×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Krīgers: Budžeta veidošanā nav valdības vienotības – katrs rauj deķi uz savu pusi

LETALETA

Nākamā gada budžeta veidošanas procesā iztrūkst valdības vienotības, jo katrs no ministriem deķi rauj uz savu pusi, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

 

“Mēs katru gadu vēršam valdības uzmanību uz to, ka budžeta izstrādāšana nav atsevišķu rādītāju salikšana kopā “Excel” tabulā. Mēs tomēr vienreiz gribētu redzēt kopīgo ainu. Šobrīd mēs izraujam minimālo algu, pieliekam pie tās un visi ir ļoti apmierināti. Taču reāli ko tas nozīmē? Reāli vienlaikus pieaug arī maksa par elektrību, gāzi. Līdz ar to praktiski tas nekas nav. Turklāt daļa uzņēmēju ir pateikuši, ka viņi to nemaz nevarēs atļauties maksāt. Tas nozīmē, ka atkal taisīs shēmas – pārvedīs darbiniekus un nepilna laika slodzēm un tamlīdzīgi, vai arī būs aplokšņu algas. Tas ir tādēļ, ka mēs neskatāmies uz kopumu,” budžeta veidošanu kritizēja Krīgers.

Viņaprāt, nesaprotams ir arī tas, ka valdība vispirms nav vienojusies par papildus naudas sadalīšanu, un ministriju pieprasījumi vairākkārt pārsniedz pieejamos naudas līdzekļus. “Tāpat nesaprotams ir tas, ka premjers vai finanšu ministrs iznāk un pasaka – šausmas, ministrijas ir pieprasījušas desmit reizes vairāk naudas nekā budžetā ir pieejams. Tas ir slikts vērtējums valdības darbam. No sākuma vajadzēja koalīcijā un ar ministriem izrunāt, cik daudz naudas ir un pēc tam jau ministrijas atbilstoši šai naudai veic savu pieprasījumu, nevis otrādi,”  uzskata LBAS vadītājs.

Viņš uzsvēra, ka tas pierāda valdības vienotības trūkumu. “Tas parāda, ka vienotas valdības nav – katrs dara kaut ko savu un rauj deķi uz savu pusi. Tādēļ jau arī iznāk, ka par to, ka pie mums ir daudz nabadzīgo cilvēku, mēs sākam uztraukties pēc Starptautiskā Valūtas fonda pētījuma. Līdz tam to neviens neredzēja?”  jautāja Krīgers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+