×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. maijs, 2017
Drukāt

Krievu vieta ir Eiropā. Saruna ar krievu disidentu Dmitriju Savinu (19)

Foto - Juris LorencsFoto - Juris Lorencs

Pēdējos gados, un īpaši jau pēc notikumiem Krimā un Donbasā, mediji bieži ziņo par Krieviju un Ukrainu. Bet svarīgi ir ne tikai zināt, kas, kur un kad notiek, bet mēģināt saprast – kāpēc tas notiek. Tas bija iemesls, lai dotos uz Liepāju un apciemotu tur dzīvojošo krievu disidentu Dmitriju Savinu. Viņš ir dzimis 1984. gadā Čitā, tur beidzis Aizbaikāla Humanitārās universitātes Vēstures fakultāti. Kopš 2015. gada Latvija viņam kļuvusi par politiskās trimdas vietu.

 

Jūs esat krievu nacionālists?

D. Savins: Tieši tā, turklāt man tuva etniskā nacionālisma ideja. Manuprāt, vienīgi etniskā kopība spēj veidot politiskās nācijas kodolu, tāpēc nācijas idejai, nācijas interesēm jābūt augstākām par valsts interesēm. Latvietim tas varbūt var likties paradoksāli, bet krievu nacionālisms mūsdienu Krievijā ir viens no cīņas veidiem pret tagadējo režīmu. Savulaik Krievijas impērijā ar visiem tās trūkumiem krievu cilvēks jutās kā mājās. Turpretim valsts, kas 1917. gadā izveidojās uz impērijas drupām, bija noziedzīgs Kominternes režīms. Jūs 
esat vecāks par mani un varbūt atceraties, teiksim, 1977. gadu, kādu svinīgu konferenci, kurā uzstājās partijas ideologs Suslovs un ziņoja: “Mūsu valstij aprit 60 gadu.” Un viņam bija taisnība! Jo tā nebija Krievija ar tās tūkstošgadīgo vēsturi, bet gan boļševiku valsts. Padomju identitāte jau pašos pirmsākumos tika veidota kosmopolītiska, bez nacionālajām saknēm. Jo mērķis taču bija vispasaules revolūcija! Īpaši aizrautīgi boļševiki centās iznīcināt visu krievisko. Diemžēl modernajā Krievijā padomju sistēma nekur nav pazudusi, joprojām valda tā pati vecā elite. Es to dēvēju par neoboļševismu.

 

Nesen Rīgā man bija iespēja paviesoties pie interneta portāla “meduza.io” veidotājiem, kas ir izteikti liberāls medijs. Arī viņi sevi uzskata par bēgļiem, politiskajiem emigrantiem. Iznāk, ka šodienas Krievijai ir sveši gan viņi, gan jūs…

Nav gan dzirdēts, ka kāds no viņiem būtu lūdzis un līdzīgi man saņēmis politisko patvērumu Latvijā. Šiem cilvēkiem Rīga vienkārši ir ērta vieta dzīvei un darbam. Lai saprastu “Medūzas” vietu un lomu mūsdienu Krievijā, jāatskatās padomju valsts vēsturē. Sistēmas ietvaros vienmēr bijuši “labie” un “ļaunie”. Piemēram, “labais Ļeņins” un “sliktais Staļins”. Bija taču tādi, kuri nopūtās: “Ak, ja Ļeņins būtu dzīvs, viņš to nebūtu pieļāvis!” Nāca citi laiki, un lomas mainījās – “labais Staļins” un “sliktais Berija”. Cik daudzi čekas pagrabos naivi cerēja: “Kaut Staļins zinātu, kas notiek!” Līdzīga domāšana valda šodienas Krievijā – “labais Putins” un “sliktā valdība”, “korumpētais Medvedevs”. Bet patiesībā Putinam “sliktais Medvedevs” ir vajadzīgs kā tautas dusmu zibeņnovedējs. Šodienas konflikts starp “putinistiem” un “demokrātiem” man atgādina Staļina cīņu ar “liberālo” boļševiku intelektuāli Buharinu, kuram simpatizēja plašas masas, pirmām kārtām jau inteliģence. Arī viens no “Medūzas” iedvesmotājiem – Putina nežēlastībā kritušais oligarhs Hodorkovskis – jau patiesībā nemaz nevēlas radikālu pastāvošās sistēmas maiņu. Viņš vienkārši grib atgriezt “vecos labos Jeļcina laikus”, kad varēja netraucēti “prihvatizēt” un raust naudu. Vēl viens pierādījums tam, ka 1991. gada notikumi Krievijā drīzāk dēvējami par padomju sistēmas pārkrāsošanu jeb “rebrendingu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Nedod Dievs krievus ielaist Eiropā….. vienreiz jau pus Eiropas piedirsa….

 2. Ukrainas slavēšana laikam ir nodeva izcilības stipendijas saņemšanai. Korupcija tur ir vismaz 2 x briesmīgāka, nekā Krievijā. Un neatkarīga valst viņiem bija jau 23 gadus. Kas liedza ievēlēt vadoņus, kuri ievestu valsti eirosaulītē? Kas attiecas uz viesstrādniekiem Krievijā, kapitālisma apstākļos pret to ir neiespējami cīnīties. Cerams, ka tur viņus tā neintegrē, kā musulmaņus Francijā un pēc darba līguma beigām viņi atgriežas savās Turkestānās.

 3. Kā tur bija ar to impērijas atjaunošanu 1914.gada robežās? Kāpēc krieviem Čukotkā vai Baltijā jājūtas, kā mājās?

 4. vēl NAV vietas Eiropā, jo NAV PIETĀTES UN CIEŅAS PRET CITĀM TAUTĀM! Ir TIKAI UZVARĒTĀJU UZVEDĪBA UN RETORIKA! TIKAI VĒLME UZ CITIEM SKATĪTIES PĒC ŠAURAS DOMĀŠANAS PRASMES! TIKAI VĒLME AR IEBIEDĒŠANU PAKĻAUT CITAS TAUTAS! VĒLME AR KĀJU ATSPERT CITU TAUTU MĀJU DURVIS NEVIS IEIET KĀ AUDZINĀTIEM CILVĒKIEM! PAR SPĪTI RUNĀT SAVĀ VALODĀ, NICINOT TĀS TAUTAS VALODU, KURAS ZEMĒ APMETUŠIES UZ DZĪVI!!! VĒLME UZSPIEST SAVU DZĪVES STILU! NĒ, VĒL NAV VIETAS EIROPĀ!

 5. Kamēr krieviem ir impērija . . . Atbildēt

  Kamēr krieviem ir impērija un Kremlī vara ir čekistu un krievnacistu rokās, Krievijas vieta NAV Eiropā.

 6. Lai brauc prom tie okupanti.

 7. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 8. Savulaik Krievijas impērijā ar visiem tās trūkumiem krievu cilvēks jutās kā mājās..
  …………………
  Gluži, kā psrs-ā, kur arī krievi visās malās jutās, kā mājās.

 9. Vēl ir palicis kāds kārtīgs krievs. pārdzīvojis padomju lumpenu laikus un paglābies.
  Un tagad tādus pašus lumpenus taisās ražot “Briseles obkoms” kā Dima saka.
  Protams, ja tādi būtu krievi, būtu cita lieta. Bet ari mēs paši esam deģenerēti un propaganda ari pašalik mums ir atbaidoša medijos. Ipaši tvnet apollo delfos. Nelietojiet tā ir paša paša zemākā ranga draza. Lai ari propaganda ir visur, tas ir pats zemākais rangs, kas var būt.

 10. Krievija ir demokrātiskā daudznacionālā modernā valsts, kur funkcionē vairākās oficiālās valodas (skolās, medijos, kultūrā, saskarsmē utl). Nevar pat iedomāties, ka pastāv Krievijas Parlamentā un īpaši Valdībā partijas partijas, kuras kurīna starpetnisko naidu (atšķirībā no Latvijas). Tikai rusofobu totalitāra sekta (Ložģj, eho moskvi utl) nepārtraukti pauž zooloģisko rusofobisko rasismu…
  Šis savins – atklāts provokators, kurš (kā arī LA, Apollo uc) orientēts uz pilsoniskā kara Krievijā stimulēšanu

 11. Ienaidnieka ienaidnieks ne vienmēr ir draugs.Domājiet tālāk, pirms tīksmināties par šo krievu nacionālistu.

  • Zelta vārdi.
   Āfrikāņiem ir apmēram šāda paruna – tas, ka krokodils apēda tavu ienaidnieku nenozīmē, ka esat kļuvuši draugi.

 12. Krievija ir demokrātiskā daudznacionālā valsts, kur funkcionē vairākās oficiālās valodas (skolās, masu medijos, saskarsmē utl.). Šāds etniskais naids, kuru nepārtraukti kurīna LA, Apollo.lv…. – Krievijā nepastāv. Vienīgi totalitāra sekta (Eko Moskvi, Dožģj) dzīvo savos rusofofiskajos murgos…
  Daudzetniskā būtība – tā ir Krievijas vērtība un tās nākotne, kuru negrib saprast šis provokators Savins

  • Vecais(Старый) Atbildēt

   Nesaprotu,kāpēc”Krievijas patrioti”KATEGORISKI PIEPRASA visai pasaulei lai VISI NE-KRIEVI viņus mīlētu un ja tas tā nav,tad momentāli-RUSOFOBS un FAŠISTS!Es CIENU VISUS,kuri pret mani,manu tautu,valodu,kultūru nenievājā un nepazemina,pretējā gadijumā viņi ir mani un manas tautas naidnieki.Jā,par to”daudzvalodību”Krievijas Federācijā;nav dzirdēta Krievijas Valsts Domes sēdē čukču,tatāru,jakūtu,bašķīru vai vēl kāda cita”mazo tautu”valoda.Kas attiecasuz”nacionālā naida kurināšanu”,tad ar to galvenokārt nodarbojas DAŽI”krievvalodīgo aizstāvji,aktīvisti”,kuriem Krievijā NAV vietas un Latvija viņiem sveša,pat dzimušiem un augušiem Latvijā.

 13. Cik ilgu laiku vjag cenzēt pāris rindiņas garu komentāru, vai varbūt ceriet ka tāpat kā aizvakar iziešu no lapas un to vispār varēs nozūmēt?

 14. Pat PSRS himnā dziedājām “Par brīvu un varenu republiksaimi, mūs pulcēja diženā Krievzemes…..” Un tā diženā krievzeme arī noteica cik tie latvieši paši var apēst un cik jāatdod krieviem apēšanai. Jau 72. gadā kāds tāds pat krievu nacionālists ar putām uz lūpām kliedza “Ah eti mrazi latiši, čukči, armjaņe toļko i živut na rosijskoe dobro. Vseh Rosija kormit a oni ješčo i v ruku kusajet” Bet krievu nacionālists jau tikai domā par to kā atgūt cara laika labumus uz mūsu rēķina. Lai vispirms sakārto savu valsti un izskolo savu tautu, tad arī varēs sapņot par Eiropu.

 15. Lūk,īsts krievs.Gaišs,gudrs cilvēks.Paldies par interviju!Viņam sāp sirds par Krieviju.Žēl Krievijas un visas Eiropas un Latvijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+