×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Krīgers: Iedzīvotājiem “skalo smadzenes” par pensijas vecuma paaugstināšanu

krigers_peteris

Latvijas iedzīvotājiem tiek “skalotas smadzenes” par pensijas vecuma paaugstināšanu, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Viņaprāt neviens un nekad Latvijā nav apšaubījis to, ka nemainīgus pensionēšanās noteikumus ilgtermiņā nodrošināt nav iespējams, tāpēc laiku pa laikam notiek kaut kādas reformas, ko cilvēki, lai arī nelabprāt, tomēr līdz šim ir uzņēmuši ar izpratni.

Arī pensionēšanās vecuma palielināšanu sabiedrība neuzskata par īsto un pareizo soli, tomēr ar vairākumu cilvēku, arī arodbiedrībām veicot izskaidrošanas darbu, izdevās vienoties, ka pensijas vecuma paaugstināšana varētu sākties no 2016.gada, turklāt atbalstot arodbiedrību piedāvāto mēreno gaitu – palielinot pensionēšanās vecumu katru gadu par trim mēnešiem. Tas ļautu Latvijai sasniegt 65 gadu pensionēšanās vecumu 2028.gadā, kas visumā sakristu arī ar citu Eiropas valstu rīcības modeļiem.

Taču tiek uzstāts uz straujāku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, turklāt izskan minējumi par 75 gadu pensionēšanās vecuma slieksni. “Tas nekas, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju līdz šim laikam nenodzīvo,” pauž Krīgers.

Viņš uzsvēra, ka arodbiedrības turpinās prasīt no valsts amatpersonām atbildību par valstī notiekošajiem un arī nenotiekošajiem procesiem. “Diemžēl ne valdības vadītājs, ne arī labklājības ministre nav gatavi dot savas atbildes, vienkārši, saprotami, izsmeļoši un galvenais precīzi izskaidrot katram Latvijas iedzīvotājam, ka viņš dzīvo civilizētā valstī, ko pārvalda atbildīgas amatpersonas, kas tik tiešām īsteno pašu pasludināto saukli “Cilvēks centrā”,” norāda LBAS vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+