Latvijā
Kriminālziņas

Kriminalizēs vairākus jaunus ar terorismu saistītus noziegumu veidus 16

Foto – Valsts policija

Valdība šodien atbalstīja likumprojektu, lai apstiprinātu papildu protokolu konvencijai par terorisma novēršanu un kriminalizētu vairākus jaunus ar terorismu saistītus noziegumu veidus.

Konvencijas papildu protokols paredz kriminalizēt vairākus jaunus noziegumu veidus, kas saistīti ar terorismu un kas līdz šim ne nacionālā, ne starptautiskā līmenī nebija kriminalizēti. Tas īpaši attiecas uz tādām darbībām kā terorisma apmācības saņemšana, ceļošana uz ārvalstīm terorisma nolūkā, šādas ceļošanas finansēšana, organizēšana un veicināšana.

Lai nodrošinātu Latvijas normatīvo aktu pilnīgu atbilstību papildu protokola normām, ir nepieciešams veikt atsevišķus grozījumus Latvijas normatīvajos aktos, tostarp Krimināllikumā un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Saskaņā ar likuma starpvalstu līgumi tiek apstiprināti ar Saeimas pieņemtu likumu, uz kura pamata Ārlietu ministrija sagatavo ratifikācijas rakstu, ko paraksta Valsts prezidents un līdzparaksta ārlietu ministrs.

Patlaban papildu protokolu ir parakstījušas 33 dalībvalstis, tostarp Latvija, un trīs valstis to ir ratificējušas.

Saistītie raksti
LA.lv