×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Krimas parlaments nobalso par iestāju Krievijā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Krimas parlaments ceturtdien pieņēma lēmumu par Ukrainas autonomās republikas iestāju Krievijā, paziņoja parlamenta preses dienests, norādot, ka lūgums par Krimas uzņemšanas procesa sākumu izteikts arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Lēmums paredz “iestāšanos Krievijas Federācijas sastāvā kā Krievijas Federācijas subjektam”.

Tāpat parlamenta lēmums paredz, ka 16.martā plānotajā referendumā Krimā, tostarp Sevastopoles pilsētā, vēlētājiem tiks uzdoti divi jautājumi. Pirmais būs formulēts šādi: “Vai atbalstāt Krimas pievienošanos Krievijai ar Krievijas Federācijas subjekta tiesībām?”. Savukārt otrs jautājums būs, “Vai atbalstāt Krimas Republikas 1992.gada konstitūcijas un Krimas kā Ukrainas daļas statusa atjaunošanu?”

Krimas parlamenta lēmumā paskaidrots, ka jautājums, kas saņems lielāko balsu skaitu, tiks uzskatīts par Krimas iedzīvotāju viedokļa paušanu.

Tāpat nolemts, ka referenduma biļeteni tiks drukāti krievu, ukraiņu un Krimas tatāru valodā.

Krimas parlaments arī vērsās pie Krievijas prezidenta un parlamenta augšpalātas ar ierosinājumu sākt procedūru Krimas uzņemšanai Krievijas sastāvā federālā subjekta statusā.

Avots Krimas parlamentā aģentūrai “Interfax” sacīja, ka likumprojektu atbalstīja 78 deputāti.

Krima bija Krievijas sastāvā līdz 1954.gadam, kad toreizējais Padomju Savienības līderis Ņikita Hruščovs nolēma to pievienot Ukrainai. Krimai nav robežas ar Krieviju.

Apmēram 58% Krimas iedzīvotāju ir etniskie krievi, ceturtā daļa – ukraiņi, bet aptuveni 12% – Krimas  tatāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jaunizceptie rakstnieki:par iestāšanos vai pievienošanos,bet ne “par iestāju”.Sēdies-divi!

 2. Jūs esat liecinieki totalitārisma ēras norietam un demokrātijas triumfam bijušajā Krievijas impērijā. Un šis process notiek ne jau tikai Ukrainā, bet arī arābu zemēs, Āfrikā, Latīņamerikā un citur. Cilvēki vairs negrib, ka valsts vara viņus apspiež un ar viņiem manipulē. Protams, ka viss jaunais dzimst mokās, bet tas ir objektīvs process pasaulē.

 3. mjaa interesants legjitimitates purkshkjiitis. Interesanti ko teiks Krievijas Tālajos austrumos par šādu iespēju pievienoties Ķīnai???

 4. Tad kādā sakarībā,vēl pirms referenduma,Krimā visur izkārti ir Krievijas karogi? Vēlētāju iespaidošanai par labu pievienošanai Krievijai? Un,kas kontrolēs pašu referenduma norises gaitu?

 5. Neko labāku izdomāt nav pratuši? Atbildēt

  Tas ļoti atgādina Latvijas,Lietuvas un Igaunijas parlamentu balsojumus 1940.gadā par pievienošanos PSRS!

 6. Tam nav nozīmes Atbildēt

  Jebkurš balsojums okupācijas karaspēka uzraudzībā nav likumīgs!

 7. autonomija Ne parlaments nobalsoja .Bus 16mrta referendums vai Krimai prasit ieiet Krievijas sastava vai but Ukraina ar1992 gada Krimas Konstituciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+