×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Krīgers aicinās tiesībsargu sadarboties strādājošo tiesību aizsardzībā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) tiesībsargā Jurī Jansonā redz savu sabiedroto strādājošo cilvēku tiesību aizsardzībā, tāpēc LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers nolēmis aicināt tiesībsargu uz konstruktīvu sadarbību valsts iedzīvotāju labklājības celšanā, aģentūrai BNS pavēstīja LBAS vadītājs.

“Ar populismu vien naudas valsts budžetā vairāk nekļūs, tādēļ aicināsim Jansona kungu uz konstruktīvu sadarbību valsts iedzīvotāju labklājības celšanā,” sacīja Krīgers.

LBAS pauž atzinību, ka tiesībsargs pievērsies strādājošo cilvēku tiesībām, jo valstī valdošais tiesiskais nihilisms reizēm neesot ļāvis līdz galam realizēt ieceres darbinieku aizstāvībā. Svarīga ir ne tikai darba samaksa un darbaspēka nodokļi, bet arī darba samaksas reālā pirktspēja – kāds ir nekustamā īpašuma nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis, cik jāmaksā par siltumu, elektrību, gāzi, pārtiku.

LBAS norādīja, ka tieši pēdējo gadu laikā LBAS ir bijusi vienīgā organizācija, kas ir iestājusies par darbinieku darba samaksas jautājumu sakārtošanu – prasot gan minimālās algas palielināšanu, gan ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādībā esošām personām paaugstināšanu, kā arī samērīgu nodokļu progresivitātes ieviešanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+