×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Krimā izsludināts ārkārtas stāvoklis

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Krievijas anektētajā Ukrainas Krimas pussalā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, jo 1,9 miljoni Krimas iedzīvotāju ir palikuši bez elektrības pēc tam, kad tika uzspridzināti balsti divām elektrolīnijām, pa kurām pussala saņēma elektroenerģiju no Ukrainas, svētdien ziņoja britu aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz Krievijas medijiem un valdību.

Krievijas Enerģētikas ministrija neinformēja, kas izraisījis elektroapgādes pārtraukumus, bet Krievijas mediji vēstīja, ka divus elektrolīniju balstus Ukrainas Hersonas apgabalā uz ziemeļiem no Krimas ir uzspridzinājuši ukraiņu nacionālisti.

Ja to tiešām izdarījuši ukraiņu nacionālisti, kas ir pret Krievijas pērn veikto Krimas aneksiju, tad šāda rīcība var tālāk pastiprināt saspīlējumu starp Krieviju un Ukrainu.

Krievijas Enerģētikas ministrija paziņoja, ka ir bojātas divas elektrolīnijas, atstājot bez elektrības 1,896 miljonus cilvēku, tāpēc pussalā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ministrijas paziņojumā arī teikts, ka kritisko vajadzību apmierināšanai tiek izmantoti ārkārtas elektroenerģijas krājumi un tiek sagatavoti 13 mobilie gāzes turbīnu ģeneratori.
Krimas varas iestādes paziņoja, ka tām izdevies daļēji atjaunot elektroenerģijas piegādes Simferopoles, Jaltas un Saki pilsētām.

Pie minētajiem elektrolīniju balstiem sestdien notika vadarbīgas sadursmes starp ukraiņu nacionālistu kustības “Labējais sektors” aktīvistiem un paramilitāro miliciju, ziņoja Ukrainas mediji.
“Labējā sektora” aktīvisti jau piektdien sabojāja šos balstus, bet svētdienas naktī tie tika uzspridzināti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+