. rashkām maz skolu krievijā ?

 37. Krievi ļoti labi saprot to, ko daudzi latvieši (ieskaitot Dombrovski un Āboltiņu) nesaprot, proti, ka VALODA IR VISS. Pārējais ir sekundārs. Kas kontrolē valodu, tas kontrolē valsti.

 38. ak šie moskaļi! :) Atbildēt

  moskalis arī Latvijā ir moskalis :))) … ukraiņu valodā tas nozīmē ‘iebrucējs’. …. putni bez spārniem un koki bez saknēm

Draugiem Facebook Twitter Google+