×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Krimas aneksiju atveido monētā
 (7)

Foto - WikimediaFoto - Wikimedia

Monēta, ar kuru Krievijas prezidents Vladimirs Putins tiek godināts par Krimas pievienošanu Krievijai.

Krievijā joprojām nebeidz jūsmot par Ukrainai atņemto Krimas pussalu, sakot, ka tādējādi “Krima ir atgriezusies mājās”. Krimas aneksija pacēlusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina popularitātes reitingus nebijušos augstumos. Saskaņā ar Levadas centra datiem marta beigās teju 80 procenti Krievijas iedzīvotāju atbalstīja sava prezidenta politiku. Tas ir augstākais Putina atbalsta reitings pēdējos trīs gados. Paužot pateicību Putinam par uzjundītajām krievu nacionālisma jūtām, Čeļabinskas pilsētas monētu kaltuve izdevusi īpaši Kremļa saimniekam veltītas monētas. Uz hokeja ripas izmēra monētas vienas puses attēlota Putina seja, bet uz otras – Krimas pussalas karte.

Krimas aneksijai veltīto monētu izveidojusi Čeļabinskas naudas kaltuve “Art Grani”. “Krimas atkalapvienošanās ar Krieviju ir vēsturisks notikums, ko mēs nolēmām atveidot īpašu monētu kolekcijā,” sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru “Itar-Tass” sacīja kaltuves direktors Vladimirs Vasjuhins. Maskavas laikraksts “Komsomoļskaja pravda” raksta, ka vienu kilogramu smago monētu skaits ir ierobežots – tikai 25. Monētas ar Putina seju nevarēs izmantot kā maksāšanas līdzekli, jo uz tām nav norādīta to nominālvērtība. Tās būs suvenīrs Krimas aneksijas nosvinēšanai. Monētas jau nodēvētas par “krievu zemju savācēju”. Šis izteikums tradicionāli ticis attiecināts uz Ivanu IV jeb Ivanu Bargo, kurš savas valdīšanas laikā ievērojami palielināja Krievijas impērijas teritoriju. Vasjuhina ieskatā arī Putins nodemonstrējis “vieda stratēģa un politiķa īpašības”, kad viņš “Krimu atgriezis mājās”. Līdzīgas monētas 1938. gada martā tika izdotas arī nacistiskajā Vācijā, kad tādā pašā veidā par Austrijas pievienošanu Vācijai tika godināts Ādolfs Hitlers.

Vienlaikus Krievijas Aizsardzības ministrija sākusi pasniegt īpašas medaļas “Par Krimas atgriešanu”. Lēmums par šādu medaļu izveidi esot pieņemts uzreiz pēc tam, kad Putins parakstīja lēmumu par Krimas pievienošanu Krievijas teritorijai. Medaļa jau pasniegta patvaļīgi ieceltajam Krimas premjerministram Sergejam Aksjonovam, kā arī Krievijas Melnās jūras flotes vadībai, krievu jūras kājniekiem un Ukrainā jau izformētās specvienības “Berkut” kaujiniekiem. Te atkal jāpiebilst, ka līdzīga pamatojuma dēļ nacistiskajā Vācijā 1938. gadā 1. maijā tika izveidotas medaļas par Austrijas pievienošanu Vācijai. “Anšlusa medaļa” tika pasniegta tiem austriešiem, kuri sadarbojās ar nacistiem, kā arī tā laika Vācijas amatpersonām un vērmahta un “SS” karavīriem, kuri iesoļoja Austrijā. Kopā tika pasniegtas vairāk nekā 300 tūkstoši šādu medaļu.

Starptautiskā sabiedrība un pasaules lielvaras skaļi nosodījušas Kremli par Krimas aneksiju. Krievija apsūdzēta par starptautisko likumu klaju pārkāpumu un citas valsts robežas izmainīšanu ar militāru spēku. Ukrainā izvērstās agresijas dēļ pret Krieviju noteiktas sankcijas, un Putina politika likusi NATO vairāk rūpēties par savu dalībvalstu drošību. Turklāt ASV prezidents Baraks Obama brīdinājis Maskavu, ka pret to varētu noteikt jaunas sankcijas, ja tā turpinās neievērot pagājušajā nedēļā Ženēvā panākto vienošanos, kas nosaka, ka prokrieviskajiem separātistiem ir jāatbrīvo Doņeckas apgabala vairāku pilsētu ieņemtās administrācijas ēkas.

Ukrainas spēka struktūras īstenotajā pretterorisma operācijā pret prokremliskajiem bruņotajiem kaujiniekiem Doņeckas apgabala Slavjanskas pilsētā vakar krituši pieci separātisti, teikts Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varas iestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas drošības dienests aizturējis divus Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) pulkveža Igora Strelkova vadītās diversantu grupas biedrus, kas organizējuši administratīvo ēku sagrābšanu Doņeckas apgabala pilsētās. Krievijā netālu no Ukrainas robežas fiksēta Krievijas tanku pārvietošanās. Krievija vakar sākusi jaunas militārās mācības Ukrainas pierobežas rajonos, to saistot ar Ukrainas izvērsto pretterorisma operāciju, paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Ukrainas drošības spēki vakar apturējuši pretterorisma operāciju separātistu kontrolētajā Slavjanskas pilsētā Krievijas iebrukuma draudu dēļ, vēsta laikraksts “Kyiv Post”, atsaucoties uz avotiem drošības dienestos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Var tikai pažēlot tos cilvēkus, kuri Putina redz Hitleru. Jo šāds salīdzinājums ir nekorrekts!
  Ir taču jāatšķir krāsas, ka oranža krāsa nav sarkana vai dzeltena, tas pats te. Ziniet, ļoti bieži taisa šādas monētas Zemes vēsture, un Hitlers ir tikai viens no viņiem, vai Putins. Domājiet ka nebija tādu monētu agrāk, kad kādi karaļi ieņēma kādas zemes vai cita tipa valdnieki cilvēces vēsture? Vienmēr taisija visādas monētas un pārējo par godu tādiem notikumiem! Tāpēc te nav pilnīgi neka brīnumaina.

  Bet ne, šis ziņu portāls speciāli atgādina par Hitleru papildus, lai tikai nomelnotu kaut ko salidzinot to ar citu ko tādu. Tad nu lai salidzina Putina monētu ar visu laiku karaļu, valdnieku monētam un pārējo, lai uzstaisa sarakstu kādam monētam līdzinās Putina monēta, kāpēc ņemt tikai Hitlera monētu? A ja! Lai varētu nomelnot! Nekas, agru vai vēlu Dievs sodīs ari šos redaktorus, kuri raksta no sava naida visu ko vien nedomājot..

  • Un vel viena lieta, kuru stulbie anti-krievi negrib redzēt ne cik, vien ka akli zombiji ignorē šo faktu, Hitlers bija rietumu ideoloģijas nesētajs, un kas tā bija par ideoloģiju visi zin:
   Ka viņi ir augstāka rase, citam ir vai nu jāmirst, vai nu jākalpo viņiem kā vergiem (atdotot resursus, darba spēku, izdzīvotjot ar mazām algam – lai nenomirtu, bet nekad nesasniegs augstākas rases dzīves līmeni) – var salīdzināt mūsdienu ES, ASV ar mums, mums nekad nebūs tāds augsts dzīves līmenis kā pie viņiem, jo rietumu civilizācija joprojam uzskata mūs par zemākas rases pārstāvjiem, kuriem jābūt zemām algam (lai nekādā gadījuma mēs nesasniegtu viņu dzīves līmeni un tādējādi kļūtu vienlīdzīgi ar viņiem) + darba spēks (cilvēki brauc prom uz Lielbritāniju, Īriju u.c kā paši ziniet).

   Savukārt Putina ideoloģija ir: tradicionālās vērtības, savas zemes intereses, neatkarību un cita klassika..
   Tādējādi Putinu var salidzināt ar tiem simtiem, tūkstošiem pārējiem karaļiem cilvēces vēsture, kuri tāpat aizstāvējas.. vienkārši Putins nespēlē šo stulbo rietumu spēli, kura saucās: “Oi tagad 21. gadsimts visiem jābūt pukainiem un roziem + ziliem”, Putins saprot ka cilvēki kādi bija, tādi ari palika, kā bija kari, tā ari palika, kā bija velme kādu pārņemt, tāda velme ari palika, un rietumi var cik vien vēlās vilkt maskas ar smaidu, ka viņi tagad pukaini, moderni un vairs nekaro, tas neko nemaina, jo metodes mainās, tagad nav ta ka jāieņem kādu valsti, to var izdarīt bet karaspēka – caur savu vērtību propogandas ienaidnieku vidē, tā ari dara rietumi. Putins savukārt vienkārši izvēlējas veco metodi.. bez liekulības. Ja rietumi virza savu ietekmi viltīgi laižot saknes visur, tad Krievija izlēma atklāti aizstāvēt savas intereses. Tas ir normāli.. tā bija vienmēr..
   Nekas nav mainījies!

   Tāpēc secinājums: Putins ir viens no tiem daudziem vēsture, kas ko izdarija. Tādu bija daudz un vel būs daudz, visur – gan Krievijai, gan citur.. Hitlers savukārt ir vienkārši marionette ASV rokas (visi saprot ka ASV viņu sponsorēja, tas ir fakts). Saprotiet kāda problēma? Nevis Hitlers ir problēma.. problēma ir tas, uz kādas ideoloģijas balstās konkrētais “valdnieks”! Hitlers balstījas uz rietumu dzimtās neiecietības pret citiem (rasismu), augstprātība (augstaka rase) u.c. – kas noveda viņa tēlo līdz demonizētam stāvoklim. Tā ir ideoloģija, kas pārvērš cilvēku par monstru. Putina ideoloģija ir: pret sodomītiem, pedofīliem u.c, pret citu valstu iejaukšanos savas vaklsts darīšanas utt. – tas ir normāla ideoloģija, Putins taču neiet ļaudis un nesaka: mēs augstāka rase, ejam sist vāciešus, viņš konkrēti saka: nelīdiet mūsu zemē, viss..
   Putins ari rakstija vēstijumu amerikāņu nācijai – ka tiem nedrīkst par sevi domāt kā par labāko nāciju, tāds vēstijums taču arī bija, kāpēc neviens to neatceras?

   Augstprātības simptoms – nedzirdēt citus. Tāpēc ari rietumi nedzird Krievijas viedokli.
   Dievs radija visus vienādus, rietumi to nesaprot, un nevēlās pieņemt Krievijas viedokli, un tas novedis viņus līdz bijāejai. Man nav viņu žēl, pasaules attīstība iet pārāk lēni, cilvēki pārveidojas pārak lēni, vaina tam: rietumu degradēšana. Rietumi ir tik satanizējušies, tik perversi un degradējuši, ka nespej skatīties uz valstim, kuri salidzinot ar viņiem ir vel vesali, rietumu ideoloģija ir ka vīruss, kas vēlās inficēt citus organismus, Krievija un daudzas citas civilizācijas ir vel stipras un spēj pretoties sodomītiem, tāpēc rietumi ari bļauj.. jo nevar inficēt citus ar savu satanismu. Nu nekas, kad rietumi nomirs (slimība neilgs mūžīgi) tad cilvēce beidzot varēs attīstīties tālāk, tai vairs netraucēs ši ideoloģija, kura attūr cilvēci no debesim.

  • Var tikai nožēlot tos, kas līdzības neredz…
   Strausa politika šeit nelīdzēs!…

 2. Hitleru atrada apsvilušu pliku bumbas bedrē, ar to beidzās psaules iekarošana. Vēsturei ir iespējas atkārtoties.

 3. Heil, Putinus I !

 4. KAAPEEC HITLERS BEZ UUSAAM? HITLERS UUSAS JAU SAACIS NEESAAT AGRAA JAUNIIBAA UN SEIT PEEKSNI BEZ UUSAAM.

 5. nu traki ar to Putinu … viens no daudziem ir Narcisa sindroms!

Draugiem Facebook Twitter Google+