Latvijā
Kriminālziņas

Krimināli soda par suņa nogalināšanu: suns kļuvis agresīvs, ieķēries rokā 2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Rebeka Žeire

Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā šodien, 18.oktobrī, sodīja Skrundas novada iedzīvotājus 20 gadus veco Andželiku Vasiļjevu un 69 gadus vecos Rūdolfu Rolavu par suņa nogalināšanu.

Kaut arī likumdošana šādu noziedzīgu nodarījumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās nosaka par smagu, prokurore Guna Lapsa  un tiesnese Anita Simsone nebija bargas un attiecīgi lūdza un piesprieda iespējami maigu sodu: jaunajai sievietei piesprieda 100 piespiedu darba stundas sabiedrības labā, bet sirmgalvim (piespiedu darbu nevar piemērot) četru mēnešu cietumsodu nosacīti. Abi iepriekš nebija sodīti.

Foto: Artis Drēziņš

Naudas sodu nepiemēroja, jo apsūdzētajiem nav lieku līdzekļu. Abi gan pirmstiesas izmeklēšanas laikā, gan tiesā vairākkārt pauda nožēlu par nodarīto. Abi līdz tam dzīvniekiem pāri nebija darījuši, arī tagad mājā ir dzīvnieki, kurus ļoti mīlot.

Notikumi viensētā, kur pastāvīgi dzīvo Rolavs ar sievu,  risinājušies 6. maijā. Vasiļjeva viensētā dzīvo gadu un rūpējas par sirmgalvjiem, kuriem ikdienā nepieciešama palīdzība un uzraudzība. Vasiljeva gājusi barot trīsgadīgo kucīti Zāru, kas atradusies ķēdē pie būdas.

Suns kļuvis agresīvs un ieķēris sievietei rokā. To redzot, Rolavs teicis, lai sieviete suni atved saitē uz kūti, kur vīrietis apmetis saiti ap siju, un ar sievietes palīdzību suni pakāris. Kāds par varas aktu paziņojis policijai.

Saistītie raksti

“Piekrītu sodam un nodarīto nožēloju. Tas nebija pareizi darīts. Un dzīvnieks jau nevarēja aizstāvēties. Strādāšu un domāšu par izdarīto,” pēdējā vārdā teica Vasiļjeva.

Pēc tiesas sēde Vasiļjeva man sacīja, ka Zāra bijusi agresīva visu laiku, arī vienu kaķi nokodusi, bet tas neattaisnojot izdarīto. Savukārt otra kucīte, Zāras māsa, Nesija esot ļoti labsirdīga, spēlējoties ar trijiem mājas kaķiem Čiepu, Čīkstuli un Ozolu. Ģimenē dzīvniekus mīlot un par tiem rūpējoties.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Komentē Saeimas komisiju vēlēšanas: vai kāds ir atstāts “aiz borta”?
5 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Autovadītājs uz šosejas pamet uz ceļa smagi cietušu sievieti
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pirmo jauno tramvaja vagonu Liepājai piegādās divu gadu laikā
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DT
Dace Terzena
Latvijā
Tas briesmīgais suitu raksturs! Stāsts par suitu pūra gaismā cēlēju Daci Martinovu
43 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Stabiņas aizturēšanas detaļas: iespējams, “grēkojusi” arī Ēģiptē
3 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Vadīs pa vecajām sliedēm. LĀB prezidenta Apiņa vietā – Aizsilniece. Gruntmanim neļauj balsot
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Tuvojas sals, iespējama stipra snigšana: jaunākā prognoze par laikapstākļiem novembra izskaņā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Partijas pagaidām nesteidz uzņemties iniciatīvu valdības veidošanas sarunās
2 stundas