×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Krimas iedzīvotājiem jāatdod Krievijā aizliegtās grāmatas (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas anektētās Ukrainas pussalas Krimas “republikas galva” Sergejs Aksjonovs paziņojis, ka pussalas iedzīvotājiem trīs mēnešu laikā ir jāiesniedz vietējām varas iestādēm visas grāmatas, kas iekļautas “ekstrēmistisko materiālu sarakstā”, informē Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

Krimas pussalā dzīvojošie tatāri bija vērsušies vietējās varas iestādes ar sūdzību, ka viņu dzīvesvietās neatļauti tiek veikta “aizliegtās literatūras” meklēšana. Nedēļas sākumā Aksjonovs paziņoja, ka tagad uz trīs mēnešiem tiek apturēta “aizliegtās litertūras” savākšana. Taču pussalas iedzīvotājiem pašiem tās jānodod varas iestādēm. “Mums ir jādod laiks, lai pielāgotos. Trīs mēneši. Šajā laikā medijos tiks publicēts saraksts ar literatūru, kas tagad Krievijas Federācijā ir aizliegta,” paziņoja Aksjonovs.

Saskaņā ar Krievijas likumiem virkne islāma grāmatu, tostarp grāmatas, kas tiek izmantotas reliģiskajās skolās un bija legālas Ukrainā, ir aizliegtas. Krimā dzīvo aptuveni 300 tūkstoši musulmaņu, no kuriem lielāka daļa ir pussalas pamatiedzīvotāji Krimas tatāri. Kopš Krimas aneksijas martā, pussalu ir pametuši aptuveni trīs tūkstoši tatāru, informē Apvienoto Nāciju Organizācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu, ja tie 300 tūkstoši ņems stobrus rokās + atbalsts no ārzemēm, tad kremlim Krimā kirdik.

    • nu esi reāls! labākajā gadījumā tie varētu būt 50 000. mums arī skaitās 2 miljoni, bet tas nenozīmē, ka visi ir gatavi iet bliezt nost okupantus!

Draugiem Facebook Twitter Google+