×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2016
Drukāt

Krīgers: Lai sodītu “aplokšņu algu” saņēmējus, vispirms jāpierāda, ka viņš ļaunprātīgi piespiedis savu darba devēju uz šādu soli (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai sodītu “aplokšņu algu” saņēmējus, vispirms būs jāpierāda, ka viņš ļaunprātīgi piespiedis savu darba devēju maksāt algu aploksnē, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers.

Lūgts komentēt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) nesen Latvijas Televīzijā pausto, ka, lai Latvijā mazinātu ēnu ekonomiku, būtu jāatgriežas pie diskusijas par atbildības noteikšanu arī “aplokšņu algu” saņēmējiem, Krīgers norādīja, ka “vienreiz jau gaisā šāda ideja virmoja un, paldies Dievam, mums izdevās to norakt”.

Kā skaidroja Krīgers, lai sodītu kādu ”aplokšņu algu” saņēmēju, pirmkārt, ir jāpierāda, ka viņš algu aploksnē saņem ļaunprātīgi. Tāpat jāpierāda, ka šis darbinieks ir piespiedis savu darba devēju meklēt nelegālus līdzekļus, lai viņam algu izmaksātu aploksnē. “Es šaubos, ka izdosies atrast kādu cilvēku, kurš stāstīs, ka viņš ir piespiedis savu darba devēju rīkoties nelikumīgi un algu maksāt aploksnē,” piebilda LBAS vadītājs.

Viņš gan norādīja, ka tieši darba devējs var piespiest darbinieku pārkāpt likumu un algu saņemt aploksnē, jo darba devēja rokās ir gan nauda, gan uzņēmuma vadības groži. “Darbinieks nenosaka finanšu politiku uzņēmumā un viņš nevar aiziet uz grāmatvedības un pateikt – es vēlos no šodienas saņemt naudu aploksnē”, sacīja Krīgers un norādīja, ka darba devējam šādā situācijā ir jāatsaka, ko tas neatbilst Latvijas likumiem. Savukārt, ja darba devējs piekrīt, tad viņš pārkāpj likumu, piebilda Krīgers.

“Ja Ašeradena kungs domā, ka var pierādīt to, ka ir tādi darbinieki, kuri mauc nagus darba devējiem un piespiež viņus nelegāli maksāt algas, lai viņš atklāti nosauc šādus uzņēmumus un LBAS centīsies šos darba devējus aizstāvēt pret ļaunprātīgajiem darbiniekiem. Ja viņš to nevar izdarīt, lai runā par tām jomām un lietām, kur viņš ir kompetents un var sasniegt šo ēnu ekonomikas samazināšanu,” pauda Krīgers.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tikai pilnīgi un neārstējami IDIOTI var atļauties uzskatīt, ka darba ņēmējam un DTA subjektam ir jāpiespiež būt likumīgi atbildīgam un ka darbinieku varētu pat sodīt par darba devēja (uzņēmēja) pieņemtajiem lēmumiem, praktisko (t.sk. finansiālo) rīcību u.c. taml. TIKAI un VIENĪGI darba devēja / uzņēmēja (!!!!!) likumīgo kompetenci un ATBILDĪBU.
  .
  Jā, patiešām, bez jebkādām ilūzijām: MUĻĶU zeme SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

 2. Krīgersons dzīvo savā liekēža pasaulē!

 3. soģis soģim soģis Atbildēt

  Krīgers ir jauks cilvēciņš smukā ancukā un grib savā amatā NOSĒDĒT līdz pensijai. Bet pa lielam – kad otrajā brīvvalstī DARBA ŅĒMĒJS ir noteicis, kā šim algu maksās un vai vispār maksās …

 4. Es piekrītu Krīgeram.Es gan neesmu saņēmusi algu aploksnē, toties sociālo nodokli veselu gadu “godprātīgais”darba devējs pirms uzņēmuma likvidācijas gan nemaksāja.

 5. nu ja, aita arī ir vainīga, ka vilkam gribas ēst, kā arī vainīga ir pati sieviete, ka izvarota

 6. Krīgeram taisnība, ne jau darba ņēmējs nosaka, ka maksās algu aploksnē. Darba devējs to nosaka un ja ņēmējam tas nepatīk, tad vari meklēt citu vietu.

  • Tieši tā – darba ņēmējs neko nenosaka. Darba devējs raksta 4 st., maksā minimālo – pārējo aploksnē. Kas tādu izskaitļos un sodīs? Vilks paēdis un kaza dzīva.

 7. Krīgera kungs ir tālu no reālās dzīves…
  Nezinu kā ir dižpilsētā Rīgā, bet mazpilsētās un pagastos cilvēki negrib oficiāli strādāt. Jo visiem kredīti pilnas saujas un tiesu izpildītāji klauvē pie durvīm… Tikko uzrādīs vairāk kā minimālo algu, pārējais tiks atvilkts. Un parādus atmaksāt vairums netaisās.
  Un ko darīt darba devējam, kuram to strādnieku vajag tūlīt un tepat, jo raža vai klienti gaidīt nevar…

  • Es gan esmu piedzīvojis, ka reālajā dzīvē darba devējs ar poternciālo darbinieku vienojas par summu, kuru darba darītājs saņems uz rokas par padarīto. Un to ļoti maz interesē, nodokļus maksās vai nemaksās, jo tas ir darba devēja pienākums!

 8. Bija jau zināms, ka tas vecais krematorijas klients Krigers ir debīls un sapuvis, bet tik sapuvis un smirdīgs, kā tas tiek pasniegts, tas gan ir baigais pārsteigums.Vai tad var sapūt līdz tādam līmenim?

 9. Ko tas liekēdis murmulē,pats arī saprot?

Draugiem Facebook Twitter Google+