×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Krīgers: situācija veselības situācijā rada draudus visai valstij (4)

Krigers

Veselības aprūpē situācija neuzlabojas, tādējādi radot draudus visai valstij kopumā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Viņš uzsvēra, ka situācija veselības nozarē neuzlabojas, lai arī ir saņemti dažādi amatpersonu solījumi. Tas rada draudus ne tikai cilvēku veselībai, bet arī visai valstij kopumā. “Cilvēki brauc projām, atstājot tukšus pagastus un novadus,” uzsvēra Krīgers.

LBAS un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pirmdien rīkos preses konferenci, kurā informēs par situāciju veselības aprūpes jomā Latvijā. Krīgers pastāstīja, ka abas arodbiedrības varētu rīkot dažādas protesta akcijas – mītiņus, piketus un veselības aprūpes speciālistu streikus.

“Veselības aprūpē par uzlabojumiem esam runājuši vairākus gadus. Esam norādījuši kā veselības aprūpei piesaistīt citus līdzekļus un panākt, ka aprūpe ir plānveidīga. Veselības aprūpe bijusi no tam nozarēm, kurā bijis visvairāk reformu. Mēs varam runāt pa tukšo vēl vairākus gadus un nekas nemainīsies. Lai sakārtotu nozari, viņai jāpiešķir nauda,” pauda Krīgers.

Arodbiedrību preses konference notiks pirmdien plkst.12 Rīgā, Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, 4.stāva zālē. Preses konferencē piedalīsies: LBAS priekšsēdētājs Krīgers, LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības priekšsēdētāja Daina Brūvele, Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs J. Kalējs, Rīgas Dzemdību nama vecmāte, Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrības pārstāve Ilze Ansule.

LBAS norāda – lai gan atskan nopietni brīdinājumi, ka, nespēja nodrošināt pienācīgu veselības aprūpi ir jāuztver kā apdraudējums Latvijas drošībai, tomēr ir spēki, kas vēlas padarīt Latviju aizvien nedrošāku un iedzīvotājiem nedraudzīgāku.

20 gadu laikā līdzšinējās politikas dēļ Latvija ir pazaudējusi 25% iedzīvotāju un 40% jauniešu. Neskatoties uz to, Latvijas bankas eksperti un viņiem pietuvinātās aprindas šo situāciju grib pasliktināt vēl vairāk, iespējamo nozares finansējuma palielināšanu nosaucot par “naudas likšanu caurā maisā”, uzskata arodbiedrības.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija nolēmusi maijā organizēt mītiņu pie MK ēkas. Mītiņu rīkos kādā no otrdienām valdības sēdes laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kungs nešaubīgi ir ņēmis dalību šajā negatīvajā procesā.Savulaik mēģinaju panākt elementāru taisnīgumu ar arodbiedrības palīdzību.Arodbiedrība nostājas pretlikumības pozicijā paziņojot vēl nenotikušas tiesas sēdes sprieduma lēmumu,kurš,neskatoties uz savu absurdumu,kalpo par paraugu līdzīgas lietās.

  2. Nekavējoties veikt reorganizāciju,proti,ģimenes ārstu prakses ciet un visu to naudu poliklīnikās kā agrāk un būtu viss okei.

  3. Te varētu būt tikai viena iespēja: atcelt vispār visā Latvijā nekustamā īpašuma gada nodokli pilsoņiem un nepilsoņiem! Ja cilvēkam (ģimenei) Latvijā iestājas grūti laiki … var atteikties no elektrības (dzīvot sveču gaismā), var atteikties no interneta un TV. Pašlaik izvēle maza – vai nokļūsti parādos vai jābrauc prom. Tātad,ja valsts vairs negarantē medicīnu, kaut kas ir jāmaina … Ak jā! Varētu vēl likvidēt Veselības ministriju un Labklājības ministriju – no tā visa nav nekāda labuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+