×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Krimas tatārus piespiež “brīvprātīgai” deportācijai (9)

Krimas tatāru līderis Mustafa DžemiļevsKrimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs

Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs

Krievijas okupācijas vara Krimā spiež tajā dzīvojošos tatārus pussalu pamest, tiekoties ar Kijevas iedzīvotājiem un bēgļiem, paziņojis Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs.

Pēc viņa teiktā, Krimas iedzīvotājiem šobrīd tiek izsūtītas pavēstes par iesaukšanu Krievijas armijā. “Es nevaru runāt par visiem, bet Krimas tatāri noteikti nekalpos Krievijas armijā. Bet, ja reiz tu atsakies no iesaukšanas armijā, tevi gaida tiesa, un cilvēki ir spiesti pamest Krimas teritoriju. Ne bez iemesla mēs runājam par to, ka okupācijas vara uzspiež “brīvprātīgu” Krimas tatāru deportāciju,” norāda Džemiļevs. Viņš uzskata, ka Krimas tatāri turpinās iestāties brīvprātīgo bataljonos un Ukrainas Nacionālajā gvardē, pakļaujot riskam savus Krimā dzīvojošos radiniekus.

“Attiecīgi daudzi izvedīs arī savas ģimenes. Tiklīdz viņi turpinās uzspiest iesaukšanu armijā, mēs sagaidām jaunu emigrācijas vilni no Krimas,” piebilda tatāru līderis. Pēc viņa aprēķiniem, no pussalas aizbēguši jau 18 000 cilvēku, no kuriem vairāk nekā puse ir Krimas tatāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. melis tas mustafa… ja jau krimā viņš nevar darboties kā ukraiņu fašists ,tad tas nenozīmē ka pret tatāriem tur izturās slikti

  2. Ko šajā sakarā dara Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks? Tup pagultē?

  3. Гражданская позиция Atbildēt

    А вот Эрдоган сказал:”Столько прав и свобод как сегодня в составе России у Крымских татар не было никогда.

  4. vēsture atkārtojas Atbildēt

    Krievija dzīvo pagātnē. Tāpēc arī šī Ļaunuma impērija ir lemta iznīcībai.

  5. Iesauc svešas valsts armijā un ja nepiekrīti – tiesa. Tā nu tiešām tikai Krievija var izdarīties.

  6. kartejais murgojums.Vins grib lai ta butu.Beg no Krimas tie kuri sastav Krievija aizliegtas organizacijas.Tatari jau tagad dien policija un armija ari.Pasa galvena patriora autoritate Krima ir loti kritusies.Tataru autonomija Krima Ukrainas valdisanas laika bija loti apsaubama.Loti ritoriskis ir jautajums par pamatnaciju ,jo Krima daudz agrak dzivoja citas tautas.Tataru Krima visos laikos nekad nav bijusi vairak par maksimali 30%.Tataru jautajums Krima vispar bija proekts.

Draugiem Facebook Twitter Google+