×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Kriminālizmeklētāja birojs: Kīts Emersons izdarīja pašnāvību

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Losandželosas Kriminālizmeklētāja birojs apstiprinājis, ka leģendārais britu rokmūziķis Kīts Emersons izdarījis pašnāvību.

71 gadu vecais Emersons nošāvies. Izmeklētāji konstatējuši, ka viņš cietis no sirds slimības un depresijas.

Kā jau ziņots, Emersons pagājušonedēļ tika atrasts miris savās mājās Kalifornijas štatā, ASV.

Viņa ilggadējā partnere Marī Kavaguči sacīja, ka mūziķi “mocījušas bažas” par gaidāmo koncertturneju. “Pirms dažiem gadiem viņam veica operāciju, taču sāpes un nervu problēmas labajā rokā pieņēmās spēkā,” viņa teica intervijā laikrakstam “Mail On Sunday”. “Viņš negribēja likt faniem vilties. Viņš bija perfekcionists. Doma, ka viņš nevarēs perfekti spēlēt, padarīja viņu depresīvu, nervozu un trauksmainu.”

Kavaguči atrada Emersonu mirušu piektdienas rītā, kad atgriezās pāra kopīgajā dzīvoklī Santamonikā.

Emersons ieguva pasaules slavu, pateicoties saviem šoviem, spēlējot klavieres un “Hammond” ērģeles. Līdzās grupām “Pink Floyd”, “Genesis” un “Yes” Emersonu uzskata par vienu no īpatnējākajiem un arī ietekmīgākajiem progresīvā roka pārstāvjiem.

Emersons dzimis 1944. gadā Lielbritānijā. Jau bērnībā viņš ieguva lielisku muzikālo izglītību, kas palīdzēja viņam vēlāk radīt jaunu un oriģinālu stilu, kas apvieno sevī vairākus pastāvošos mūzikas virzienus.

20 gadu vecumā Emersons dibināja grupu “The Nice”. Kopā ar to mūziķis pirmo reizi izmantoja “Hammond” ērģeles, lai izpildītu kompozīcijas blūza, džeza un roka stilā. Emersons kļuva par pirmo mūziķi, kurš jau pagājušā gadsimta 60. gados sāka izmantot koncertos tā saucamo “Moog” sintezatoru, no kura mākslinieks spēja izvilināt visdaudzveidīgākās skaņas.

1970. gadā Emersons, basģitārists Gregs Leiks un bundzinieks Karls Palmers dibināja grupu “Emerson, Lake and Palmer”, kura ātri vien nokļuva progresīvā roka virsotnē. Nākamo desmit gadu laikā grupa “Emerson, Lake un Palmer” ne reizi vien sevi skaļi pieteica ar novatorisko pieeju roka un klasiskajai mūzikai, laižot klajā vairākus veiksmīgus albumus un uzstājoties visā pasaulē skaļu ovāciju pavadībā.

80. gados Emersons sāka veidot solo karjeru, ierakstīja vairākus albumus un rakstīja mūziku mākslas un animācijas filmām Holivudā.

2004. gadā viņš dibināja grupu “Keith Emerson Band”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+