×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Krimā krievu nacisti dedzina ukraiņu grāmatas (5)

Foto - ekrānšāviņš no “censor.net.ua”Foto - ekrānšāviņš no “censor.net.ua”

Ukrainā esošajā Krimas apgablā noticis krievu nacistu lāpu gājiens, kura laikā skandēti pret Ukrainu vērsti saukļi un dedzināti ukraiņu kultūras un nacionālie simboli, informē “censor.net.ua”.

Interneta vietne “censor.net.ua” piedāva apskatīt fotoreportāžu no vakar notikušā gājiena, un tās autori norāda, ka gājiena dalībnieki uzvedušies visnotaļ agresīvi, dedzinājuši Ukrainas vēstures un kultūras simbolus, to skaitā grāmatas. Tiesa, kā norāda gājiena aculiecinieki, policija neesot iejaukusies agresīvi noskaņotajā pasākumu un nav centusies apturēt vēršanos pret valsts simboliem. Gājiena dalībnieki vicinājuši Krievijas karogus, kā arī nesuši attēlus ar Krievijas prezidenta un premjerministra Vladimira Purina un Dmitrija Medvedeva attēliem. Uz plakātiem rakstītais vēstīja: “Par dzimteni! Par Putinu! Par krievu valodu!”

Kāds Krimas iedzīvotājs savā blogā “npubop.livejournal.com” raksta: “Lāpu gājiens. Grāmatu dedzināšana. Pat Jaroslavs Hašeks kaut ko nodarījis nacistiem. Un fizikas mācību grāmata? Kāpēc fizika? Fašisms smagiem soļiem iet pa ukraiņu zemi, pa Krimu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. 90 tAJOS LV arī dedzināja fizikas grāmatas. Skolas pagalmā bija sārts. Ideoloģija tak nemaina fizikas likumus. Kad Urrāpatriotisms izbeidzās, tad saprata, ka nav no kā mācīties, Latvijā neštampāja grāmatas aiz nabadzības un nebija no kā mācīties. LATVIJAS skolās bija pierasta prakse ka mācās no kopētiem materialiem, jo pamuļķi sadedzināja visas grāmatas. Kopēja tās pašas kuras sadedzināja, ne rietumu, jo kurš gan saprata tolaik angliski.

  2. aizmirsa GOLODOMORU Atbildēt

    Oho veel elpo PUTINJUUGENDI marshee KRIMAA.Vini nesaprot un ko dara.Bet dienvidos araabu zemees gruzd pa perifeero teritoriju uz ziemelrietumiem.

  3. Krievu fašisms smagiem soļiem iet pa ukraiņu zemi, pa Krimu. Šodien TVNET bloķēja par krievu tematiku manus rakstītos komentārus. Tā,ka tas ir ļoti dzīvs tepat arī Latvijas zemē.

  4. ,,Atbriivotaaju” peecnaaceeji….Vinju vecvecaaki arii aizmirsa aizvaakties uz ruslandi, bet ukrainjiem shodien jaapienjem kaut kaadi meesli…Taapat kaa latveshiem!

  5. Tie laikam ir Ukrainas “saskaņieši”, viņi ļoti atgādina 9.maija pļēgurus pie Pārdaugavas betona staba.

Draugiem Facebook Twitter Google+