×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Krimas premjers lūdz Putina palīdzību miera nodrošināšanā (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A protester stands on Independence Square in central Kiev, near a placard reading : "Crimea = Ukraine = Europe" on February 28, 2014. Ukraine's security authorities said on February 28, 2014 they had regained control of two airports on the volatile Crimean peninsula that had been seized by gunmen that officials in Kiev said had links to the Russian military. AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN

Ukrainas sastāvā esošās Krimas autonomās republikas valdības vadītājs Sergejs Aksjonovs sestdien, 1.martā, lūdza Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu palīdzēt nodrošināt mieru Krimā.

“Izprotot savu atbildību par pilsoņu dzīvību un drošību, es vēršos pie Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina [ar lūgumu] palīdzēt nodrošināt mieru Krimas autonomās republikas teritorijā,” teikts Aksjonova uzrunā, kuru citēja vietējie mediji un pilnībā demonstrēja Krievijas valsts televīzija.

Viņš neprecizēja, kāda būtu šī palīdzība no Putina un Krievijas puses.

Krievijas prezidenta administrācija sestdien paziņoja, ka Krievija neatstās bez ievērības šo Krimas valdības vadītāja lūgumu Putinam.

Aksjonovs arī paziņoja, ka nolēmis uz laiku pakļaut tieši sev spēka struktūru vienības Krimas teritorijā.

“Es kā Krimas autonomās republikas Ministru padomes priekšsēdētājs realizēju pilnvaras, kuras man piešķīrusi Krimas autonomās republikas Augstākā padome, un pieņemu lēmumu par Iekšlietu ministrijas, Ukrainas Drošības padomes, militāro spēku, Ārkārtas situāciju ministrijas, flotes, nodokļu dienesta, robežsardzes spēka struktūru vienību pagaidu pakļaušanu tieši man. Visiem komandieriem ir jāpilda tikai manas pavēles un rīkojumi; tos, kuri tam nepiekristu, es lūdzu atstāt dienestu,” teikts Aksjonova uzrunā.

Aksjonovs paziņoja, ka pieņēmis šādu lēmumu, reaģējot uz to, ka Ukrainas valdība piektdien iecēlusi jaunu Krimas milicijas priekšnieku Igoru Avrucki, nesaskaņojot šo iecelšanu ar Krimas Augstāko padomi (parlamentu) un pārkāpjot Krimas konstitūcijas normas. Viņš kā iemeslu minēja arī Krimā dislocēto spēka struktūru nespēju efektīvi kontrolēt situāciju republikas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nodevēju daudz….

  2. Kādi “miera spēki” vēl vajadzīgi un no kā baidās Krimas iedzīvotāji? Atkārtojas Gruzijas scenārijs, kurš izstrādāts citas valsts citos kabinetos, nevis Ukrainā. Taisnība ir V.Vīķei-Friebergai, ka vietējie krievu iedzīvotāji un Krievijas pilsoņi ir kā tāda Piektā kolonna. “Tautiešu aizstāvības” politika kalpo, lai turpinātu citu teritoriju okupāciju(aneksiju)…

  3. Vai tad Krimā notiek karš, ka pašpasludinātais Aksjonovs sauc pēc palīdzības? No kā viņš tā pārbijies, no ukraiņu tautas vai? Krimas tatāri uztaisīja manifestāciju un jau visiem krieviem bikses pilnas! Viņus taču neviens tur neaiztiek, bet paši gan taisa histēriju un braukā ar bruņutransportieriem.

  4. Nedomāju, ka kādam tas ir pārsteigums: Labi atstrādāts scenārijs. Tāpēc arī pie mums tādi gaponenki cenšās izveidot autonomiju, kura pate “nespēs aizsargāt krievu drošību”.

Draugiem Facebook Twitter Google+