×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Krimas parlaments pasludina neatkarību no Ukrainas (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04119235 A poster reading: 'Stop Fascism' calls people to vote in the upcoming referendum, in the Crimea, Sevastopol, Ukraine 10 March 2014. Russian President Putin and Foreign Minister Lavrov will discuss formation of a contact group to establish direct talks with Ukraine, British government officials confirmed 09 March. The USA and European Union have threatened sanctions against Moscow over the military standoff in the strategic Crimean peninsula, and are urging Russia to pull back its forces in the region and allow in international observers and human rights monitors. Crimea, which has a majority ethnic Russian population, is strategically important to Russia as the home port of its Black Sea Fleet EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Krimas prokrieviski noskaņotais reģionālais parlaments otrdien nobalsojis par pussalas neatkarību no Ukrainas, lai gan jau 16.martā tas izsludinājis referendumu par pievienošanos Krievijai.

“Deklarāciju par Krimas Autonomās Republikas un Sevastopoles pilsētas neatkarību” atbalstīja 78 no 81 klātesošā deputāta, teikts reģionālā parlamenta preses dienesta izplatītajā paziņojumā.

Krimas parlamenta lēmuma mērķis acīmredzot ir radīt tiesisku ietvaru, lai Krima varētu pievienoties Krievijai kā neatkarīga valsts.

Parlamenta preses dienesta paziņojumā norādīts, ka “neatkarības deklarācija” stāsies spēkā pēc referenduma, ja vēlētāji tajā nolems par pievienošanos Krievijai.

Deklarācijā minēta atsauce uz Kosovas atdalīšanos no Serbijas, piebilstot, ka “valsts daļas vienpusēja neatkarības deklarācija nepārkāpj starptautiskās tiesības”.

Ja referendumā tiks izlemts par pievienošanos Krievijai, “Krimas republika kā neatkarīga un suverēna valsts lūgs Krievijas Federāciju to pievienot”, nolēmis Krimas parlaments.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Krievijas sastāvā ir kāda neatkarīga valsts?Vai tik ” Krimas tauta” nav iedomājusies,ka būs pirmā un vienīgā?

  2. Steidzas, kā ar karstu ūdeni aplieti. Grib paspēt visu nodarīt, kamēr rietumu sankcijas pret Krieviju nav sākušas iedarboties.

Draugiem Facebook Twitter Google+